Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość proszę o poradę

URLOP WYCHOWAWCZY

Polecane posty

Gość proszę o poradę

Jak mogę sprawdzić czy należy mi się? Co, jeśli mój mąż zarabia 2tys a ja 1800 brutto? Czy mogę pójść na wychowaczy i dostanę jakieś pieniądze, czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MKC
to ja podepne sie pod topik i rowniez poprosze o kilka slow wyjasnienia... czy urlop wychowawczy daje prawo do jakiegos zasilku czy tez jest to taki urlop bezplatny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niewiernaześląska
Zależy,ile Was jest w rodzinie,jezeli dochód na jednego członka nie przekroczy 504 to Ci się należy bo na wychowawczym Twój traktuje sie jako dochód utracony,dlatego pod uwagę bierze sie tylko dochód męża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proszę o poradę
A co z moim dochodem? Skoro ja nie pracuję bo jestem na macierzyńskim tzn że biorą pod uwagę tylko dochód męża? Ale skoro on zarabia 2 tys to nie dostaniemy nic ( będzie nas troje)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MKC Urlop wychowawczy daje wszelkie uprawnienia pracownicze.Jest traktowany bodajże jak okres składkowy z tym,że bez wynagrodzenia. Kobiecie przysługuje chyba w sumie 6 lat (musi przeiwdzieć czy w przyszłości jej sie nie przyda, jeżeli zechce wykorzystać za jednym zamachem). Szczegółów nie znam, bo nie korzystałam i chyba nie skorzystam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Racja martka:) Dodatkowe 3 lata przysługują na dziecko niepełnosprawne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proszę o poradę
to skoro będę na urlopie wychowaczym to kto będzie odprowadzał moje składki zusowskie? Slyszałam, że mogę podjąć pracę. Ile godzin i jak może wyglądać ta praca? Czy aby to co zarobię nie będę musiała oddać zusowi czy fiskusowi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niewiernaześląska
Według moich obliczeń,powinnas dostać wychowawczy. Z dochodu brutto 2000zł ,wychodzi 1364,54 netto,dzieląc to na trzy osoby daje nam 454,84zł.Martka,czy mam rację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Janil23
Do: proszę o poradę Mi się wydaje że należą Ci się pieniążki. jeżeli mąż zarabia 2000 brutto to netto wychodzi ok 1400zł. Dochód na osobę w rodzinie nie może przekroczyć 504zł (netto). U Was wyjdzie ok. 470zł. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm..u mnie w rodzinie jest podobny przypadek i żadne pieniądze się nie należały. Sama już nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tylko że
to nie jest brana pod uwagę kwota netto tylko jakaś pośrednia pomiędzy netto a brutto. Nie pamiętam czy brutto minus podatek, czy brutto minus wszystkie składki. I jest brany pod uwagę dochód z roku poprzedzającego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proszę o poradę
Tak czy siak przeraża mnie to. Ponoć żyjemy w państwie PRORODZINNYM. A czy któraś z Was wie ile by mógł wynosić ten urlop w moim przypadku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A nawet jak przekroczy, to jest coś takiego, że jeżeli kwota przekroczenia jest mniejsza od kwoty zasiłku, to też się dostaje. Chyba, że ostatnio się coś zmieniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proszę o poradę
za dotychczasowe i następne rady bardzo dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proponuję zajrzeć tu: http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3149246 Tam znajdziesz wiele cennych informacji. Urlop macierzyński (chyba 122 dni) jest płatny, natomiast urlop wychowawczy jest bezpłatny. Tyle, że rodziny o niskich dochodach (ok. 500 zł na osobę) mogą ubiegać się o zasiłek. Tyle wiem, po szczegóły odsyłam do powyższego linku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proszę o poradę
oo bardzo dziękuję za linka. Idę czytać :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×