Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość badu

no zawsze mi jajko w trakcie gotowania pęknie!

Polecane posty

Gość badu

sole wode,dodaje oliwy do wody a jajo pęknięte jest jakiś inny sposob?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajeczkowe pole
mi też często pęka :) i taka bulwa lata po garnku :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sprobuj kupic taki bajer - do nakluwania jajka. Kiedys kupilam, ale i tak nie uzywam, wystarczy jajka wrzucic do wody chlodniejszej i gotowac, a nie od razu do wrzatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mi tez zawsze pękało
jak wkładasz do wrzątku, to zmniejsz gaz do minimum, żeby woda tak bardzo nie bulgotała, nie pęknie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nigella rzuca do garnka z gotujaca sie woda zapalke:) ja tez tak robie za jej rada i nigdy mi sie jajko nie \'rozwalilo\'.polecam!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 7bazyliszek7
po protu nie gotuj jajek zaraz po wyciagnieciu z lodowki. Jesli jest duza roznica temperatur pomiedzy jajkiem a woda to tak sie dzieje, zimne jajko i szybki wzrost temperatury wody powoduje jego pekniecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniuka
Skad ja to znam. Najwiekszy problem z tym pekaniem na wielkanoc kiedy chcialoby sie miec ladne jajeczka do koszyczka. Mam jednak na to patent. Nie wkladaj do wody jajek prosto z lodowki, tylko wyciagnij je na kilka godzin przed gotowaniem i niech sobie troszke poleza w temp pokojowej. Powinno byc oki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mi tez zawsze pękało
MAM GŁUPIE PYTANIE:Dzapaloną zapałke, czy zgaszoną???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniuka
hehe no własnie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zawsze wkladac jajka do
zimnej wody ! a jezeli mimo tego peknie wlac troche octu nic ze skorupki nie wyplynie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość całe szczescie
że peka Ci tylko kurze jajko :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajko od kury
a ja zawsze wkładam do ciepłej wody w miseczce, w tym czasie woda w garnku nastawiona, jak się zagotuje to wkładam do niej ciepłe jajko. Nie ma szoku termicznego to i nie pęka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jajko trzeba
włożyc do zimnej wody i czekac az zacznie sie gotować, przykręcic gaz na "mały" ... powodzenia :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tą zapałką też słyszałam i reczywiście działa. Jeszcze żadne jejeczko mi nie pękło od kiedy to stosuję. Oczywiście zgaszoną zapałke, tzn jeszcze nie zapalaną. To pewnie ta siarka powoduje że jajka nie pękają, bo po w rzuceniu do wody łepek od zapałki sie rozpuszcza. Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja nie stosuje zadnej z ww metod i moze raz mi kiedys peklo.A tak to nigdy.Nawet jak z lodowy do wrzatku wrzucam!Twarde jajca mam,he,he!:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajko z siarką ?? ha ha musi doskonale smakować .. z tym nakluwaniem to prawda .. no chyab macie wyczucie , lekko drogie panie a nie jak obuchem w łep.Dziala tez odrobina soli wrzucona do wody .. no i przede wszystkim zimnego jaka prost z lodówki do wrzatku się nie wkłada :(( 99% na 100 ze pęknie. Czemu te cholery takie delikatne?? musimy napisać petycję do kur:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sz_elka
Kiedyś na obozie harcerskim trzeba było w kotle na ogniu ugotować 100 jaj - zastosowałam swój sposób z nakłuwaniem i tylko 2 jajka częściowo wypłynęły !!! A oto niezawodny sposób na jajka : - jeśli masz specjalny nakłuwacz do jajek, - lub jeśli nie masz takowego, to użyj ostrego czubka noża i nakłuj jajko z obłego, a nie szpiczastego końca - znajduje się tam powietrzna przestrzeń. Dzięki nakłuciu rozprężające się podczas gotowania białko wypycha powietrze przez zrobiony otwór i nie rozwala skorupki! Ten sposób również skutkuje przy lekkim pęknięciu skorupki np. na bocznej powierzchni! Gdy nie bardzo wiadomo, który koniec nakłuć, to wystarczy zanurzyć jajko w naczyniu z wodą, a ono napewno ustawi się "powietrzną" stroną ku górze! Powodzenia w gotowaniu jajek życzę! 🌻 I jeszcze tylko drobne przypomnienie: Jeśli chcesz mieć jajko ugotowane na miękko, to : -jeśli włożysz je do zimnej wody, zaczekaj na moment wrzenia i gotuj jeszcze 1 min. -jeśli włożysz na wrzątek, to od momentu zagotowania się wody z jajkami, czekaj 3 min. Jeśli któreś jajko zaczyna się "wylewać" podczas gotowania, to wlej łyżkę octu lub wsyp łyżkę soli i koniecznie zmniejsz ogień (wskazane w każdym przypadku, wystarczy żeby woda się gotowała, nie musi kipieć !) Pozdrawiam!🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahahihihhehehohohofull
gorzej gdyby w czasie stosunku pekaly te jajka.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja gotuję
jajka na miękko: daję do zimnej wody, czekam az sie zagotuje, zmniejszam ogień i przepisowe 3 minutki - zawsze sie uda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siarka jest rakotworcza
nie róbcie tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pomysł z zapałką może skuteczny ale siarka z zapałki to mega trucizna więc odradzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×