Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość czaczacza

Przewlekłe zapalenie zatok przynosowych

Polecane posty

Gość czaczacza

Czy ktoś miał? Jak wygląda leczenie, ile kosztuje i czy jest skuteczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Teźż
Cześc. wiesz co ja też to miałam,ale wyleczyłam się sama tanim i bardzo skutecznym sposobem. Zwykłą sól kuchenną rozgrzewam na patelni, bez żadnego tłuszczu oczywiście i przesypuję ją to lnianych lub flanelowych torebek (sama je wcześniej sobie uszyłam) przykładam je sobie (takie gorące) na okolice nosa, oczu i czoło, zawsze wieczorem jak już leżę w łóżku i potem nie wychodzę juz nigdzie. To znaczy robiłam to przez około 2 tygodnie ale dwa lata temu. Od tamtej pory mam spokój z zatokami. Oczywiście wtedy rano wstwałam z okropnie zatkanym nosem i spływającym żółtym, ropnym katarem. To był koszmar, ale od tamtej pory jest OK, mogę chodzidzić bez czapki, pić zimne napoje i nie czuję bólu. Spróbuj i daj znać jak zadziała kuracja. Pozdrawiam i życze zdrówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czaczacza
hmmm.... a kto Ci polecił ten sposób? Ja planuję jednak wizytę u laryngologa, ale boję się że leczenie będzie długie i kosztowne. Nie bolą mnie zatoki, ale wydzielina spływa do gardła co powoduje ciągły kaszel, mam też katar - zwłaszcza rano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cebula-
zetrzyj cebule do wąskiej szklanki, brzegi szklanki obłóż watą, włóż nos w szklankę i wciągaj tak kilka razy dziennie jak najdłużej wytrzymasz, wata po to aby zapach cebuli nie lecial do oczu, a szczelnie zatykał otwór szklanki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czaczacza
dzięki, wypróbuję sól i cebulę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upuppupup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Na infekcje oddechowe to nie ma lepszego sposobu jak inhalacja według mnie. Myśmy sobie kupili do domowego użytku model Novama Familino Pro. Działa idealnie, gwarancja jest wieczysta także powinien nam służyć jeszcze nie przez jeden sezon ani nie przez dwa.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gsz

Również polecam familino - pomogl mi przy zapaleniu zatok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Gość gsz napisał:

Również polecam familino - pomogl mi przy zapaleniu zatok

niedobór cynku + witamina C....dłuższy czas bierz pomoże.....nie tam tydzien ...z pol roku najmniej ...masz kaktus aleowere  no ten liściasty kaktus...pospolity czasem naklatkach schodowych stoi....bogactwo witamin i minaretów..zastosowanie wielostronne

liście tego kaktusa umyć pokroić drobno

cytryne

czasnek

ingwir

miód

wymieszać syropek pic po parę łyżek dziennie..no jak ktos woli to i wszystko na raz nie za szkodzi...ładna cera po tym..

tak pięknie zejdzie z zatok wszystko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

My używamy w domu Familino, to jest włoski model na dożywotniej gwarancji. Dużo technicznych rzeczy masz na novamed.pl/novama-familino-by-flaem-z-dozywotnia-gwarancja. Podaje lek w dobrym tempie ma regulację można sobie dostosować aerozol do konkretnego leczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokos

najlepiej zacząć od wizyty u dobrego laryngologa. oczywiście prywatnie bo na nfz to niedoczekanie a takie infekcje mogą przynieść wiele powikłań i ciężko się z tego wyleczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sara

już samo stwierdzenie - przewlekłe - powinno dać do myślenia. to trzeba wyleczyć, a nie szukać magicznego napoju w sieci. często takie zabiegi kończą się poważnym zabiegiem, a czasami prostowaniem przegrody nosowej. odwiedź dobrego specjalistę - na bank takiego znajdziesz na - stronie znany lekarz. później najlepiej zapisać się prywatnie i podpytać, czy nie przyjmuje w ramach jakiegoś pakietu medycznego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alex

kiedyś też miałem takie dylematy, ale od kiedy ma wykupioną prywatną opiekę medyczną to od razu to konsultuje i mam święty spokój. zdecydowanie polecam takie rozwiązanie, a nie szukanie cudu w internecie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ira

w moim przypadku pół roku trwało leczenie na nfz i w końcu miałam dość poszłam prywatnie. problem  został wyleczony po 2 wizytach . teraz tylko żałuje, że wcześniej się nie zdecydowałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iga

prywatne leczenie teraz jest moim piewszym wyborem i już dawno nie tracę czasu na nfz. Rozważam tylko jakiś pakiet medyczny żeby trochę zaoszczędzić. Ktoś z czegoś takiego korzystał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula

@iga sprawdzałaś medipakiet? tam są różne opcje a cenowo to się bardzo opłaca jak dla mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iga

nie patrzyłam jeszcze ale rzeczywiście o tym słyszałam. Czeka mnie teraz trochę więcej leczenia więc muszę już wybrać jakąś opcję. Tam jest dobry dostęp do lekarzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula

@iga jest duży wybór i nie czeka się dlugo na wizytę. Masz dostęp do wielu specjalistów i badań i cenowo to wychodzi bardzo korzystnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iga

@paula a jaką ty masz tam opcję dokładnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula

@iga ja mam pakiet rozszerzony a wezmę chyba opcję jeszcze dla drugiej osoby, to się jeszcze bardziej opłaca. Na ich stronie medipakiet.pl masz wszystko opisane  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ala

ja też rozważam taki pakiet i właśnie o tym sporo słyszałam. Cenowo to wygląda dobrze i myślę że jak się podliczy takie regularne wizyty to koszt przy pakiecie mocno spada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reska

@Ala a myślisz nad jakiąś konkretną opcją czy ogólnie na razie? szukam opinii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×