Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nastoletnia16

Brak miesiączki z powodu diety!! proszę pomocy!

Polecane posty

Gość nastoletnia16

Mam straszny problem, odchudzałam się 3 miesiące na diecie 500-600 kcal i schudłam 15kg. Od tych 3 meisęcy nie mam okresu, przestraszyłam się i zaczęłam jeść normalnie. %kg mi wróciło, a okres nie!! 😭 pomocy! czy mogę coś sam zrobić żeby wrócił? jakieś witaminy albo coś takiego? bo to lekarza się boje iść, bo jak mi każe brać horomony, a po nich podobno strasznie się tyje tak? dziewczyny jestem załamana CO MAM ROBIĆ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nastoletnia16
ups! tam zamiast piątki jest procent! przytłam 5kg żeby nie było wątpliwości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorinna
Poprostu trzeba cierpliwości i racjonalnego odżywiania a okres wróci to musi chwilkę potrwać. A ile masz wzrostu i ile ważysz obecnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak nie pójdziesz do lekarza
to w przyszłości możesz już nie mieć dzieci. Radze się wybrac jednak. Prędzej czy póżniej będzesz musieć. A czym szybciej pójdziesz tym lepiej dla ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po jakimś czasie
okres może wrócić, ale do learzą musisz iść- to dla twojego dobra. Jak nie pójdziesz to za kilka lat może się okazać że był to nieodwracalny błąd. Życze zdrowia i więcej rozsądku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nastoletnia16
mam 1,72cm i waże 60kg to już jest chyba dobra waga! już nie chcę więcej utyć! a właśnie boję się że nie będę mogła mieć dzieci ale hormonów też nie chcę brać bo znów stanę się trzydrzwiową szafą! :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pyppyypypypypypyyy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po jakimś czasie
jak masz dobrze dobrane hormony to nie przytyjesz. Idź do lekarza i powiedz że niechcesz się już odchudzać, ale też opowiedz o swoich obawach dotyczących hormonów. Niemartw się będzie dobrze tylko idź do lekarza!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nastoletnia16
dzięki! rzeczywiście lepiej pójdę... kochane jesteście dzięki za pomoc! 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NIE STRASZCIE dziewczyny ! ja wiem coś o tym ,przez 4 długie lata nie miałam OKRESU przez odchudzanie a dokładnie przez anoreksję !robiłam jednak kompleksowe badania ,naprawde drogie ,długo sie leczyłam i wiem ze dzieci MIEĆ BĘDĘ ! mimo takiej oGROMNIE DŁUGIEJ PRZERWY . podstawą mojego powrotu do zdrowia bylo OCZYWIŚCIE JEDZENIE NORMALNE -ZDROWE (wtedy schudlam 20 kilo),musialam przytyc do wagi ,przy której hormony plciowe pracują nastoletnia16= ponizej pewnej granicy wagi twoja miesiączka nie wróci =zapytaj lekarza o tą granice nastoletnia16 ---nie panikuj tylko marsz do rodzinnego lekarza=powiedz wszystko a potem do ginekologa .JAK NAJDŁUZEJ UNIKAJ TABLETEK NA WYWOŁANIE (ktore ginekolog nma siłe Ci bedzie wpychał) ewentualni zgódz sie na homeopatyczne leki =są nieszkodliwe ,ale zadnych hormonów na wywołanie nie bierz NIC SIE NIE BÓJ wszystko będzie OK =opamiętalas sie w pore! w przeciwieństwie do mnie .3 mce bez okresu zdarza sie moim kolezankom które w ZYCIU SIĘ NIE ODCHUDZALY a maja problemy hormonalne . mnie dzieki Bogu wszystko wrócilo do normy - i teraz mam miesiaczke jak w zegarku i wszystk ojest super =ale NIE GLODZE SIE I z anoreksj i dawno wyszlam produkty bez których miesiączka nie powróci ,czyli MUSISZ JEŚĆ= tluszcze zwierzęce (mieso zwłaszcz wątróbka ),jaja ,MASŁO!!!nie margaryna ,soja , ryby ,sok porzeczkowy Kto jak kto ale mnie pytaj o co chcesz ,bo ja miliony nocy przez zanik okresu nie przespałam Moge ci potem podac nr gg bo teraz go nie pamiętam Jeść musisz - RACJONALE JEDZENIE CIE nie utuczy a miesiączka BE DZIE.pamietaj BEZ JEDZENIA MĄDREGO NIE WRÓCISZ DO PEŁNEJ KOBIECOŚCI= GŁOWA DO GÓRY Chętnie sluzę radą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dawsa
o cameron24 podaj gg,,,,,,,,,,, ja nie mam okresu 1,5 roku,,,,,,,,a do lekarza sei boje isc ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawsa kotku podam Ci tak dopiero koło 22,bo teraz jestem na uczelni a nr mojego gg nie pamiętam ,Jestem treraz poza domem ,potem wróce ,podam Ci nr gg to pogadamy OKEY?.Glowa do góry =jaka ja wyszlam z tego to i ty dasz rady To do wieczorka papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wydaje mi się
że jak była to krótka przerwa to dziewczę nie będzie musiało przechodzić aż tak długiej terapii jak ty.(A tak na marginesie powiedz czy każda anorektyczka pod wpływem leczenia może mieć dzieci- nie sądze.) Niekiedy zachodzą zbyt poważne zmiany w organizmie. I jeszcze dochodzi tu finansowy aspekt. Długie żmudne leczenie kosztuje a nie wszystkich na nie stać. Po za tym nikt tu nie powiedział że nie będzie mieć dzieci- tylko że może nie móc mieć. Jak na razie przerwa jest krótka- ale jak sama też zauważyłaś wymaga konsultacji z lekarzem. Więc nie wiem czemu krzyczysz i się oburzasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawsa kotku podam Ci tak dopiero koło 22,bo teraz jestem na uczelni a nr mojego gg nie pamiętam ,Jestem treraz poza domem ,potem wróce ,podam Ci nr gg to pogadamy OKEY?.Glowa do góry =jaka ja wyszlam z tego to i ty dasz rady To do wieczorka papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nastoletnia16
Cameron22 jeśli mogę to ja tez chętnie pogadałabym przez gg bo ja tez miałam chyba początki anoreksji.. ale w porę się opamiętałam tylko chciałabym pogadać z kimś kto miał podobny problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nastoletnia16, dawsa : nie ma sprawy mozemy pogadac na gg ,oto mój nr: 8627823 ale mam prosbe...TO TY PROSZE PIERWSZA MNIE WYWOLAJ NA GG bo ja mam gg od niedawna i nie kumam o co chodzi jaK SIE TO OBSLUGUJE ok?takze ja musze byc wywolana przez Was aha : no i moge rozmawiac tak do 18 ,potem juz raczej jestem zajeta ... pozdro ,chetnie pomoge ,sprawy anoreksji mam w malym palcu lewej nóżki :)czekam na oddzew pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juta14
Cześć!!! ja ponad 3-miesiące temu zaczełam sie odchudzać schudłam 10 kilo i byłam u ginekoloka narazie nie przepisała mi chormonów ale kazała przytyć do wagi przy kórej miesiączka zatrzymała sie. Ale nie jestem pewna czy jak przytyje to okres wróci.!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hjhajdfhjkasdh
ja jakies 3 lata temu [miałam 15] schudłam ok. 13 kg ... okresu nie miałam przez ok. 3 miesiace ... troche sie przestraszyłam i stopniowo zaczełam wiecej jeść ... dzieki Bogu ...okres sam wrócił ...[ale sie cieszyłam :D].... ale nic nie przytyłam ... i teraz wszystko jest regularnie :) właśnie mam @ :D ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natii17
Cześć dziewczyny bardzo proszę was o pomoc! Odchudzałam się i schudłam ok.10 kg, teraz przytyłam 5kg a okresu nadal nie ma! Już pół roku nie chce wrócić a boję się iść do lekarza bo nie chcę utyć od hormonów! :( byłam z tym u mojej lekarki rodzinnej ona mi powiedziała że okres wróci ale muszę iść do ginekologa a ja nie chce! Boję się...nie wiem jak tam jest, był ktoś z was? są jakieś badania czy od razu przepisuje leki...prosze o pomoc!Nie chcę utyć nie po to tyle sobie odmawiałam :( a teraz żałuję...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taniec nad przepascia
nic sie boj o okres, jak kocha to wroci ;) powiem Ci ze ja nie mialam rowne 3 lata z powodu zbyt niskiej wagi. w tym roku niestety przytylam...:( sporo. i wrocil. tylko ze mnie jego brak nie msrtwil w ogole, bo dzieci nie planuje, przynajmniej swoich. poza tym bylo to wygodne :) ale mowie ci, nie szprycuj sie hormonami. nie dosc ze szkodliwe, bo to w koncu chemia ingerujaca w bardzo delikatna sfere organizmu jaka jest gospodarka hormonalna, to raczej nie uda sie uniknac przybrania na wadze....a schudnac tez trudniej przy nich. jedz tak jak ktos pisal wczesniej zbilansowane, wartosciowe posilki -co wcale nie znaczy tuczace ;) ryby, troszke masla tez nie zaszkodzi...slodycze sobie daruj, i inne smiecie. a okres wroci, tylko musisz poczekac zeby organizm doszedl do ladu. pozdrawiam 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do cameron 22
co uwazasz za racjonalne jedzenie ? co tzn racjonalnie chudnąc ? czyli co wg ciebie ta dziewczyna powinna jesc zeby schudnąć i nie tracic okresu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natii17
Dzięki :* Ale mama moja się martwi i chce żebym poszła do ginekologa a ja się boję...ja nie chcę :( bardzo bym chciała żeby okres wkońcu wrócił...co mam jeść?może jakieś tabletki?witaminy? Boję się badania ginekologicznego :O czy jak pójdę do ginekologa to on mnie zbada czy przepisze leki? Kurcze nie chcę hormonów... a i mam problem z kolacją ;/ co mam na nią jeść?i o której porze bo zawsze jem do godziny 20.00 i jest to serek+chrupkie pieczywo...no poprostu nie mam pojęcia co mam jeść na kolacje! proszę o pomoc :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez stresiku
Dziewczyno idź i nic się nie bój. Miałam taki sam problem, poszład do gina po 2 miechach jak nie miałam okresu, zapisał mi luteiną - tabletki doustne podjęzykowe, 10 dni i okres dostałam normalnie. Zadnych skutków ubocznych, żdnego tycia ani nic, chociaż też byłam po dietce zaraz. To są tak delikatne środki że nieprzytyjesz a wrócisz do zdrowia. Możesz sama powiedzieć lekarzowi, żeby zapisał ci luteinę i tyle. I nie przeciągaj tego stanu bo im dłużej nie masz okresu tym gorzej dla ciebie :) Idź i będzie po sprawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natii17
Czyli mogę iść do mojej domowej lekarki?Żeby mi przepisała luteinę? Ale czy to pomoże? :O A jak pójdę do ginekologa to on będzie mnie badał? PRoszę o odpowiedź :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez stresiku
Nie wiem czy lekarz rodzinny zapisze ci ten lek, ale warto spróbować :) Ginekolog jeżeli z wywiadu stwierdzi, że nie masz żadnych dolegliwości to może cię nie zbada, to zależy od lekarza. Ale nie bój się badania, to nic strasznego - bo domyślam się, że jeszcze nie byłaś ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natii17
nie byłam u ginekologa i boję się tam iść właśnie ze względu na to badanie :O znajądz ginekologa napewno mnie zbada :( boję się że hej ... a ta luteina to napewno po niej nie przytyję? bo czytałam wypowiedzi o luteinie i niektóre dziewczyny mówiły że utyły...:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jq
Po jakim czasie, od momentu racjonalnego żywienia wrócił wam okres?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×