Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość katinka druga

Jakie są dokładne składniki na naleśniki

Polecane posty

Gość katinka druga

proszę o pomoc,w internecie są setki przepisów,ale składniki mogą się poważnie różnić,więc proszę o pomoc chodzi mi o najzwyklejsze ,bez cudowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez cudowania
to mąka,mleko i jajko-to wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i woda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 12344
a ja robie mąka,jajko , mleko i woda . (sczypta soli ) proporcja wody do mleka 1:1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mleko, mąka, jajko (ewentualnie 2 - na większą ilość ciasta), odrobina soli. Ciężko mi podać proporcje mleka i mąki, w każdym razie ciasto musi mieć konsystencję gęstej śmietany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katinka druga
a jeszcze jedno;na olej czy margaryne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obserrrrwatorka
olej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość delma
margaryna to ci sie spali chyba ... ja robie na oleju;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 całe jajka 2 szklanki mleka 2 szklanki mąki szczypta soli 3 łyżki stołowe oliwy miksujesz i wylasz na rozgrzaną suchą patelnię - wychodzi ok. 10 sztuk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dodam od siebie
1. jajka (2 szt.) 2. mleko (1,5 szklanki) 3. maka (1 szklanka) 4. sól (szczypta) 5. olej (1 łyzeczka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dodam od siebie
tez wychodzi mi 10 sztuk smaze na rozgrzanym oleju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qazzaq
farmerka jezeli z takiej porcji wychodzą ci 10 nalesników to chyba musza byc bardzo grube a ja robię takie aby były jak najciensze bo im ciensze tym lepsze grube przypominają bardziej omlet z twojej porcji wyjdzie napewno około 25 nalesników ,pozdrawiam smacznego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taki mam przepis w moim świętym zeszycie z kulinariami... a ponieważ praktyki już trochę też... to i tak robie te nalesniki na oko, a smażę cienkie, jak Pan Bóg przykazał :) . A pamietajcie o tym, że ilość naleśników zależy też od średnicy patelni, czyż nie? Nie jestem poza tym laborantką - pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kogo to
bez urazy tez smaże na patelni o duzej srednicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kosiak
witam, ja do ciasta dodaję trochę wody gazowanej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam wypróbowany przepis na wspaniałe naleśniki: porcja na dwie osoby: 6 łyżek mąki 2 jajka 1/2 szklanki mleka 1/2 szklanki wody 3 łyzki oleju 1 łyżeczka cukru 1/4 łyżeczki soli Wszystko rozrobić mikserem. Pierwszy placek smażyć na tłuszczu. Pozostałe bez tłuszczy , ale na patelni teflonowej. Ciasto lejesz na środek patelni, i ruszając patelnią rozprowadzasz na całą powierzchnię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sie znacie../
najlepsze naleśniki Mleko ubić z jajkami żeby się trochę piankowe zrobiło jakby, - tzn dłuższą chwilę miksować, dodać troszkę soli i cuku... i potem mąkę :] lepszych nie zrobicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 434r
ja to robie zazwyczaj z czekoladom najpierw daje mleko maka i 2 jajka(może być więcej to zalezy ile chcesz naliesników) i smaże ...na koniec gdy sa u[pieczone daje kakao

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tikime3
ja robię tak jak znalazłem na YouTube - pod hasłem PANCAKES II. tam taki koleś zrobił z tego VIDEO. Naprawdę jest fajny... więc... wierze jemu... właśnie jemu: 275 mil mleka 2 jajka 110 gramów mąki ubić - zmiksować - ja miksuje mikserem tnącym - takim "odgórnym" - na rzadko... jak się ubije - no to robią się bardziej puszyste - jakoś tak :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tikime3
aha i na teflonie - bez tłuszczu... i chuj (tłuszcz potem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tluszcz na patelnie dawac, ale minimalna ilosc (krople) przed wlaniem ciasta. A najlepiej to zrosic patelnie tluszczem w sprayu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najlepiej dodać kwaśnej śmietany pół na pól z mlekiem , do tego cukier wanilnowy a reszta j/w. śmietana powoduje że sa takie \" pulchno- delikatne\" smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znawczynii smaków
w ameryce robią naleśniki z fluorem i wychodzą bardzo pyszne spróbójcie polecam a teraz przepis 110ml fluoru i inne składniki w normalnych proporcjach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość harmid
do mleka, maki, jajka,soli ja daje jeszcze lyzeczke cukru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×