Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Larsa

Zmniejszenie piersi

Polecane posty

Ania75k pomyśl, że to tylko 48 dni:) idźdo sklepu spójrz na te piękne staniczki, które niedługo przywdziejesz:D oj co ja bym za to dała!!!! Zdesperowana68 trzymam kciuki, mam nadzieję, że zagoi ci sie pięknie:) i skończą sie stresy:) nie dość, że cżłowiek przed się zadręcza, to potem takie "atrakcje" :/ tylko po co każą Ci czekac do następnej wizyty?? czy to samo ma się podgoić? oby... Redukcja mieszkam w Irlandii i dlatego troszkę mi się wszystko nieco komplikuje jeżeli chodzi o urlop...bo jeżeli pójdzie gładko, to można do pracy po 2 tyg a jak się będzie troszkę paskudzić, jak niektórym tu kobietkom, no to ja nie wiem w jaki sposób mam w nieskończonośc urlop przedłużać...no ale do tego daleko bo funduszy brak :( Dziewczyny a mówicie innym o waszej operacji, czy tylko najbliższym???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dopiero zaczynam przygotowania i chciałabym upewnić się czy dobrze myślę. Najpierw ide do lekarza POZ po skierowanie do poradni chirurgii plastycznej. Co powinno byc wpisane w treści? Biorę skierowanie do ortopedy - kręgosłup, neurologa - dretwienie rąk, dermatologa - mam straszne wrzyny od fiszbin lecze sie psychiatrycznie - mam depresję (mam za soba rozwód, 2 operacje gry ginekologiczne, nieuleczalna chorobę - endometrioze i znowu cos rośnie i do kompletu chorobę nowotworową mojej mamy. To wszystko zadziało się w przeciągu kilku miesięcy). Od tych lekarzy powinnam wydostać opinie o wskazaniu do operacji. Ze skierowaniem od POZ ide do poradni i zapisuje się na konsultacje. i dalej Jaki szpital i jego poradnię polecicie w Warszawie? Daję sobie na załatwianie na NFZ rok, tzn na załatwienie skierowania na operację. Rozważam jednak sytuację że spotkam opór lekarzy i nie zechcą mi zrobić tej operacji w ramach NFZ. Będę odkładać na prywatną operację, przynajmniej na część kosztów, resztę sposiłkuję kredytem. Przez ten rok chcę jak najwięcej schudnąć. Teraz ważę ok 115kg, mam 164cm wzrostu. Gdy ważyłam 80kg miałam miseczkę I-J

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bimbałłłki, ja powiedziałam mamie, że chcę to zrobic. I koleżance w pracy, koleżankom takim bliższym. Jednak u mnie jeśłi juz osiągnę cel to redukcja z K-L na C będzie raczej widoczna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja powiedziałam wszystkim, to znaczy nie ogłaszałam przez radio ale nie ukrywałam ani w pracy, ani w domu, ani w rodzinie i niestety bardzo tego pożałowałam, bo jeszcze dobrze nie przyjechałam z sali operacyjnej a telefon mało się nie zapalił, a ja nie miałam ani siły, ani ochoty go odbierać, zwłaszcza, że byłam jeszcze półprzytomna po narkozie, ludzie są beznadziejni czasami, zero wyczucia. Redukcja Ty już za 5 dni, super. Czy Ty robisz w Polsce operację, czy za granicą? Bo jeśli za granicą, to myślę, że po miesiącu to już będziesz góry przenosić, wydaje mi się, że oni mają jakieś lepsze metody. Nawet u nas jak robisz prywatne szybciej do siebie dochodzisz, tak z obserwacji stwierdzam, chociaż początkowo, jak o tym czytałam, to wydawało mi się, że to bzdury. Nie wiem, lepsze metody, lepsze środki przeciwbólowe, nie mam pojęcia, ale tak chyba jest. A może się mylę, sama nie wiem, ale ja sobie nie wyobrażam, jak dziewczyny piszą, że dzień po operacji szły do domu, albo dwa dni po bawiły się na koncercie, ja byłam nie do życia, ledwo łaziłam i płakałam z bólu. :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cycasta Małgosia tak miałam w Łęcznej, operował mnie dr Mądry i dr Antonov. zmniejszyli mi całkiem sporo bo z rozmiaru H/I mam teraz fajna miseczkę C Lewa pierś wygoiła sie szybciutko w prawej miałam stan zapalny ale po antybiotyku minęło i teraz jest ok, szwy smaruję cierpliwie, ogólnie złego słowa o opiece nie moge powiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi wycinali brodawki sutkowe, cięcia miałam pionowo w dół piersi i pod spodem, potem miałam doszywane brodawki, trochę tych szwów miałam a i teraz blizn do jak najbardziej mozliwego "uniewidzocznienia" jest sporo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 40-stka
natka dobrze zaczęłaś, na skierowaniu od lekarza POZ miałam napisane ze konsultacja w kierunku redukcji piersi, opinia od otropedy to w przeważającej części spisany opis z rtg z adnotacją ze leczenie farmakologiczne i rehab. nie pomaga, od dermatologa tylko że występują otarcia, od neurologa i psychologa nie miałam. Jak już bedziesz miała skierowania to najpierw dzwoń do por.chir.plast., żeby ustalić termin bo są dłuższe, w między czasie zapisuj się na rtg, neurologa i ortopedy. (pewnie czytałaś na tym forum, że niestety podejście lekarzy bywa różne, uzbroj się w cierpliwość). Ja miałam operacje w Orłowskim rok temu, jestem bardzo zadowolona, poszło bezproblemowo, w moim przypadku operacja nie była żadnym obciążeniem dla organizmu i przede wszytskim odbyło się bez bólu (moje relacje są na str.221 czy 222), nie byłam cięta w kotwicę, mniej szycia, mniej gojenia. Z tego co czytam to w szpitalu są długie terminy, Łęczna ma krótsze, z tego co piszą dziewczyny. Ja na operacje czekałam 7 m-cy od pierwszej konsultacji (na konsultację chyba 2 m-ce). W każdym razie zaczęłam myśleć o tym w sierpniu 2011, w czerwcu 2012 byłam po. Kurczę, ale zleciało...Trochę czasu już minęło, procedury i zwyczaje w szpitalu mogły się pozmieniać także bądź uważna. No i chyba musisz trochę schudnąć, to lepiej zarówno dla anestezjologa jak i dla Ciebie samej, na pewno na konsultacji coś na ten temat Ci powiedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiol2013
40-tka jak dlugo lezalas po operacji w szpitalu? ja jeszcze 18 dni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 40-stka
Dosyć długo, poszłam w środe, w czwartek operacja, wyszłam po weekendzie we wtorek, cały czas w jednym drenie zbierał mi się płyn, wiec dr chciał, żeby już przestało się to sączyć, być może dzięki temu nie miałam żadnych siniaków i wybroczyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natka80kl Ja miałam tylko zaświadczenie od ortopedy, z którym poszłam do lekarza POZ po skierowanie do Poradni Chirurgii Plastycznej. Na skierowaniu miałam napisane:"proszę o rozważenie redukcji piersi, rozpoznanie: przerost sutków, kod choroby: N62. U ortopedy (kobiety) byłam prywatnie. Namiar dostałam od dziewczyny z tego forum, jakby co to chętnie się podzielę (tylko na maila). Ta lekarka jest dobrze znana wśród plastyków i wypisuje bardzo dobre zaświadczenia. Sama też dodatkowo pracuje w chirurgii plastycznej tyle, że nie operuje piersi. Mój "plastyk" wręcz wprost zapytał mnie skąd wiedziałam, że mam iść akurat do tej ortopedy. Operację będę miała w Orłowskim 10 lipca. Pozdrawiam Dziewczyny "po" Coś mi się obiło o uszy, że to o ile można zmniejszyć piersi zależy w dużej mierze od tego jaka tkanka w nich przeważa... Słyszałyście coś o tym? Zależy mi żeby z 75J zejść do C. Mam nadzieję, że tak jak u Hexe będzie to możliwe. Hexe robiłaś USG piersi przed operacją? Jeśli tak to jaka tkanka u Ciebie przeważała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zurfilda poproszę na natka24@o2.pl i dziękuję z góry. Ile w Orłowskim czekałas na operacje? Ja właśnie boję się, że lekarze zrzucą wszystko na wagę ale to, że jestem otyła nie zmienia bardzo biustu. On był wielki przed ciążą wtedy miałam miseczkę I-J (angielskie) Do tego drętwieją mi ręce i to bardzo, zwłaszcza lewa a lewa pierś jest wyraznie większa. Z drętwieniem rąk do jakiego lekarza się idzie? POZ mowi ze to od kręgosłupa. Dzięki za dobre słowo i rady. Od razu we mnie wiara wzrosła w powodzenie. Jak robiłam usg to lekarka powiedziała że z takim biustem to tylko mammografia, ona nic tu nie może zobaczyć. Sprawdze co w wyniku mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Redukcja
kazdego dnia ciezsza. PMS mnie zabija.mam jeszcze 4 dni na opanowanie sie i splaszczenie chocby brzucha, bo nie bedzie w nim tyle jedzenia.dzis jem od rana. pekam. tak reaguje na PMS i dlatego nie moge schudnac, bo trwa on po 2 tyg, kiedys nawet 3. ja bede miec te operacje w Oslo. szukalam kliniki przez nett. nie wybralam najtanszej i mega drogiej tez bym nie wybrala. w necie nawet pisze, ze ten facet ma najwieksze w tym doswiadczenie. nie ma tez 30 lat. od razu zrobil na mnie dobre wrazenie i jest bardzo mily i sympatyczny i ogolnie wporzo :) zdesperowana nie mam pojecia o lepszych metodach. wiem tylko, ze rozpuszczalne szwy, zadnych drenow, brodawka nie bedzie oczywiscie calkiem odcinana. no i tez moj biust nie jest bardzo wielki, wiec moze sie to na nim az tak nie odbije. ale na realself pisze, ze np jak ktos ma D i chce B, to choc to male biusty, to ogolnie jest to duzo do usuniecia i ze az tak duzo usuwac nie mozna, bo brodawkamoze wlasnie "umrzec". bo musi byc odpowiednia ilosc tkanki, krwi, zeby ona sie przyjela. sorry, pisze to takimi swoimi slowami. ze A tez moga zrobic, ale to juz wcale nie jest zalecane. na pewno to wiecie od lekarzy. powtarzam sie tylko. bo ja chce miec bardzo maly. takie male B. Bimbalki, ja robie teraz wlasnie, bo miesiac wakacji. cale 4 tyg. o nie, ja raczej nikomu nie mowie, bo nie mam nawet komu. moja siostra wie. ona ma raczej duzy, ale ona nie narzeka. ja tak. jedna z pracy wie, ale ona nie powie nikomu. reszcie nie mowie, bo nie mam komu. poza tym ja pracuje z chlopcami, ktorzy maja po 20 iles, to na pewno im mowic nie bede :) po za tym po co mowic. nie zamierzam uslyszec, ze wydziwiam. jestem nawet pewna, ze ci z mojej pracy niczego nie zauwaza. male biustonosze ogladam. no i B z gabka!!!! ale to w H&M. tam to A sa mniejsze od pomidora. ze zwykla sluzba zdrowia nie jest tu mega doskonale.mam nadzieje, ze chociaz w tej prywatnej klinice pojdzie mi lepiej. ja bym dostala szalu w szpitalu, wsrod ludzi. nowlasnie zurfilda jesli chodzi o te tkanke. normalnie sie nie znam, ale lekarz mowil, ze mlodsze kobiety maja mniej tluszczu w biuscie. normalnie sie nie znam. ze starsze wiecej. no, ze nie moge usunac za duzo, bo ta brodawka musi "czyms zyc". ale sorry, nie znam sie. teraz juz ogolne blaganie, zeby nic nie przeszkodzilo mojej operacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania 75K
Gosia-68 to jest nr do rejestracji 81 752-62-00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zurfilda Nie mam napisana jaka tkanka u mnie przeważa, mam tylko napisane, że budowa tłuszczowo-gruczołowa i dalej opis piersi i zmian w nich. Ja miałam tak, że jak tyłam to biust mi nie tył, a jak chudłam to chudł ze mną, więc może więcej tej gruczołowej miałam.... Sądzę, że jednak można każdą pierś zmienić na C;) Ja pokazałam stanik i powiedziałam, że chciałabym, żeby się do niego zmieściły i powiedziałam, że to mają być piersi do biegania;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natka Namiary już wysłałam na maila. Ja zaczęłam wszystko załatwiać na początku września ubiegłego roku. Początkowo miałam mieć robioną operację na Wołoskiej CSK MSWiA i w sumie tam zostałam zakwalifikowana do operacji (pod koniec listopada) Niestety nie mieli jeszcze limitów na 2013 rok i lekarz umówił się ze mną na kontakt telefoniczny w styczniu. W styczniu okazało się, że Wołoska nie dostała kontraktu na takie operacje na 2013 rok i ogólnie zreorganizowali tam chirurgię plastyczną. Mój lekarz powiedział, że i tak zrobi mi tą operację ale w Orłowskim. Musiałam wziąć jeszcze jedno skierowanie do Poradni Chir. Plast. a z Wołoskiej zabrałam z mojej karty zaświadczenie od ortopedy. Na konsultacji w Orłowskim byłam 11 lutego i dr wyznaczył mi termin przyjęcia na oddział na 9 lipca (czyli 10 operacja). Też miałam dużo czasu na zrzucenie nadwagi jednak mi się nie udało. Może jak zobaczę po operacji moje mega sadło, które obecnie zasłania mój jeszcze bardziej mega biust to jakoś się zmobilizuję. Szkoda, że nie mam w sobie samozaparcia w odchudzaniu,a do tego zajadam stresy. Na wakacje miałam być super laska i wbić się w jakiś super kostium kąpielowy a tu d**a. No nic, na razie bardzo się cieszę, że będę w końcu mieć tą operację a resztą.... no cóż... potem się będę przejmować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hexe ja też tak powiem - chcę piersi do biegania i pokażę staniczek na śliczne "C" do którego mają się zmieścić, bardzo dobry pomysł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hexe ja też tak powiem - chcę piersi do biegania i pokażę staniczek na śliczne "C" do którego mają się zmieścić, bardzo dobry pomysł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aArlecin
Ja podobnie jak zdesperowana68 byłam operowana 3 tygodnie temu.Odnośnie budowy piersi na usg miałam gruczołowo-tłuszczowe - dla mnie zmniejszyli z 70JJ-75J na miseczkę C(stanik, teraz jak są opuchnięte dobry jest na mnie 80C/D-sportowy) ,lekarze usunęli mi ok 1400gram,wzrokowo to dużo,pani dr powiedziała,że niewiele,bo większość to była skóra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aArlecin
BIMBAŁŁŁKI Z moim gojeniem to nie bardzo.Oczywiście problem to łączenie szwów pionowego z poziomym.Moje dwie d**ki jak mówi zdesperowana68 są w stanie określiłabym do d***ki ale goją się:)Robię opatrunki,robię wszystko,oczywiście z rozsądkiem,nie dźwigam jakichś ciężarów i nie wyciągam rąk bardzo do góry.Do pracy na razie nie wracam.Nie dam rady,mam ciężką pracę,piersi są opuchnięte,sączy się z nich i są na nich strupy wielkości 50gr.Ale i tak jestem zadowolona pomimo,że wyglądają jak dwa naleśniki ze stożkami,które są bardzo wrażliwe na dotyk,nigdy nie miałam tak czułych brodawek,teraz patrzą przed siebie a kiedyś ze smutkiem na podłogę:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania 75K
Gosia-68 i jak dzwoniłaś do Łęcznej umówić się na wizytę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania 75K
gzikgzik ,powiedz mi jakie wrażenie zrobił na Tobie dr. Antonov ?? Bo mnie też będzie chyba operował dr. Antonov byłam u niego na konsultacji .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycasta Małgosia
gzikgzik, dziękuje za informacje. A nie próbowali Cię przekonywać do wolnego przeszczepu? Bo ostatnio wszystkim dziewczynom robią właśnie tak, a wtedy ma się co prawda czucie, ale chyba nie jest możliwa naprawdę wielka redukcja? A jak z Twoim czuciem, jeśli mogę zapytać? Ania 75, ja też odliczam dni, kochana, i cały czas się denerwuję, żeby znów coś nie wypadło. Poza tym teraz nie mam nic na piśmie, tylko na gębę, że mam się tego 12 stawić. Trochę mnie to niepokoi. Redukcja, Ty już za chwilę.:-) Współczuję Ci z tym PSM, ja też mam okropne, dwutygodniowy, ale nie aż tak jak Ty. Jak czuję taki wilczy głód, to staram się jeść warzywa i owoce. Właśnie się martwię, bo przez to przesunięcie będę właśnie przed samym okresem i cyce będą olbrzymie i strasznie bolesne, i ukrwione. zufrilda, kasiol, Wy już lada moment:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania 75K
cycasta Małgosiu , ja też się denerwuje i boje czy znów nie zmienią terminu :( Ja to dzwoniłam później jeszcze raz i odebrał dr. Antonov ten sam co do mnie dzwonił i chciałam się upewnić czy dobrze go zrozumiałam to potwierdził że mam się stawić we wtorek 13 sierpnia. A dzwonili do Ciebie czy tylko Ty dzwoniłaś??Zastanawiam się czy jak by się zadzwoniło w lipcu z zapytaniem czy zwolnił się jakiś termin wcześniejszy ale pewnie jak coś się zmieni to może oni zadzwonią .Wolałabym w lipcu to do września bym doszła do siebie bo młodszy idzie do przedszkola a starszy do pierwszej klasy. Nie wiem jak będzie z młodszym z tym przedszkolem bo On jest taki mami synuś wszędzie ze mną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiol2013
cycasta malgosia jeszcze 17dni, cale szczescie czas szybko przy dzieciakach mi leci. badz dobrej mysli, czekalas juz tyle wiec tera do tego 12 sierpnia juz niewiele zostalo, ale roumiem twoje wkurzenie z powodu przesuniecia. czlowiek sie psychicznie nastawil a tutaj porazka. ale jeszcze 44 dni i tez bedziesz miala operacje pozdrawiam, trzymaj sie. cycasta malgosia, ania75K moze to nic nie zmieni,ale ja i tak bym sprobowala za jakis czas zadzwonic i spytac czy cos sie nie zmienilo, jest wiele sytuacji losowych gdzie trzeba przelozyc termin,bo cos sie w domu wydarzylo czy w pracy. moze da rade szybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Reducja
wolne!!! 4 tyg. konam ze zmeczenia. za 3 dni na stol operacyjny. na razie zadnych niespodziewanych wiadomsoci z kliniki. mialabym juz w pn, ale cos tam innego wypadalo. cycasta Malgosia, jestem juz mega opuchnieta. zyly na rekach i stopach. jak mnie lekarz dotknie we wtorek przed operacja, to bede musiala z bolu zeby zagryzac. czy ktos kiedys napisal, ze nie jest dobrze jest miec PMS w dniu operacji. czy w ogole ktos o to jakiegos lekarza pytal. ja zapomnialam zapytac, a teraz juz nie mam odwagi. Arlecin, to ze wygladaja jak dwa nalesniki, to zadnego pocieszenie. tak bym wlasnie nie chciala, ale podobno tak jest najczesciej przy redukcji - szerokie i plaskawe. Zurfilda, ile bedziesz chciala zrzucic po operacji? pewnie im wiecej, tym gorzej dla nowego biustu.no, ja tez sie wstydze i powtarzam, ale po operacjimusze zrzucic ze 4kg, by moc wejsc w jakies spodnie i nie miec tluszczu na bokach. ludze sie, ze mi nowy biust nie oklapnie. jesli sie bardziej zmniejszy, to ok moze. ale nie oklapnac znowu. te, ktorym biust nie zmniejsza sie przy odchudzaniu maja o wiele lepiej. lekarz powiedzial, ze jak 10kg, to juz by byloza duzo. no, ale wiadomo, kazdy jest inny. jesli nawet biust moj zmiesci sie w jakis t-shirt, to boczki na biodrach beda okropne. czy ten weekend moze szybciej minac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aArlecin
Redukcja Mam nadzieję,że jak szwy się rozpuszczą to piersi nabiorą prawidłowego kształtu,teraz jeszcze są opuchnięte,najbardziej od środka i dołu. Pewnie,że chciałabym mieć śliczne cycuszki, lecz dla mnie bardziej ważne od wyglądu było to aby dolegliwości bólowe kręgosłupa i ja miałam bóle barku minęły.Tutaj jest pełen sukces. Cycasta Małgosiu mówiłaś,że bardzo boli Ciebie kręgosłup-wierz mi od 3 tygodni nic mnie nie boli:) Operacja pomogła:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×