Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość sanda

Zdjęcie do CV

Polecane posty

Gość sanda

Jak powinno wygladac? Czy moze mi Ktos je zrobic czy musze isc do zakladu fotograficznego? Moze Ktoś z Was wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalalalalalalala
powinnaś iść do fotografa.nie musi być to zdjęcie paszportowe z odsłoniętym lewym uchem,tylko zwykłe legitymacyjne.A gdzie składasz papiery,oczywiście jeśli można wiedzieć:-)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buhahhaha
ja mam bardzo dobry aparat w telefonie, zrobiłam nim - wygląda jak robione o fotografa. po czym wydrukowałam razem w cv. świetnie wyglądało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jaaa
jak robiłam zdjęcie do dyplomu, to dostałam je zgrane na CD i potem sobie wstawłam ładnie do CV ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja jestem fajna
A jakie zdjęcia wklejacie? czarno - białe czy kolorowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nina Gracia
Ja sobie zeskanowałam zdjęcie czarno- białe z dyplomu i potem umieściłam w cv. CV wysyłam w formacie pdf. Czarno- białe moim zdaniem wygląda bardzi profesjonalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja kiedys dostalam
CV z panienka z wywalonymi cycami w mini, w pozie lubieznego kotka. Niestety, nie jestem lesbijka, wiec odpisalam cizi, ze prostytutek nie przyjmujemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sprawdzanie cv
Pozwolę sobie przekopiować artykuł który znalazłam. Jak Polak fotografuje się w CV? Dodane: 11 Wrzesień 2008 22:11 Hanna Laskowska Tagi: Praca.pl cv zdjęcie do cv drukuj otwórz teczkę dodaj do teczki RSS Cafe News Eksperci Portalu Praca.pl biją na alarm: brak umiejętności dodawania odpowiednich zdjęć do CV to jeden z grzechów głównych Polaków. reklama Młody kucharz - jeden z użytkowników Portalu Praca.pl – umieścił w bazie portalu swoje CV ze zdjęciem, na którym, ubrany w fartuszek, podrzuca naleśniki. Umiejętność ta nie była jedynie wygenerowana na potrzeby rekrutacyjne, a przede wszystkich oddawała charakter pracy, o jaką aplikował. Szkoda tylko, że tak pozytywnych przykładów jest jak na lekarstwo. Kandydat, ubiegający się o stanowisko menedżerskie, umieścił w CV zdjęcie, na którym siedzi wygodnie i pewnie w dużym fotelu przy swoim biurku, z lekceważącym wzrokiem. Pracodawca mógłby być lekko zdumiony i mieć wrażenie, że osoba ta czyha na przejęcie jego obowiązków. 65% CV w bazie Portalu Praca.pl to aplikacje ze zdjęciami, jednak 50% CV - ludzi rozpoczynających poszukiwanie pracy - dołącza zdjęcie, które zamiast zachęcać do kontaktu z pracodawcą po prostu go rozbawia, w skrajnych przypadkach wzbudza nawet złość i poczucie kpiny. Pomijając oryginalność, tego typu zdjęcia w CV nie są odpowiednim miejscem na pokazywanie wątpliwej kreatywności, zdecydowanie lepiej skoncentrować się więc na wartości merytorycznej i przekazaniu tego, co naprawdę potrafimy. Polki seksapilem przykrywają brak kwalifikacji? Joanna Piec-Gajewska, ekspert rynku pracy z Portalu Praca.pl obserwuje od dwóch lat trend wśród młodych kobiet, których celem jest uwodzenie i prowokowanie pracodawcy poprzez zdjęcie zamieszczane w CV. – Młoda dziewczyna, mocno zalotnie spogląda ze zdjęcia, jej dekolt zajmuje większość kadru, a oglądający może nawet odnieść wrażenie, że sfotografowała się nago – mówi Piec-Gajewska. Z kolei młodzi mężczyźni kreują się na tzw. macho. – Pracodawca ogląda potencjalnego pracownika w swobodnej pozie, w kurtce przerzuconej przez ramię, następnie w oczy rzuca się swobodny, wyluzowany wzrok – opowiada ekspertka. Jednak zdarzają się pomysły wprost przeciwne np. 40-latek sfotografowany z rocznym dzieckiem na ręku, bynajmniej nie aplikujący o posadę niani. Duża firma ze Śląska, zajmująca się doradztwem finansowym, odebrała nawet CV młodej kobiety, która ubiegając się o posadę asystentki zarządu, dołączyła do dokumentów zdjęcie, na którym leży naga, przykryta jedynie płatkami róż. – Róże to typowy dla kandydatek rekwizyt zdjęciowy, zdarzają się nawet zdjęcia z profilu, gdzie na głównym planie kandydatka wącha kwiaty – uśmiecha się Marek Karczewski, ekspert Praca.pl. I może wydawałoby się, że romantyzm Polek nie jest decydujący podczas rekrutacji, to bywa i tak, że nawet róża towarzysząca kandydatce, może roztoczyć piękną woń wokół nowej posady. – Pamiętam zdjęcie specjalistki reklamy, zainteresowanej modą, na której prezentowała się z różą właśnie, ale w dość ciekawym i smacznym ujęciu, ale pamiętajmy, że charakter jej pracy, uzasadniał taki wybór, dziewczyna pokazała tym samym zarówno swój zmysł estetyczny, jak i umiejętności, jakie przedstawiało CV w warstwie merytorycznej. Takie zdjęcie osoby, która ubiega się o posadę np. handlowca może budzić różne emocje – mówi Karczewski, wyliczając inne pomysły kobiet, chociażby sesje w sukniach wieczorowych. Mało tego, wyrazisty jest także trend umieszczania w CV zdjęć, na których kandydaci otoczeni są wianuszkiem znajomych. Pytanie czy dzielenie się wrażeniami z wakacji czy studniówki to dobry kierunek do nawiązania dobrych relacji z przyszłym pracodawcą. Zdaniem Piec-Gajewskiej zdjęcie jest bardzo ważne, dlatego istotne jest, by nauczyć się wykorzystywać możliwość jego umieszczania w CV, czego Polacy jeszcze zdecydowanie nie potrafią. Pozwala to bowiem nawiązać pierwszy kontakt wzrokowy z pracodawcą. Marek Karczewski podkreśla, że problemy te dotyczą głównie młodych ludzi, często szukających pierwszej pracy, mieszczą się oni zazwyczaj w przedziale wiekowym między 19 a 25 rokiem życia, choć i 30-latkom zdarza się wpadka. Dane portalu wskazują także, że 10% stanowią zdjęcia bardzo słabej jakości, nieostre, przyciemnione, ale i takie, na których widoczna jest zeskanowana pieczęć szkoły, której mury niegdyś opuszczali pracownicy, a zatem zdjęcia są także nieaktualne! Niezależnie od rodzaju stanowiska, zdjęcie w CV powinno być aktualnym zdjęciem legitymacyjnym. Z pewnością kandydat, który będzie miał w swojej pracy do czynienia z bezpośrednim kontaktem z klientami, mowa tu o takich profesjach jak: doradcy klienta czy recepcjoniści, może zostać poproszony o zdjęcie, bo oczywiste jest, że prezencja kandydata jest tu bardzo ważna. Najczęściej popełniane błędy: 1. Wybór nieodpowiedniego miejsca na arkuszu CV. 2. Umieszczanie zdjęcia z imprezy towarzyskiej. 3. Nieodpowiedni strój, a nawet jego brak. 4. Brak wyrazistości, dodawanie zdjęcia bardzo kiepskiej jakości. 5. Przekazywanie pracodawcy zdjęcia nieaktualnego, sprzed wielu lat. www.praca.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×