Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kotwicka anna

on Turek, ja Polaka

Polecane posty

Gość diorka13
Witam, Poznalismy się pół roku temu, połączyła nas praca i jesteśmy razem. On jets turkiem ale to najwspanialszy człowiek jakiego miałam okazję poznać w życiu. Ciepły, kochany wyrozumiały, mądry i taki troskliwy jak nikt nigdy dla mnie nie był. Przyjechał do proski bo jego firma się tu rozwija i po kilku miesiącach znajomności zamieszkaliśmy razem. Jest jak w bajce, robi dla mnie wszystko, rano śniadanie, w nocy grzeje mi mleko gdy mam problem ze snem - bajka! Z każdym dniem czuje większą więź z nim, chciała bym zabrać go do mojej rodzinnej miejscowości i przdstawić rodzicom ale nie wiem jak mam im powiedzieć że jest turkiem, muzułmaninem? Dla mnie to nie problem ale rodzice swoje lata mają i uprzedzenia też a do tego mój chłopak nie mówi poolsku! Boję się!!! On zaplanował że w wakację wyjedzziemy do turcji i ja poznam jego rodzine i coraz częściej pyta dlaczego on jeszcze nie poznał mojej... a ja nie wiem ja to zrobć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katem84
czesc znam twoj problem sama jestem od paru lat z turkiem i wkrotce urodzi nam sie nasze pierwsze dziecko.kochamy sie ale nie jest to proste. musisz liczyc sie ze to nie jest ta sama kultura i nawet gdy on jest aniolem czasem bedzie miedzy wami wiele nieporozumien nie wynikajace z jego zlego charakteru ale odmiennych oczekiwan. rozmawiajcie szczerze jakich zachowan oczekujecie od siebie wzajemnie wierz mi trzeba ustalic wszystko na poczatku nawet drbne szczegoly typu czy bedziesz mogla isc na kawe ze znajomymi moze wyda ci sie to dziwne lub przesadzone ale nie jest. rodzicom powiedz wprost ale stopniowo wiele z nimi rozmawiaj. wierze ze zrozumieja moi kochaja juz mojego meza jak syna. do jego kjraju nie radzilabym jechac w najblizszym czasie poznaj go lepiej. zycie z kims o odmiennej kulturze i religii nie jest gorsze jest poprostu. nie ludz sie, ze bedziecie zyli "po polsku" to bedzie trudna szkola kompromisow. trzymam mocno kciuki by wam sie powiodlo i pozdrawiam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobietka123456
Inzynierze powiedz co sadzisz o stereotypach na temat Twoich Rodakow? Sa uzasadnione, czy moze nie? pytam z ciekawosci , bez zadnych podtekstow. Z calym szacunkiem do Ciebie. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tamam
Witam, Bardzo fajne forum, i w temacie, który mnie tez troche dotyczy. Wiele osob tutaj pisze, ze po blizszym poznaniu Turka/Turków zmieniło o nich zdanie na gorsze. Ja miałam odwrotnie, byłam do nich uprzedzona zanim pojechałam do Turcji, patrzyłam z niechęcia na nich tu w Polsce, lecz kompletnie zmieniłam opinie po tym jak poznałam ich lepiej. To na poziomie narodowości jako takiej, ale jesli chodzi o mężczyzn, hm.... No tak, sa tacy i tacy, jak wszedzie, sadze ze gdyby załozyc forum o nazwie "ja Polka, on Polak" nie rozniłoby sie ono w postach od tego ani troche. Sa i dobrzy i źli, jak wszedzie. W Turcji byłam 5 razy, w Anatolii i Stambule. Stambuł jest piekny, poza tym z lubościa obserwowałam jego lokalnych mieszkanców, szczegolnie włąsnie pary tureckie. Otóz one kompletnie niczym nie roznia sie od par w Polsce, chodzenie za reke, objęci, dziewczyny ubrane jak z Zary czy Terranovy, swobodnie zachowujące sie, nie wyzywajaco ale swobodnie. Chłopcy tak samo, było to dla mnie az szokujace, ze nie widac zadnej roznicy. To oczywiscie wsród młodych, starsze pokolenie jeszcze jest wciaz przywiązane do tradycji. Mam wielu przyjaciół Turków, ale nie wiem o co chodzi z tym, ze Turczynki-ich dziewczyny nie chodza z nimi do łózka przed slubem. Rozmawiałam z nimi o tym i oczywiscie ze chodza, kazdy z nich miał lub ma dziewczyne Turczynke i z nia sypia i nie widzi w tym nic nienaturalnego i planuja z nimi sluby choc juz nie bedą wtedy dziewicami. Tam naprawde bardzo duzo sie zmieniło, młode pokolenie robi co chce, dziewczyny tez. Pewnie, takie co sa bardziej wstrzemięźliwe sa bardziej "w cenie", ale chyba w Polsce jest tak samo? To co tu niektórzy opisuja to jakies średniowiecze. Lecz z pewnymi rzeczami sie zgodze: ze moga byc agresywni i niektorzy uwazaja ze uderzenie kobiety nie jest czyms złym, umieja nieżle kłamac i miec kilka dziewczyn naraz i kazdej mowic to samo. Kwestia tego, kto sie da nabrac a kto nie. Te ich słodkie słówka sa jednak tak oklepane i naciagane ze srednio inteligenta dziewczyna tego nie łyknie, wiec jesli tyle dziewczyn sie nabrało, to sorry, ale jestescie mega naiwne, i pewnie kazdy facet, nie tylko Turek, bym wam wcisnał takie teksty. Jesli chodzi o roznice miedzy Turkami i Polakami to jest ich ogromnie wiele, ale to co mi sie rzuca w oczy to to, ze dla Turka prawie kazda kobieta jest piekna, tam sie własciewie nie słyszy zeby jakis powiedział o dziewczynie brzydka, Polakom natomiast bardzo łatwo to przychodzi, "jestes brzydka, robie ci łaske ze z toba gadam", u Turka tego nie zaznasz. No i w łózku tez sa lepsi, choc ta sfera nie musi przeciez byc najwazniejsza. Jedno jest pewne, zycie z nimi nie jest nudne, a naprawde kazdy jest inny, nie sa odbici na powielaczu jak sie tu niektórym zdaje. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tamam
http://polonia.wp.pl/country,0,wid,10580494,wiadomosc.html?title=Idea%B3-Niemca%3A-Polka-na-%BFon%EA%2C-Turek-na-m%EA%BFa&ticaid=173f3&_ticrsn=5 Odsyłam do tego artykułu. Niektórzy forumowicze nieźle się zdziwią, hehe:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tysia90
A ja mam takie pytanie.....czy jak latacie/ jeżdzicie do Turcji ale tak na własną rękę, (nie przez biuro do konkretnego hotelu itd )to vise też tak samo sie kupuje na lotnisku za 10 euro? czy jakos inaczej to wygląda może....? i jeszcze jedno....bo jak tak patrze na ceny biletów...to jest tak że jak ja lece tami spowrotem to kosztuje mnie to do 1200 zł, a jak mój chłopak z Turcji do Polski i spowrotem to minimum 1600....no i tu pytanie...czy może ktoś wie czy i jesli to jak można zrobić żeby kupic bilet w Polsce a np odebrac w Turcji.....tak żeby to wszystko miało ręce i nogi.... byłabym bardzo wdzieczna za jakakolwiek pomoc. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diorka13
Katem84, dziękuję... a ja wien, że będzie ciężko ale kocham go i boje się jednocześnie. Teraz wyjechał, spędza nowy rok w turcji z rodziną a ja usycham z tęsknoty i liczę dni do powrotu. w święta chciałam porozmawiać z rodzicami ale ... bałam się więc nadal nic nie wiedzą o że mój mężczyzna to turek ;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diorka13
Katem84, dziękuję... a ja wien, że będzie ciężko ale kocham go i boje się jednocześnie. Teraz wyjechał, spędza nowy rok w turcji z rodziną a ja usycham z tęsknoty i liczę dni do powrotu. w święta chciałam porozmawiać z rodzicami ale ... bałam się więc nadal nic nie wiedzą o że mój mężczyzna to turek ;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Tysia Odpowiem na pierwsze pytanie. Wizę kupuje się na lotnisku. Poprostu podchodzisz do okienka okazujesz paszport i płacisz 10 Euro. Bez znaczenia czy to grupowy-zorganizowany pobyt w Turcji, czy indywidualna wycieczka. Wiza jest ważna przez 30 dni. w tym czasie możesz opuszczać Turcję i wracać z powrotem bez konieczności ponownego płacenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tysia90
pięknie dziękuje agnes 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobietka123456, Jesli chcesz moich odpowiedzi w temacie sterotypach, wstarczy patrzec na poprzednich stronach. Ja probuje odpowiedzic od daawno dotych czas ze kazdy czlowiek jest inny. Wiesz, wiele ludzi ogladaja telewizje o innych krajach, bez potwierdzenie co slysia, \"Turkow sa tacy\" itd itd itd... no to sterotyp jest. A chcalem przyznac ze nasz rol tez nie da rade ignorowac. Niestety czasem my rowniez nie badzimy dobrego przyklada. Jeden Turek robi zwiazek z Polka, nie wiadomo co sie staje, zwiazek sie konczy, potem kobieta zostanie wielka fanatyka \"anti - Turek\". Przynajmniej ja tak patrze na swiata, ok religia, kultura, przyzjwaczajnosc itd ma duzo wrazenie nad czlowieka, ale kazdy czlowiek jest inny. Moze nie pasowac co ja mysle \"aha Polak? cos tam cos tam\".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reni35
do diorka 13 przepraszam ze zapytam... czy dla Ciebie to nie jest problem ze facet, ktorego kochasz, z ktorym jak piszesz jestes od pół roku spedza sylwestra bez Ciebie? Ja jestem w podobnej sytuacji - tzn od ponad 2 mcy spotykam sie z Turkiem.... pieknie, cudnie, sielanka poprostu, az tu nagle 30.12 o 17.00 poinformowal mnie ze 31.12 o 14.00 wylatuje do Turcji... (wspomne ze wczesniej mowil mi ze ma w Turcji żonę i rodzine, ale zaręczał ze to martwy związek, rozmawialismy tez o jego wyjeżdzie na urlop, ale Sylewster i Nowy Rok planowaliśmy spędzić razem) Ja uwazam, ze tak wazne dni w roku jak Sylwester, ludzie ktorzy sie kochają powinni spędzać razem. Wyjazd i to tak nagły traktuję jak informację, że on nie jest ze mną szczery... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biggi
Oni sie normalnie bawia z wami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmaguskaa
mi sie turki nie podobajom, wolę swojskie mięso polskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiz.88
turasy brudasy turasy brudasy turasy brudasy turasy brudasy turasy brudasy turasy brudasy turasy brudasy k.utasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobietka123456
Inz.Nocny własciwie to głupie pytanie zadałam :) masz racje jestem tego samego zdania kazdy człowiek jest inny. jestem po spotkaniu z moim mezczyzna jak w temacie jest to Turek. po raz kolejny jestem zachwycona wysokim poziomem kultury osobistej, poszanowaniem dla mnie kobiety, jego troską o mnie... czuje sie jak w niebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobietka123456
a precyzując ... czuje sie jak w niebie ... gdy mnie z tyłu j.ebie :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobietka123456
podszywaczu - ciesze sie , ze odczuwasz satysfakcje :). pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ofer ma
podobno Turcy dobrzy sa w chedozeniu, prawda Poleczki? Prosze o szczere wypowiedzi i wskazówki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blablablalllllllllllllllllllll
moim zdanie wiekszosc turków zdradza i okłamuje sama sie niestety przekonałam po 2 latach zwiazku dowiedziałam sie o jego zdradach tez byłam pewna ze mnie kocha juz chcielismy miec dziecko razem az tu niespodzianka jak sie tego wszystkiego dowiedziałam widziałam sms ktore wysyłał natychmiast go rzuciłam przepraszał klekał płakał ale nie wróce do niego nie chce go znac jego 2 kuzynów tez to samo zony ich z dziecmi w domu a ci imprezuja szok nigdy wiecej turka !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xyxa
a później płaczecie i wpadacie w depresje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszukana1111111
Podtrzymuje temat. Mzczyźni z turcji przyjadą do polski i czuja się tu pleybojami, niestety. A my ulegamy ich czwrowi, pieknym słówką. Tak w tym sa oni dobrzy, w słodzeniu nam. Ale do czasu. I przede wszystkim bacznie rozglądajcie się na boki. Niestety to takie typy którym jadna kobieta nie wystarczy. Oni mają swoje ideały, ktore niestety czesto sie nudzą i pora na nastepne. Tylko że po co zmieniac wygodne zycie przy boku zakochanej polki, lepiej ja oszukiwać i mieć na boku zapas kochanic. Dziewczyny popatrzcie uważnie na tych waszych turków, prawie każdy ma na boku sznurek wielbicielek. Żyje w srodowisku gdzie duzo turków, sama byłam w związku z jednym. Zdradził a tego nie wybaczam. nie znienawidziłam turków, nawet mam dobrego kumpla który zwierza mi się ze związku z polką. Wczoraj wyznał mi cos co jeszcze bardziej otworzyło moje oczy. On teraz zraniony i dlatego wykrzyczał : jaki ja byłem głupi ze przez 3 lata tak slepo w nia patrzyłem i nie zdradzałem. Tu każdy znajomy turek ma kochanki. Śmiali sie ze mnie, a ja ja tak bardzo kocham. Jak widzicie są i uczciwi, jak moj znajomi, ale stanowią bardzo znikomy procent. Niestety i oni jak widać chcą iść śladem swoich kumpli. Pozdrawiam, uważajcie na nich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blablablalllllllllllllllllllll
do oszukana111111 ile byłas z tym facetem ?? co najlepsze to ja sie dowiedziałam od siostry mojej dobrej kolezanki bo wlasnie z ta kolezanka probowal mnie zdradzic :( wciaz pisze wydzwania ale tym razem nie pekne szkoda ze tak sie stalo bardzo go kochalam az ty nagle szok nie spodziewlam sie po nim czegos takiegoale niesetty to juz taki narod oni maja zdradzanie we krwi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość selam
Dam Ci rade, zostaw go i uciekaj gdzie pieprz rosnie, ja mialam chlopaka turka, tez bylam zakochana. Na szczescie swój "charakterek" ujawnil przed slubem, co otworzylo mi oczy. Pomysl nad tym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszukan1111111
Byłam z nim 3 lata. Też sie niczego nie spodziewwałam. Widziałam co robia inny Turcy, ale swojemu ufałam. Myślałam że skoro jestem dla niego dobra, oddaje mu z siebie wszystko, więc i on jest taki nwobec mnie. Ale tak to racja, oni lubiaq byc otoczeni kobietami. Jedna nie wystarcza. Bo ideał którym najpierw dla nich jesteśmy też kiedyś widać przestaje byc wystarczajacy. mówił jaka jestem piekna, słodka i kochana- podobno najlepsza na świecie. Wiec w takim razie dlaczego szukał szczęścia w ramionach innych. Nie rozumiem tego i nie zrozumiem. Tureckim męzczyzna mowie nie! Ja juz nie wpakuje się w podobny związek. Uwazajcie oni potrafia zaczarować, pieknie pisac i mówic. Tylko najnormalniej w swiecie się nami bawia. Mawet nie wiedzą ze moga nas ranić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blablablalllllllllllllllllllll
wiedza ze nas rania dobrze o tym wiedza ! ile razy widział jak płakałam przez niego przepraszał prosił nawet raz pod domem cała nocke stał zebym wyszła a ja nie wyszłam :) jak juz potem zmiekłam i wybaczyłam mu jego zachowanie bylo dobrze ale tylko na jakis miesiac potem znow odpierdalac zaczał ale tym razem nie !! jak sobie pomysle ze całe zycie tak mam sie z nim meczyc szok !! dobrze ze nic powaznegoz tego nie wyszło tylko moge sie cieszyc ze w miare szyko z nim skonczyłam :) :! zerwałamz nim jakies 4 dni temu narazie 4 sms od tego czasu ale ja wiem ze na tym sie nie skonczy !!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fjghsritv
najgorsze jest to, że u Turków jest tradycja jak sie rodzi chłopczyk to chwała i przyszłość dla pokolenia a jak dziewczynka to hańba :( Dlatego tak wiele jest aborcji na nienarodzonych córeczkach :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Menny
Jak Playboje? To ile turkow jest w polsce??? Ja zadnego jeszcze nie widzialam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość afettmek
gdybyście tyko miały odwagę wymienić Panów z imienia i nazwiska piekło by się tu rozpętało, może wszystkie mamy tego samego turka.Proponuję zacząć od Warszawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×