Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rzeczka Zapomnianego

Opieka socjalna matek z dziećmi w Anglii

Polecane posty

dot.CTC i WTC ja na początku kwietnia dostałam od nich dokumenty do wypełnienia i tam był rok 2006-2007 i 2007-2008-jako rozliczenie starego roku..Wysłałam i po 2 tygodniach dostałam nową decyzję CTC i WTC na rok 2008-9.Tam wpisaliśmy kwotę z p60 i tyle. Pomimo mniejszego dochodu rocznego- niż mieliśmy w zeszłym roku zadeklarowane-nie dali nam żadnego wyrównania:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dopóki nie będzie nowej decyzji-nic się nie zmieni.Jeśli dochód roczny jest taki jaki zadeklarowaliście-to dodatki z roku na rok są troszkę większe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Jestem tutaj nowa. W szkocji jestem od roku, mąż od dwóch lat. W kwietniu złozylam wniosek o child benefit, po jakims tygodniu odeslali mi akt urodzenia i prosba o odeslaniu kilku nowych informacji (NIP,pesel itp) wyslalam to od razu i od tego czasu cisza. A dodam tez ze przyslali mi wtedy numer child benefitu. W maju aplikowalam o child tax credit i working tax credit. Niedawno znow dostalam list z CTC o uzupelnienie wiadomosci gdzie mialam zaznaczyc czy otrzymuje ChB i podac nr- zaznaczylam ze tak- bo mam ten nr (chociaz kasy nie otrzymuje ani nie mam decyzji) chyba zle zrobilam. Jak myslicie??? a moze ktos poda mi nr gdzie moge dowiedziec sie o ten moj child benefit??? nie moge znalesc :( i czy mozliwa jest rozmowa z polskim konsultantem??? Z gory dziekuje za odpowiedzi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Markiza__

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Markiza__
kto mi pomoze?? Jestem samotna matka i wyjezdzam z dziecmi do UK do pracy. Czy za europejski akt urodzenia placi sie w USC??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Markiza chyba za kazdy akt urodzenia sie placi, za zwykly odpis aktu cos okolo 15 zl, a za akt wielojezyczny ja placilam 22zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie placilam nic za europejskie akty urodzenia.Musialam tylko podac do czego mi to potrzebne.Z tego co pamietam to jest potrzebny tez akt do wniosku o paszport. W drugiej sprawie odnosnie konsultanta.Mozesz do nich zadzwonic i poprosic by cie umowili na spotkanie z udzialem tlumacza.Musisz zabrac ze soba wszystkie dokumenty,ktore od nich dostalas.Jezeli masz przyznane CHB to napewno jest podana data od kiedy dostaniesz.Czy mialas podany nr.na ktory maja je wplacac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
acha jeszcze odnosnie aktu to chyba jest uzaleznione od wieku dziecka.Ja napisalam,ze potrzebuje do szkoly i dla tego nic nie placilam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goya---nr.telefonu musisz miec podany na dokumentacvh,ktore od nich dostalas.Chyba nie zgubilas tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Foleta jesli te pytania byly do mnie to ja nie dostalam decyzji o przyznaniu child benefit. Tylko w liscie z prosba o wypelnienie pytan: NIP, pesel iin dotyczace polski byl podany child benefit reference number. A zadzwonic tam chcielibysmy tylko zeby upewnic sie czy wszystko ok. bo z nimi to roznie bywa, moze zagubili gdzies moje papiery albo cos w tym rodzaju. Wiem ze powinnam czekac cierpliwie ale mozna przeciez sie czegos dowiedziec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goya---poszukaj tego listu,tam musisz miec nr.telefonu.Zadzwon do nich.Wiem,ze takie czekanie denerwuje-przerabialam to z nimi:-)Moga Ci doslac jeszcze jakies papiery do wypelnienia.Jak czytalas caly topik to wiesz:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
foleta ja juz zdebialam, kurde musze przeszukac wszystkie papiery moze znajde ten list, mam nadzieje ze nie byl spiety razem z tym do wypelnienia i nie odeslalam tego spowrotem, ale chyba nieeee, ide szukac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Markiza__
No wlasnie, jeden mowi, ze nic sie za takie akty nie placi, a drugi zas, ze kosztuja 22zl. Jak to jest naprawde z tymi europejskimi aktami urodzenia?? Ktos moze wie?? Dziekuje z gory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Markiza__
No i jeszcze jedna sprawa, jakie dokumenty sa potrzebne do zapisania dzieci do szkoly?? I czy przysluguje zasilek na dziecko, ktore musi pozostac w Polcse do ukonczenia liceum, a jest juz dorosle?? Jestem samotna matka, jak juz pisalam powyzej. Dziekuje z gory za udzielenie odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Markiza---jeden mowi tak a inny inaczej z prostego powodu-to zalezy co napiszesz we wniosku o taki akt,do czego Ci potrzebny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do markiza_ jeśli powiesz w USC,że potrzebujesz ten akt urodzenia do rodzinnego w Anglii to nic nie zapłacisz:-)-tak było u mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do zapisania dzieci do szkoły to akt urodzenia i paszport-tak było u mnie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie kiedy zapisywalam synka do przedszkola tez potrzebny byl paszport i akt urodzenia dziecka- tego akurat w tej chwili nie mialam ale obylo sie bez. Tak wlasciwie to bardziej chyba zalezalo im na akcie urodzenia. Wiec lepiej miec jedno i drugie. A co do tej oplaty za akty to ja np tez mowilam ze do rodzinnego i kazali mi zaplacic- a to ci.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuza spalding
Goya czekaj cierpliwie, tez prosili mnie o te dane co Ciebie.Potem minal miesiac,wyslali kolejne zapytanie...dzwonilismy tam, maja 16 tyg na podjecie decyzji i taka odpowiedz uzyskiwalismy za kazdym razem. W pon moj maz tam zadzwonil i mu powiedzili ze do 27 pieniadze beda na koncie bo wlasnie mija te 16 tyg :DD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja brałam akty urodzenia dzieci i we wniosku napisałam, że do rodzinnego w Angli i odpis aktu małżenstwa i za nic nie płaciłam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj stary jest udany, mowie mu zeby składał jak najszybciej o taxy, a jak do niego przyjade to sie bedzie reszte im dosyłac, bo licza pieniądze od daty zlożenia, a On mi nato że jak przyjade to bede sobie zalatwiać.....czeka mnie droga przez którą przeszłyscie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Libero---maz moze zalatwic CHB gdy dzieci sa w Polsce,reszta dodatkow na dzieci przyznawana jest wtedy gdy dzieci przebywaja na terenie UK.We wniosku musisz podac od kiedy dzieci sa w UK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o Child tax credit tez mozna starac sie kiedy dzieci mieszkaja w Polsce, zalezy z reszta kiedy wybierzesz sie do meza, przeciez moglby chyba wpisac ze juz jestescie w UK, tyle ze kiedy zlozysz ten wniosek to po jakims czasie wezwa Cie w sprawie o NIN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny,nie chce klamac ale z tego co pamietam to w momencie skladania wnioskow o benefity musielismy przedstawic jakis dowod,ze dzieci przebywaja juz na terenie UK.W wniosku byla podana data ich przyjazdu i pokazalismy bilety lotnicze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogladałam mecz..... CHB juz mamy(czekaliśmy trzy m-ce), jedę z dziećmi 10.07. i mógłby juz złozyc wniosek, a reszte juz bysmy załatwiali póxniej, nie? z tego co sie dowiedziałam to zejdzie troche czasu wiec juz będziemy jak by co..... dzieki za wpisy, czytałam ten topik od poczatku i jesteście super , a pomarańczami nie ma co sie przejmować---tak pisze na zapas, bo juz byłam pewna,że pojawia sie komentarze typu :\" jeszcze nie wyjechała a juz sie stara o zasiłki, biedny ten mąż, juz go gania po zasiłki itp\" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Markiza__
Kochani...moja corka, ktora jest juz dorosla, zostaje w Polsce, bo musi skonczyc szkole. Co w przypadku rodzinnego zasilku w takiej sytuacji? Otzymam na nia zasilek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Markiza Child Benefit wypłacany jest na dziecko do 16 roku życia, Child Benefit otrzymywać można również na dzieci w wieku od 16 do 19 lat, jeśli nadal uczą się one w pełnym wymiarze godzin. Jeśli dziecko po ukończeniu 16 roku życia studiuje na uniwersytecie CHB nie należy się. W chwili, gdy młoda osoba kończy dwudziesty rok życia, świadczenie przestaje być wypłacane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×