Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

taka jedna... jedyna

uwielbiam pestki z jablek D

Polecane posty

Gość kniciu
Ludzie czytajcie wcześniejsze posty! Piszecie powtorki nic nie wnoszące do rozmowy typu: słyszałam, że coś, gdzieś, kiedys,... jest trującego. Przeglądając info o witaminie b 17 bardzo często pojawia się długawy tekst cytowany wcześniej przez "Porabalo was nieuki" z 14:55. Jeśli kogoś to interesuje... Chciałbym zaproponować zobaczenie filmu (z polskimi napisami-około 45 min), który jest już dosyć stary i wyjaśnia jak to jest z tym rakiem i b17. I wcale grudzień 2000 w tej materii nie był przełomem. POLECAM!!! http://www.dailymotion.pl/video/x9olsb_swiat-bez-raka_lifestyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulka123
no wlasnie wiekszosc nie czyta wczsniejszych postow :/ .natomiast film jest bardzo ciekawy ogladalam go juz jakis czas temu i bardzo mnie zafascynowala ta wit B17 .bardzo duzo zawiera jej siemie lniane ale jedynie surowe . chcialam sobie kupic ksiazke "swiat bez raka" ale bardzo ciezko ja dostac kurcze :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PESTKI Z JABŁEK JEM
http://www.we-dwoje.pl/czy;pestki;z;jablek;sa;szkodliwe,artykul,12744.html W pestkach jabłek znajduje się naturalna substancja to znaczy witamina B17, inaczej zwana amigdalina lub letril. Ma ona działanie antynowotworowe. Dlatego też proszę zjadać owoce w całości, ale nie jeść większej ilości nasion ponad te, które były w całym zjedzonym owocu. Wszystko w nadmiarze jest szkodliwe. Raczej nie polecam rozgryzać pestek. Amigdalina jest nieszkodliwa dla zdrowych tkanek dlatego, że każda molekuła B 17 zawiera jedną jednostkę cyjanku, jedną jednostkę benzaldehydu i dwie jednostki glukozy (cukru) „zamknięte” razem. Po to, aby cyjanek mógł stać się niebezpieczny trzeba najpierw ‘otworzyć’ molekułę, aby go uwolnić. Otworzenie to jest możliwe tylko dzięki enzymowi -beta-glucosidase, który jest obecny w całym ciele ludzkim w maleńkich ilościach przy czym jego ilość znacznie wzrasta do znacznych ilości (stukrotnie wyższych) tylko w jednym miejscu: w siedlisku złośliwego narośla rakowego. Tak więc cyjanek bywa jedynie jakby „otwierany” w miejscu, gdzie znajduje się rak, z drastycznymi efektami, które całkowicie niszczą komórki rakowe. Życzę smacznego.Jabłka działają korzystnie na serce, obniżają ciśnienie tętnicze krwi, stabilizują poziom cukru we krwi, obniżają poziom cholesterolu we krwi, zmniejszają apetyt, sok jabłkowy działa przeciwwirusowo, ułatwiają wypróżnianie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulka134
NO TAK !!! CHODZI O TO ZE JEZELI SIE ICH NIE ROZGRYZIE TO NIE DOSTARCZYMY NASZEMU ORGANIZMOWI WLASNIE TEJ WIT B17 PONIEWAZ PESTKA NIENARUSZONA BEDZIE TAKA WYDALONA A AMIGDALINA ZOSTANIE W NIEJ W SRODKU TAKZE NIE SPELNI ONA SWOJEJ FUNKCJI I WYJDZIE DRUGA SRONA :p. WIADOMO WSZYSKO W NADMIARZE SZKODZI :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NAWO FARMACJA
Jak to zwykle bywa wszyscy mają trochę racji , albo "prawda zawsze leży po środku". Otóż zawarta w pestkach: linamaryna, loaustralina, sambunigryna, amigdalina itd czyste jako takie nie są toksyczne. Mogą być toksyczne jeżeli rozłożą się dzięki b-glukozydazie na grupę CN- i cukier i najczęściej aldehyd lub keton. Aby taki rozkład nastąpił potrzebna jest b-glukozydaza w dużym stężeniu , a ona występuje również w nasionach zawierających cyjanoglikozydy tylę, że w innych komórkach . Rozdkład jest możliwy po dokładnym roztarciu nasion na papkę w obecności wody. Dlatego też najlepszym sposobem suplementacji cyjanoglikozydów jest zrobienie nalewki alkoholowej bez uszkadzania nasion, enzymy b-gllukozydaza ulegają rozkładowi a np.amigdalina przechodzi do alkoholu nierozłożona. Faktycznie komórki nowotworowe zdychają jak muchy. Dla zaintersowanych LD 50 dla amigdaliny podanej dożylnie wynosi 305 gram!!!!!(toksyczność porównywalna z glukozą). Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mimozarala
skoro kassava jest swietnym zrodlem witaminy b17 to dlaczego ludzie po zjedzeniu potraw z kassavy maja zatrucia, czy nawet umieraja, mimo, ze zagotowuja ta potrawe, albo pieka? Ja zjadlam 2 male placki przygotowane z kassavy i dostalam okropnych bolesci, wiecej juz tego nie tkne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eelina72
w pestkach jabłek jest arzenik!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniqa123
co jest>??????????? arszenik ?????????????????? bhahahah no to jest wlasnie psychodeliczna propaganda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a czemu kiełki złe??
co do pestek tez właśnie tak słyszałam, razcej nie jem, tylko czasem:) co do siemienia....jeżeli mieli się w domu, to tzreba chyba 2 razy, bo raz jest coś uwalniane (nie wiem co pisze o tym w necie) wiec trzeba przemielic drugi raz. poczytajcie na opakowaniach tego mielonego - jest właśnie przemielone 2 raz\y. albo najlepiej całe pestki gotować i wtedy pić tego gluta jesr najzdrowiej:) a czemu kiełki niby sa niezdrowe?? słyszałam że dla niektórych zwierząt jest trujący... ale to mnie jakoś nie przekonuje, bo przecież ile rzeczy zwierzęta jedza chociażby w lesie co nas by od razu zabiło, a ile ejst takich (np niektóre leki) które nam nie szkodzą a pomagają, a pies np. się może po danym leku przekręcić (chyba aspiryna ale pewna nie jestem) no ale są też inne....wiec o co chodzi z tymi kiełkami???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do czytelnikow
Po prostu potężne korporacje farmaceutyczne wmówiły wam że są one trujące by zarabiać na waszych chorobach i śmierci... Nie ma nic bardziej zbawiennego niż jedzenie pestek jabłek bądź gorzkich moreli czy też migdałów Pestka z moreli zawiera witaminę B17, która leczy nowotwór w 100 proc. przypadków, nawet jego najbardziej złośliwe odmiany i zapobiega przeróżnym schorzeniom. Cyjanek na zdrowie Kiedy nasze babcie robiły weka na zimę, kładły owoce z pestkami. Nie wiedząc o tym, dostarczały swoim rodzinom B17. Kiedy nasze mamy robiły weka, pestki już wyjmowały, bo wmówiono im, że w pestkach jest cyjanek, czyli kwas pruski. Panika przeniknęła oczywiście z USA. Dlatego dzisiaj tysiące Amerykanów potajemnie wyjeżdża leczyć się na raka do Meksyku... i wraca zdrowymi. Zresztą w Polsce, tak jak i w wielu krajach, nie możemy kupić witaminy B17 w żadnej aptece. Proszę sprawdzić, jak magister za ladą będzie stukała w klawiaturę aptecznego komputera wszystkie trzy nazwy, po czym uśmiechnie się i powie, że nie ma czegoś takiego. Podstawowym argumentem przeciwko B17 jest twierdzenie, że letril zawiera silnie trujący cyjanek. Jednak witamina B12 również zawiera cyjanek i bez kłopotów można ją kupić w aptece. Nawet bez recepty. Wpiszcie sobie Amigdalina, Letril... np. http://smartfood.salon24.pl/188789,amigdalina-naturalna-chemioterapia http://www.eioba.pl/a93247/witamina_b17_amigdalina_amygdalina_laetrile_letril_to_lekarstwo_na_raka Twierdzenie, że jedzenie pestek jest niebezpieczne jest po prostu przejawem nieoczytania i życiu w MATRIXIE, obudźcie się! i nie dawajcie się wodzić za nos potężnym korporacjom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jablkowapanienka3
ja jem od szkoly podstawowej pestki z jablek znaczy ten środek i jakoś mi nic nie ma wszystko w normie i porzadku a badania profilaktyczne robie co roku teraz mam 39 lat wiec jakby az tak szkodzily juz by mnie nie bylo pozatym i tak nikt nie jada pestek z jablek na kilogramy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość toby
kilogram pestek z jabłek zawiera 1 miligram cyjanku a wiec smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zjadam ogryski z jabłek
i gruszek razem z pestkami ;) wywalam tylko ogonek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zjadam ogryzki z jabłek
i nawet po kilka dziennie żyję i mam się dobrze ;) też słyszałam ,że jest w nich jod i w gruszkach a raczej pestkach też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnie to też nie interesuje
co kto uważa o pestkach z jabłek bo ja je bardzo lubie i żyję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość napewno jest to dla zdrowia
podejrzewam ,że tona pestek zaszkodziłaby ale nie 2 -3 z jednego jabłka nie popadajmy w paranoję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość enecympeat
Poczytalem caly watek i wiekszosc wypowiedz jest na zasadzie: gdzies slyszalem, ktos mowil... dzwony gdzies bija ale nie wiem gdzie. Jak sie nie ma pojecia o temacie to lepiej sie nie wypowiadac, zeby nei wyjsc na glupka i nie daj B. jeszcze komus zaszkodzic durna rada. Proponuje jednak poszukac w necie powazniejszych stron niz kfeteria o wplywie B17 i jedzeniu pestek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żadne nie działają szkoda kasy
pestki z jabłek mają dużo jodu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość b17
www.b17-sklep.pl znalazłam taki sklepik, zamówiłam, doszło, czekam na efekty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Znalazłam wspaniały film z historiami osób chorych na raka, którzy stosowali leczenie terapią hipertermii onkologicznej i którym hipertermia bardzo pomogła. Warto obejrzeć, naprawdę bardzo wzruszające: https://www.youtube.com/watch?v=aNtVjoE_O6k&a mp ;a mp ;t=156s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to dobrze bo makja wit b17 amigdaline ktora skutecznie niszczy komorki rakowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Znalazłam wspaniały film z historiami osób chorych na raka, którzy stosowali leczenie terapią hipertermii onkologicznej i którym hipertermia bardzo pomogła. Warto obejrzeć, naprawdę bardzo wzruszające: https://www.youtube.com/watch?v=aNtVjoE_O6k&a mp ;a mp ;t=156s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobra jak zjem jabłko to ci przyniose

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na surowo wszystkie części manioku są trujące, ponieważ zawierają glikozydy cyjanogenne, które łatwo przekształcają się w silnie trujący kwas pruski, jednak toksyny giną pod wpływem moczenia, fermentacji, smażenia, gotowania, pieczenia lub suszenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×