Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mała zuza

jakie posadzić kwiaty na balkonie,zeby zasłonić się od sąsiadów?

Polecane posty

Gość mała zuza

chodzi mi o pnące,czy to się kupuje u ogrodnika czy samemu z nasion?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość posiej fasole ozdobna
a jak u ogrodnika to doradzi, ktore na twoj balkon najlepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała zuza
kobiety kochane,a czy kwiaty można mieszać,no np jak fasolka bedzie zasadzona to czy można dodać jakieś inne,czy to raczej nie wskazane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
można mieszać - tylko dobieraj takie, które lubią podobne warunki, oświetlenie, nawóz, wilgotność - pytaj w punktach ogrodniczych. A może by nie czekać na wyrastanie z nasionek kup sadzonki - szybciej wyrosną i będziesz juz widziała jak to wygląda. Pamiętaj że do roślin pnących musisz przygotować odpowiednią drabinkę lub sznureczki. Nie wiem gdzie mieszkasz, ale zazwyczaj na obrzeżach miasta można spotkać punkty ogrodnicze gdzie jest ogrom kwiatów, roślinek, tuj, iglaczków - tam wszystko ci powiedzą, doradzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała zuzka
czy ktoś mi jeszcze coś doradzi?,chętnie wysłucham.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oprócz jednorocznych pnączy, o których tu już była mowa, warto spróbować uprawy pnączy wieloletnich. Są np. odmiany klematisów przystosowane do uprawy pojemnikowej. Widziałam też róże pnące - to tylko kwestia dobrej ziemi i dużego pojemnika.No i nawożenie i podlewanie! Zapach i uroda kwiatów wynagrodzi Ci starania... no i sąsiedzi znikną z oczu! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała zuzka
o o o farmerko droga,proszę o kilka porad w sprawie tych klematisów,jaką odmianę kupić dla początkującej,jak o toto dbać,czy na dość słoneczny balkon się nada,na co zwrócić uwagę przy zakupie ,plisssss,wiem,że się Ciebie kwiaty słuchają więc daj mi parę uwag,bardzo mi zależy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem jaki masz balkon,jak wyglada... ale ja mialam ten sam problem i odgrodzilam sie po bokach drewnianymi \"kratkami\"-na jednej i na drugiej powiesilam w jednej podluznej donicy pelargonie i bylo super.kwiaty tak mi sie rozrosly,ze cala kratka byla zapelniona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Droga Zuziu! Ja sama nigdy klematisów w donicach nie uprawiałam - ale specjalnie dla Ciebie sięgam właśnie do literatury fachowej... O! I pan Buczacki - świetny angielski ogrodnik o polskobrzmiącym nazwisku w swej monografii poświęconej klematisom (powojnikom) pisze, że najważniejszy jest duuuży pojemnik - min. 30 cm średnicy, a odmiana najlepiej wielkokwiatowa kwitnąca latem. Podkreśla też, że powojniki to żarłoki i pijacy - ważne też jest ocienienie korzeni i nasady pędów - klematisy lubię mieć nogi w cieniu a głowę w słońcu, więc wyściółkować glebę należy (korą chociażby) , lub postawić przed donicą z klematisem drugą - z fuksjami - ocienią mu te nogi, jak tak lubi... ;) Rada Eve też jest ciekawa - taki drewniany parawan zasłoni Cię natychmiast, a na rozrośnięcie klematisa trzeba troszke poczekać ... Zainspirowałaś mnie - ja sama mam posadzonego klematisa przy pewnym trejażu, ale w trudno dostępnej dla mnie latem części ogrodu - całe lato koczują tam nasi agroturystyczni goście - nie chcę im sie tam zbyt często kręcić, więc mój klematis zagłodzony i ledwo dycha, więc już dzisiaj go stamtąd zabieram i przesadzam tam, gdzie będę go mogła troskliwiej doglądać! Sukcesów Ci życzę w ogrodnictwie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała zuzka
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cierpka limonka
zainstalowałam kratę, duża skrzynię i nasadziłam winobluszcz. Mam ścianę zieleni. Super!!! Daje cień i rośnie jak głupi - juz plecie się po barierkach u sąsiadów piętro wyże, Oni nie protestują,Obficie podlewam i nawożę,Wystarcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystko się zgadza, tylko że winobluszcz NIE KWITNIE! Ekspansywny jest, to prawda, ale Zuzia pytała o kwiaty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja kupuje sadzonki
- co roku sadze pelargonie zwisajace - wygladaja super, co dwa tygodnie nalezy podlewac je nawozem do pelargonii :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakubowska
A ja bym Ci klematisów nie polecała i żadnych pnączy wieloletnich, skoro jesteś początkująca. Kupisz klematisa- a tak na marginesie, to klematisy nie lubią ostrego nasłonecznienia i może się okazać, ze nie będziesz miała go gdzie przezimować. Zacznij od czegoś łatwiejszego.Spróbuj z tymi pelargoniami (kupuje się sadzinki) lub nasturcje pnące (żółte). Te drugie trzeba zasiać, ale szybko zapełnią Ci ścianą (kratkę) i nie są w ogóle wymagające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Folie okienne - najlepsze rozwiązanie Folie matowe zewnętrzne na balkony TEL. 790-028-159 Montaż, sprzedaż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×