Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mamusia kasieńki

Żywienie 6 miesięcznego dziecka

Polecane posty

Gość mamusiiaaaa
dawaj mu do rpobowania rozne smaki -zacznij od warzyw ( jendoskladnikowcy i owowcow mozesz i nie koncentruj sie tylko nha marchewce i jabku- podawaj papki z fasolki szpragowej, cukinni, dyni, szpinaku mozesz powodli nawet dawac brokuly lub kalafior z klaszkami radizlabym sie wstrzymac bo wlasciwie nie daja, oprocz weglwoodaniow zzadnych substancji odzywczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusia83
Witam, ja co prawda karmię swoją córeczkę mlekiem modyfikowanym, ale jak jej rozszerzałam dietę to zaczynałam od zupki. Składnki: 1 mała marchewka, kawałek pietruszki (ok.1cm), kawałek selera, 1 mały ziemniak, kilkanaście ziarenek konserwowej kukurydzy, kawałeczek cielęcinki lub piersi z indyka. Wszystko gotujemy i miksujemy blenderem na papkę. Oczywiście pierwsze zupki bez mięska. Kukurydza nada zupce słodki smak dzięki czemu nie będzie jałowa. Pozdrawiam i powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Juleczki
ja natomiast uważam, że pokarmy można wprowadzać dużo wcześniej, nawet jeśli dziecko karmione jest piersią. Moja córeczka ma teraz 6 mcy ,cały czas karmiona jest piersią i pierwsze pokarmy wprowadzałam stopniowo po ukończeniu 4 mca (miała dokładnie 4 mce i 10 dni). Pierwsze było jabłuszko, później marchewka, dynia, następnie pozostałe warzywa i owoce. Początkowo przez ok. 1 mc dostawała tego codziennie po 1 lub 2 łyżeczki. Od 5 mca podaję zupki warzywne nieraz zagęszczane kleikiem kukurydzianym, ryżowym lub mąką kukurydzianą a od 5,5 mca do zupek warzywnych dodaję mięso z: krulika, drobiu od gospodarzy, indyka, jagnięciny, wołowiny lub kupuję gotowe słoiczki z obiadkiem jak i owocami. Malutka codziennie je: 7:00 - mleko (karmie piersią) 9:00 - j.w. 10:00 - 125 ml owoce od 6 mca owoce z musli 11:00 - mleko j.w. 13:00 - mleko j.w. 14:00 - 125 ml obiadku 17:00 - mleko j.w. 19:00 - mleko j.w. niedługo wprowadzam kaszkę z mlekiem modyfikowanym 23:00 - mleko j.w. 02:00 - 03:00 - mleko j.w. 5:00 - 7:00 - mleko j.w. ... uważam, że lepiej wcześniej przyzwyczajać dziecko do różnych pokarmów, zaczynając od niewielkich ilości, aby później uniknąć ew. problemów z ich przyswajaniem. Życzę powodzenia wszystkim mamusiom w podawaniu pierwszych posiłków dla Waszych pociech:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość praksedka
jesi Twoje dziecko je 12 razy na dobę to współczuje i Tobie i jemu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wielokrotnamama
Ja tez wspolczuje.... Moj synek ma 6 miesiecy, jest karmiony naturalnym mlekiem. Od momentu, kiedy skonczyl 4 miesiace zaczelam wprowadzac pokarmy ze sloiczków- wszystkie owoce i warzywka po 4 miesiacu - po koleii oczywiście... Ale najpierw owoce - jabluszka, gruszki, morele, brzoskwinki, sliwki, banany, po jakimś czasie dodalam do diety warzywa - marchewke, brokuly, dynie, ziemniaki, zupki jarzynowe itp. Jak maluch skonczyl 5,5 mies zaczelam dawac mu miesne sloiki. Teraz - po skonczeniu 6 miesiecy jego dieta wyglada tak: 6 - mleko naturalne 9- mleko naturalne 12- obiadek - słoik 190g 15- owoce - słoik 130g często już z kaszką manna 18- soczek lub mleko jeśli baaaaardzo chce 20 mleko nat + kasza ryżowa - prawie na gęsto, żeby spał całą noc... :) i to działa... śpi :) pozdrawiam wszystkie mamy - szczególnie te zagubione :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pollyanna1212
Moja Paulinka też ma 6 miesięcy a od 4 miesiaca wprowadzałam jej po kolei marchewka,ziemniak,pietruszka i owoce na poczatek oczywiscie jablko itd:) potem zupki jarzynowe a teraz juz wcina z mieskiem:) dostaje tez chrupki kukurydziane nie za duzo oczywiscie:) powolutku zamieniam jej posilki mleczne na inne.je 4-5 posilkow dziennie na noc po 19 butla z kleikiem i spi do 6.dziewczyny troche rozsadku jezeli przeczytacie w poradniku,ze dziecku sa potrzebne witaminki białko itd. to nie znaczy,że musi jesc 12 posilkow a kazdy to cos innego.w koncu czy karmicie piersia czy butla to zawsze te skladniki potrzebne tam sa.zalecam wiec spokoj.sama mam pierwsze dziecko a wszystko mi idzie sprawnie:)wy byscie chcialy za duzo i wszystko na raz a to nie tedy droga.pamietajcie,ze dla nich to wszystko jest nowe i dajcie im troche sie przyzwyczaic do jednej rzeczy a potem wprowadzajcie nastepne.ale sie wymadrzylam :p pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babelka
Witam, a mam pytanie do tych mam, które teraz się wypowiadały w sprawie żywienia. O jakich porach i ile śpią wasze 6 miesięczne pociechy??? chodzi mi o drzemki w dzień i spanie w nocy. A co do jedzenia: jeśli przychodzi pora na deser czy zupkę to dajecie też najpierw pierś czy tylko ten deser? jeśli dajecie pierś to czy przed czy po posiłku dodatkowym???? Ja też mojej Juli daję troszkę zupki od 4 mca chociaz różne tabele żywienia naturalnego odradzają dokarmianie przy karmieniu naturalnym. To co na słoiczkach dotyczy tylko dzieci butelkowych. Tak więc ja w dalszym ciągu jestem na 4 mcu jeśli daję jej słoiczek :))) Moje pytania stąd ponieważ szukam jakiegoś rozsądnego planu dnia dla maluszka :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Mój synek ma 5 miesiecy i od 4 miesiaca zaczęłam rozszerzac jego dietę. Karmie mlekiem modyfikowanym. -7 mleko ok 150 -10-owoc-jabłuszko, śliwka, morela-róznie:0 -12-zupka-ok100ml, ziemniak, marchew, pietruszka odrobina oliwy i łyżeczka kaszy manny9 a jak nie chce mi się gotować, to ze słoiczka;) -15 mleko 120 -19 mleko z kaszką 180 -24- mleko -3 mleko Co o tym myślicie? Czy nie za dużo tego mleka? MAły chętnie je wszystko, ma 68cm, wazy 8kg .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaKornelci-katowice
Drogie mamusie uwazam że kazda z nas kieruje sie dobrem naszych dzieci dlatego to jak je zywimy to sprawa indywidualna kazdej z nas ,ale oczywiscie konsultujmy zywienie naszych maluszków z pediatra by niemiec zadnych wyrzutów sumienia po odczytaniu wypowiedzi innych mam. Moja córcia ma obecnie 6 miesiecy,zaczełam wprowadzac zupki od 4 mca oczywiscie gotujac je sama z marchewki ziemniaczka pietruszki na wywarze z cielecinki lub piersi z kurczaka.Stopniowo dodawałam tez seler i nac pietruszki,a wczorej nawet i koperek,niczym niedoprawiam jedynie dodaje lyzeczke masełka.Oczywiscie co najwazniejsze zapomniałam dodac ze karmie mała naturalnie,i przystawiam do piersi na chwile przed podaniem zupki lub tez deserku,polecam starte jabłuszko ktore jest naturalne i działa wyprozniajaco na maluszka,a czasem nawet i z dodatkiem startej marchewki.Myśle ze dobry system zywieniowy obrałam gdyz moja dzidzia jest szczesliwa,zawsze usmiechnieta,pogodna.Waga urodzeniowa to 4450 kg,pozdrawiam wszystkie mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaantosia
Witam, karmie piersią ale od 4 miesiąca daje 1x dziennie butle. Deserki przełom 4-5 m-c. Zupki, deserki i soczki oczywiście wprowadzałam stopniowo , nie wszystko na raz. Najpierw była gotowana marchewka potem dodawałam pietruszkę, potem kupowałam słoiczki, teraz je już zupki z króliczkiem i z indykiem (kupione lub gotowane przeze mnie) będę wprowadzać teraz cielęcinkę. Do zupek dodaje łyżeczkę oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia, ale to juz po ugotowaniu. Antoś ma już 6 m-cy i je tak: 6 cyc 8 butla 150 ml (jeszcze pierwsze) 10-11 deserek lub cyc 13 zupka 15, 15:30 cyc 17 deserek z odrobiną pokruszonego biszkopcika 18 cyc 20-20:30 cyc w nocy cyc 3-4 razy Do tego dostaje soczki, często , małe ilości, kilka łyczków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama.Wojtusia
4-5 cyc 7 cyc 11 cyc (zamierzam wprowadzić deserek owocowy) 13,30 obiad z mięsem 16 cyc 19 kaszka mleczna ryżowa + manna na 100ml wody 20 cyc na dopicie i nyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość świeżo upieczony dietetyk
Model żywienia niemowląt karmionych piersią 7 - 9 miesiąca: karmienie piersią na żądanie, posiłki uzupełniające (zupa jarzynowa lub przecier jarzynowy z gotowanym mięsem BEZ WYWARU z kleikiem zbożowym glutenowym i z 1/2 żółtka co drugi dzień 10 miesiąc życia: karmienie piersią na żądanie, posiłki uzupełniające (obiad z 2 dań: zupa jarzynowa z kaszką glutenową + jarzynka z gotowanym mięsem, 1/2 żółtka do potraw codziennie (konsystencja jarzyn i mięsa powinna stymulować do żucia), kaszki i kleiki glutenowe i bezglutenowe, niewielka ilość pieczywa, biszkoptów, sucharków, przecier lub sok owocowy (nie więcej niż 150 g) 11 - 12 miesiąc: karmienie piersią na żądanie, posiłki uzupełniające: obiad z 2 dań: zupa jarzynowa z kaszką glutenową=jarzynka z gotowanym mięsem, ewentualnie z ziemniakami lub ryżem, całe jajko 3-4 razy w tygodniu, pr. zbożowe np. kleiki, pieczywo, biszkopty, sucharki łączone z pr mlecznymi np. twarożek, jogurt, kefir - kilka razy w tygodniu, przecier lub sok owocowy - ie więcej niż 150 g Tłuszcz powinien w przypadku zup jarzynowych pochodzić z wysokiej jakości masła, oleju rzepakowego, oliwy z oliwek. Nowe produkty takie jak np. owoce, warzywa, kasze, mięso należy wprowadzać kolejno i osobno, obserwując reakcje dziecka. Należy zaczynać od małych ilości 3 - 4 łyżeczek. Podczas przygotowywania posiłków należy korzystać z produktów o najwyższej jakości. Ostrożnie podchodzić do upraw pochodzących np. z działek (wielu działkowców chętnie podsypuje swoje uprawy). Gotowych słoiczków nigdy dodatkowo nie doprawiać. Są one skomponowane przez specjalistów z uwzględnieniem potrzeb i upodobań najmłodszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość świeżo upieczony dietetyk
I oczywiście od 1 - 6 miesiąca życia: karmienie piersią na żądanie, posiłki dodatkowe wprowadzamy w 5 - 6 miesiącu. Na początek (nie wcześniej niż w 5 miesiącu życia) zupa - przecier jarzynowy z dodatkiem kaszy manny (2-3 g na 100 ml), 1 raz dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziecku karmionemu piersia mozna zaczac wprowadzac produkty uzupelniajace gdy podwoi ono swoja mase urodzeniowa, takze czesto znacznie wczesniej niz w 6 miesiacu. Ja tez mialam problem, bo karmilam piersia, takze pomoge :) Z tym, ze ja gotowalam sama. Najpierw wprowadz np jabluszko albo marchewke. Podawaj ta jedna rzecz 3 dni, zeby zobaczyc czy nie uczula. Po 3 dniach dodaj np ryz lub ziemniak . I tak po kolei. Zobacz sobie strone www.osesek.pl tam jest schemat dla niemowlat karmionych piersia i zobaczysz, ze Twoje dziecko naprawde juz duzo moze jesc. Po kilku pierwszych posilkach powinnas sie zoriientowac, czy dziecko ma sklonnosci do alergii. Moja nie miala, takze po niedlugim czasie zrezygnowalam z czekaniem 3 dni przed wprowadzeniem kolejnego skladnika. Moja ogolnie najbardziej lubi banana, ale kaszek nienawidzi, o zadnym smaku. Po prostu nie chce ich jesc i koniec. Ja niczym zupek nie przyprawiam (mala ma 7,5mies), ale dodaje np natke pietruszki (mala uwielbia) i to dodaje wiecej smaku niz sam korzen. Ja do zupek zazwyczaj dodaje maselko, ewentualnie oliwe, chyba ze nie mam czasu na gotowanie, to te sloiczkowe maja olej, wiec juz maselka nie dodaje. Moja mala najbardziej lubi marchew, a jak byla na poczatku przygody z jedzeniem to zajadala sie marchewka z ryzem. Teraz ciezka w nia cokolwiek wepchnac ;) powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamusia Hubusia
witam wszystkie mamuśki mój synuś 17 sierpnia skończył 6 miesięcy. jego dzień wygląda następująco: 6:00 150 ml butla mleka z kleikiem 9:00-10:00 kaszka mleczno ryżowa, herbatka, 11:00 12:00 idziemy spać 12:00 deserek np. banan biszkopt, jabko 13:00-14:30 spacerek ( Hubercik zazwyczaj przesypia) 15:00 zupka jarzynowa lub z dodatkiem jakiegoś mięska np. kurczaka. 16:00 zabawa 17:00- 18:30 idziemy spac 19:00 kąpiel 19:30 210ml butli mleka z kleikiem , kaszka ryzowa herbatka jogurcik ( mozna dawac od 6 miesiaca z nestle) 20:00 krótka zabawa przed snem i koło 21:00 idzie spac pózniej budzi sie na kaszke o 24 i 3 i wypija cos koło 150 ml. i dalej od nowa :) chciałam jeszcze dodac ze maluszek jest karmiony modyfikowanym mlekiem :) pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia i marek
witajcie prosze podpowiedzcie mniej wiecej jakie ja moge zupki dawac dziecku moj syn ma 7 miesiecy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość StasiowaMama
ja mam pytanie jak Wasze dzieci jedzą średnio co dwie godziny to kiedy w dzień spią? a nawet jeśli śpią, to zaraz po przebudzenie od razu są głodne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ebanka
Mit i legenda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielona roślinka
No tak, niestety moja 6,5 miesięczna córeczka musi średnio co 2 godziny zjeść cyca, inaczej głodna i koniec. Tyle że jej posiłek trwa kilka minut. Dodam, że od 1 mies. jest zaledwie na 10 centylu (przez pierwsze 2 mies. jadła co 3 godziny). Dopiero od 2 tygodni wprowadzam jej nowe pokarmy, trochę błądzę, ale powoli coś tam zaczyna się klarować i nawet nam wychodzi. Jest niezwykle ruchliwa i pełna energii, stąd moze to slabe przybieranie na wadze. No i rodzice też raczej chudziny. Zresztą ja sama bez jedzenia wytrzumję góra 3 godziny, więc nie dziwię się mojej córeczce. W dzień niewiele śpi, ale to różnie bywa. CZasem ma 3 drzemki po około 45 min., a czasem 1 drzemka 15 min. Nie ma żadnej reguły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martula2402
Moja córka jada rano mleczko nan pro 2 z dodatkiem kaszki,pozniej drugie sniadanko samo mleczko.pozniej ok 11 deserek,ok 13 14 mleczko,nastepnie ok 16 obiadek i ok 19 mleczko i idzie spać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szokowa szokowa 458
Ja też mam 7miesięczną córę. Staram się gotować dla niej obiadki ale słoiczki też oczywiście je i jestem z szokowana doprawianiem zupek dla takiego niemowlaka Kucharkiem. Uważam że jest to idiotyczny pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja mała ma pół roczku, od miesiąca podaje jej zupki, gotuje kawałek indyka marchew, ziemniak, pietruszka, por, minimalnie solę dosłownie kilkanaście ziarenek soli i na koniec gotowania dodaje kawałeczek masęlka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jedynaczka1
Moja pół roczna córeczka zjada zupki z różnego mięsa.Wczoraj jadła zupę jarzynową z królika. Piersią karmie dwa razy dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×