Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jod

masz nadwage i czesto zimne stopy???

Polecane posty

Gość jod

bylam u lekarza z nadwaga,okazalo sie,ze mam za malo jodu,ktory SPALA TLUSZCZ!1 lekarz kazal mi przyjsc za 6 miesiecy,przepisal jod ,ma mi sie poprawic krazenie i mam przy okazji schudnac.... (mam jesc do 1500 kcal)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolaboga
sama nie wiem czy jod jest bezpieczny i nie daje skutkow ubocznych? moglabys cos wiecej napisac? co lekarz mowil?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marida
mam przed soba ulotke jodod zaleca sie jako zapobieganie powstawaniu wola w sytuacjach niedoboru jodu.Przeciwwskazania to nadczynnosć tarczycy.ja lecze sie na tarczycę, mam zimne stopy , też śpie w skarpetkach i tez mam nadwagę ale nie słyszałam zeby jodid poprawiał krazenie i pomógł schudnąc.Popros lekarza pierwszego kontaktu o badania TSH i zgłos sie do endokrynologa.pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jod
u mnie w ulotce pisze o jodzie tak: -pomaga spalac nadmierne ilosci tluszczu -wplywa na proces wzrostu -zwieksza energie zyciowa,sprawnosc umyslowa -zdrowa skora,wlosy,paznokcie,zeby Choroba niedoborowa: wole,niedoczynnosc tarczycy Niedobor tego skladnika powoduje przyrost masy ciala i brak energii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolabolola
do jod-jakiej firmy masz jod i pod jaka nazwa? przeczytaj skutki uboczne i napisz,oki>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jod co to za jod masz podaj
nazwe ,cene i producenta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podejrzana diagnoza
w jaki sposob okazalo sie u lekarza ze masz za malo jodu? na podstawie czego doktor wydal taka diagnoze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jod
na podstawie badan krwi stwierdzono,ze mam malo jodu tzn.wczesniej robilam wyniki.Powiedzialam,tez lekarzowi,ze mam problemy z krazeniem tj:zimne stopy-spie w skarpetkach,zimny czubek nosa,czesto zimne dlonie i pomimo,ze spie w skarpetkach:( Nie pamietam nazwy producenta,nie mam tabletek przy sobie,jestem w pracy.Jutro napisze jak sprawdze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jod glupi jod
nie jestes lekarka! wiec nie kaz nikomu tutaj jodu lykac! co sobie wyobrazasz,moze sama jestes producentem takich lekarstw i nam je reklamujesz?! na takie cos nie dam sie naciagnac,szkoda kasy:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jod
nikogo nie namawialam,zeby lykal jod! wiem,ze nie jestem lekarka!:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o cholerka jasna
ok czekam ,napisz jakie tabletki,jakie badanie krwi robil ci lekarz ? ze na podstawie wymiku stwierdzil niedobor jodu:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marida
Do JOD Jezeli mozesz to napisz nazwę tego leku bo ja znam tylko jodid oraz jodistin.Przeczytałam ulotki i nie ma wzmianki o zaleceniach ktore podawałas.Ja lecze się na tarczycę od kilku lat i oprócz hormonów tez z ażywam jodid 100mg.Dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co poiwecie na to? moja kuzynka ma niedoczynnosc tarczyc,bierze od 4 lat jod.....i teraz...jak po roku schudla 30kg zaczely sie marznac rece i stopy i do tego dretwieje jej jedna strona ciala..wie ktos moze co to moze byc???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aallllll...
nie mam nadwagi ani nie mam zimnych stop... ;);p heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xynia
Witam czy jeszcze ktoś tu zagląda czasem? chciałam zapytać jakie tabletki brać aby dostarczyć jodu do organizmu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mooooo
źródłem naturalnym jodu może być np kelp (wodorost dostępny w tabletkach pod tą sama nazwą). Jedna tabletka zawiera 100% zalecanej dziennej dawki jodu. A związek jodu z nadwagą jest prosty. Jod jest konieczny do produkcji hormonów tarczycy tyroksyny i trójjodotyroniny, które biorą udział w prawidłowej przemianie metabolicznej. Niedobrór jodu powoduje zmniejszoną produkcję tych hormonów a co za tym idzie powoduje niedoczynność tarczycy i nadwagę. Oczywiście niedobór jodu nie jest jedyną przyczyną nadwagi dlatego warto zbadać się w tym kierunku aby określić jaki jest nasz poziom jodu w organizmie bo jak wiadomo wszystko w nadmiarze szkodzi, jod również a przyczyna nadwagi może być zupełnie inna i szkoda wtedy faszerować się zbytnią ilością jodu. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yowanna
Niestety,ale nadwaga jest wlasnie czesto z powodu niedoczynnosci tarczycy i braku jodu.Jod winien byc w zywnosci,ale nie ma go,nawet uzywanie soli jodowanej,okazuje sie byc niedostawtecznym zrodlem.Ja czesto korzystam z Vitaral-zestaw witamin i skladnikow mineralnych,tam jest jod i pilnuje kalorii,niestety w pewnym wieku nie ma mowy o bezmyslnym jedzeniu i traktowniu zolądka jak smietnika.A tym bardziej jak ma się sklonnosci.Przy niedoczynnosci tarczycy występuje wiele problemow i zimne stopy,poniewaz tarczyca odpowiada za przebieg wielu procesow zyciowych.Trzeba poczytac w internecie.Są problemy z cisnieniem-niskie,zlą przemianą materii,wypadanie wlosow,problemy z paznokciami,krązenie-tarczyca odpowiada za większosc procesow zachodzących w organizmie,to,ze sie jest ciągle zmęczonym,ospalym,problemy z koncentracją,itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dks
ja mam 203cm i nadwage

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 23ggg
a mozna kupic jakies tabletki z jodem bez recepty??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×