Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

a_g_n_i_e_s_z_k_a

ALIMENTY -PILNIE PROSZĘ O POMOC !

Polecane posty

Czy może ktoś wie jak mam napisać w pozwie o alimenty,że chcę otrzymać alimenty za kilka miesięcy wstecz od mojej matki,t.j. od momentu mojej wyprowadzki z domu.Jak to sformułować?Alimenty należa mi się dlatego proszę o pominięcie tej kwestii. Z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NORMALNIE PISZESZ ŻE WNOSISZ O PRZYZNANIE ALIMENTÓW OD DNIA NP 1 STYCZNIA PONIEWAŻ.......................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DZIĘKI WIELKIE ZA ODZEW NIE DZIAŁAJA MI TE LINKI :(:(:( A CO ZNACZY TO ZDANIE \"Zabezpieczenie alimentacyjne na czas trwania rozprawy\" 1.wnoszę o zasądzenie alimentów należnych od pozwanego na rzecz XYZ w kwocie / dokładna kwota/ płatnej do 10 każdego miesiąca nakonto powoda powoda I TO=====>z ustawowymi odsetkami w przypadku uchybienia terminowi płatności którejkolwiek z rat począwszy od dnia wniesienia pozwu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o to zabezpieczenie alimentacyjne na czas trwania rozprawy mozesz złożyc wniosek do sądu w przypadku gdy zapowiada się że proces będzie trwał długo i do czasu rozstrzygnięcia sprawy jest mozliwość otrzymywania alimentów od pozwanego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie nie wiem ile będize trwać proces, czy ja dobrze rozumiem?Mogę dostać alimenty z czasu trwania rozprawy jesli sad rozstrzygnie to wszystko na moja korzyść,tak?A o co z tymi odsetkami,pisać to w pozwie?No bo skoro automatycznie przelewaja mi to na konto to chyba nie mam mowy o jakiejkolwiek zwłoce?Chyba ,ze nie o to chodzi I jeszcze jedna sprawa,bo o to mi chodziło głównie: CZYLI RACZEJ NIE OTRZYMAŁABYM ZALEGŁYCH ALIMENTÓW,TZN. ZAŁÓŻMY ,ZE DZISIAJ ZŁOŻĘ POZEW DO SADAU,ROZPRAWA ODBĘDZIE SIĘ ZA MIESIAC,PRZYZNAJA MI ALIMENTY,ALE CZY MOGE DOSTAĆ JE ZA OKRES WCZEŚNIEJSZY,TJ. NP OD STYCZNIA TEGO ROKU,CZYLI DOKŁADNIE OD WTEDY KIEDY WYPROWADZIŁAM SIĘ Z DOMU? NAPRAWDE BARDZO DZIĘKUJĘ ZA WSZELKA POMOC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sprawy o alimenty raczej nie trwają dlugo ale zobaczysz na pierwszej rozprawie jak to będzie wyglądać i jeśli bedzie zanosić się na długo trwający proces to wtedy złóż wniosek o zabezpieczenie oczywiscie możesz złożyć pozew o alimenty wstecz poprostu napisz w pozwie od którego dnia chcesz się domagać alimentów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
możesz pisać w pozwie o odsetkach ale odsetki ustawowe są tak śmiesznie niskie że mozesz sobie darować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×