Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zakalec

czy ktos wie jak zrobic ciasto z zakalcem?

Polecane posty

Gość zakalec

wiem, nietypowe pytanie, ale najbardziej smakuja mi wlasnie ciasta zakalcowate. Casami mi sie uda wyprodukowac zakalec, ale najczesciej, niestety, ciasto ladnie wyrosnie:-( Co powoduje powstawanie zakalca? Z gory dziekuje:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oo1
dodaj troche twarogu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oo1
dodaj troche twarogu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zakalec
i wyjdzie naprawde zakalec? Dzieki:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość albo otwórz
piekarnik na chwile jak troszeczke sie podpiecze, opadnie i bedzie zakalec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zakalec
dzieki, wyprobuje:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 61 -latka
🖐️Ubawilo mnie Twoje pytanie,bo kazda kobitka stara sie, aby nie bylo zakalca.;) Mnie sie w zyciu tez zrobil zakalec -placek drozdzowy,Poki byl cieply to sie zjadlo z zakalcem a potem niedojedzony niestety nie dalo sie zjesc.(zadarzylo sie o ile mnie pamiec nie zawodzi moze do 4 x ) :)A wiec calkiem pozwaznie [kwiatek}jak chcesz miec zakalec to musza byc spelnione warunki: po 1.- ciasto wlozone do zbyt nagrzanego piekarnika i pieczenie w wysokiej temperaturze powoduje,ze nie moze wyrosnac, zestala sie na powierzchnui i tworzy wewnatrz zakalec. po 2. -powodem powstania zakalca moze tez byc sliny wstrzas w chwili, gdy wyroslo w piec,u ale jego skladniki nie zdazyly sie zespolic po 3.- jest zasada udanego ciasta drozdzowego- wszystkie skladnik musza miec rowna temperature w trakcie laczenia i wyrabinia,Jezeli takiej zasady nie zachowasz -zimne jaja z lodowki,maka zimna ,przecig to pewne bedzie ,ze moze powstac zakalec. Zycze udanego zakalca,smacznego !!!! :)🌼🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zakalec
Bardzo dziekuje 61-latko:-) Moze i smieszne to moje pytanie, ale naprawde bardzo mi zawsze smakowaly zakalce:-) Pozdrawiam:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mialam nawet przespis na ciasto o nazwie zakalec i.... nigdy mi ten zakalec nie wyszedl a koleznakom i kuzynkom zawsze. mam taka jedna ciocie co to zawsze wlasnie tego zakalca robi specjalnie dla mnie :) dobrze ze ja odwiedzam raz do roku albo i rzadziej bo bym sie w drzwiach nie miescila :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jumi
Powinnaś mi pozwolić zrobić to ciasto bo zawsze coś schrzanię mimo,że się staram bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość morganella
Miałam zrobić coś dla niespodziewanych gości, więc kupiłam ,,babeczki Jogurtowe'' w proszku firmy dra oetkera, no ale miało być szybko i nie chciało mi się robić babeczek, więc pomyślałam, że zrobię ciasto w podłużnej blaszce (będzie jeszcze szybciej i mniej paprania). W trakcie miksowania ciasto wyglądało na bardzo gęste, ale w końcu jogurtowe to jogurtowe i dodałam 3 razy więcej jogurtu niż było zalecane w przepisie. Zakalec wyszedł fantastyczny , goście zjedli na pniu w ciągu 15 minut ;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pinkbubblegum
Mi tylko zakalce wychodza choc to zrobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×