Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kasztankaaaaaa

Jak głeboko powinien byc włożony tampon?

Polecane posty

Gość kasztankaaaaaa

moze głupie pytanie, ale naprawde nie wiem... dzis pierwszy raz użyłam tamponu... mówi sie, ze jak jest dobrze włożony to sie go nie czuje... a ja nie wiem czy go czuje czy nie... nei weim czy to stres zwiazanyz pierwszym uzyciem, czy wsadziałam go za płytko.... moze da sie to na długos palca policzyc?? ;) prosze o konkretna odpowiedz i taka na powaznie, bo to dla mnie naprawde stres i problem... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 000
musi Ci wejść ok 3 cm palca jakbyś źle włożyła to na pewno byś czuła albo dyskomfort albo bół np przy siadaniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasztankaaaaaa
a czy mozna tampon włozyc za głeboko?? albo czy np moze on byc krzywo umieszony??;| głupie te moje pytanie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
za głeboko nie można, a czy krzywo? hmmm chyba raczej nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wkurzonaa
wiesz, zależy.. bo czasem jak na przyklad zle widzisz na oczy, to mozesz tamponem od srodka przeczycic... Orgazm oczny jest spox.. Ale na przyklad jesli boisz sie ze wypadnie, tyo radze włożyć na ok. 1 -2 metry i zalac wiadrem cementu... ewentualnie moze byc wapno gaszone...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasztankaaaaaa
i kolejne pytanie... bo kiedys juz probowałam używac tamponow, ale po pierwsej probie, gdy włozyłam go za płytko i było mi niewygodni, probowałam go od razu wyjac... i takie bolu to ja jeszcze nie przezyłam... czy to przez fakt, ze tampon był jeszcze nie nasaczony>> i czy rzecziwiscie wyjmowanie tamponow nie boli>> no musie chyba ni bolec, skoro tyle kobiet ich uzywa... przeciez nie jestesmy masochistkami... no ale nadal boje sie bolu przy wyjmowaniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wkurzonaa
a co ty taka wkurzonaa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wkurzonaa
jezu.. tak jest jak zalewasz to atlasem albo innym klejem gruntowym.. tylko czysty cement :p ale ciiii.. nie mow nikomu.. to nasza kobieca tajemnica :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość em-ca-fe
jak tampon jest suchy to boli musisz odczekać aż nasiąknie albo używać mniejszych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to dlatego
ze nie byl nasaczony, zamais wyjmowac sprobuj po prostu wprowadzic glebiej, musisz byc rozluzniona, to latwo pojdzie. Jak kucajac nie dasz rady, to czesto na lezaco wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wkurzonaa
co ty taka wkurzonaa? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie do
hihihihihihihihi.................:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasztankaaaaaa
ze tez te tampony tyle stresu mi dostarczaja.. no ale życie ułatwiaja... w tym roku zamierzam obrac drugi kierunek studiow - awf - i tam nei bedie przebacz bo mam okres.. bede musiała gnac na basen.. a bez tamponu... nie widze tego inaczej:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wkurzonaa
basen? przeciez z tymi cementowymi tamponami to na dno pójdziesz.. chyba ze chcesz uczyc sie nurkowania :> Ewentualnie mozesz pomyslec o zalaniu tampona gorącym aluminium.. jak wystygnie to lekkie bedzie - wprost do pływania.. BA! nawet bedziesz mogla za boje robic :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Znawcy
ogolnie to tampon sam wie ile chce....:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ktos xddd
Eh, ja tez dziś pierwszy raz go użyłam. Ale powiem ci ze mam 13 lat, okres mam od 1.5 roku i nie wytrzymalam dluzej, patrzac na innych ktorzy szaleja w basenach, wiec wlozylam go na glebokosc ok pol palca wskazujacego i zupelnie go nie czuje! Na poczatku wydawalo mi sie ze nigdy go nie zaaplikuje prawidlowo, pchalam w tą i w ta.. i nic. Ale rozluznilam sie i poszlo jak z płatka. Pozderki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ktos xddd
Eh, ja tez dziś pierwszy raz go użyłam. Ale powiem ci ze mam 13 lat, okres mam od 1.5 roku i nie wytrzymalam dluzej, patrzac na innych ktorzy szaleja w basenach, wiec wlozylam go na glebokosc ok pol palca wskazujacego i zupelnie go nie czuje! Na poczatku wydawalo mi sie ze nigdy go nie zaaplikuje prawidlowo, pchalam w tą i w ta.. i nic. Ale rozluznilam sie i poszlo jak z płatka. Pozderki ;) ps. Kieruj go lekko w stronę plecow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Tampon powinien być włożony najgłębiej, jak się da.Jeśli w ogóle go nie czujesz, np.podczas siedzenia czy poruszania się, to znaczy, że znajduje się we właściwej pozycji.Nie bój się, że włożysz go za głęboko-to nie jest możliwe.Niekiedy możesz czuć tampon także wtedy, gdy jest on dla Ciebie za duży.Spróbuj wtedy założyć mniejszy rozmiar.Ja zaczynam odczuwać obecność tamponu także wtedy, gdy jest on już prawie całkowicie napełniony.Jeśli go czuję, to znak, że trzeba go wymienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma się czego obawiać, nie włożysz tampona za głęboko, ponieważ jest to biologicznie niemożliwe. Na początku też miałam problemy takie jak ty z tamponami i wiele pytań. Nie wyjmuj tamponów, gdy nie są nasączone, ponieważ boli to niemiłosiernie. Chwilę, w której trzeba wymienić tampon sygnalizuje sznureczek - gdy zaczyna robić się czerwony to znaczy, że trzeba go wymienić. Równie dobrze możesz w toalecie lekko pociągnąć za sznureczek i jak będzie lekko wychodzić, to wymień, a jak nie to jeszcze ponoś ;). Mi tampony najlepiej wkłada się, gdy jedną nogą opieram się o krawęć wanny i musisz być totalnie wyluzowana. Można kupić zestaw tamponów mini i normal w jednym, co jest dobrą alternatywą jak nie umiesz jeszcze dobrać odpowiednio rozmiaru :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Po prostu ...ne

Ale ta "wkurzonaa" jest żałosna, babka pyta się o podstawy zakładania tamponu bo nie wie i nie ma kogo się spytać 

Weź idź się lecz dziecko 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pola

pogadaj z ginekologiem, mnie właśnie mój polecił tampony beppy, łatwo się je aplikuje, nie przeciekają i dostosowują się do ciała, poza tym są hipoalergiczne i można w nich chodzić na basen 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×