Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość karolinkaB

ma ktos przepis na babke /latwy

Polecane posty

Gość karolinkaB

chodzi mi o przepis dla poczatkujacych, mierzenie szklankami i lyzeczkami, na gramach sie nie znam. prosze o pomoc, chodzi o babke dla chorej mamy......od corci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 111111
wejdź ba Bon Appetit tam jest b. dużo różnych przepisów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinkaB
a masz tam linka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M_Y
Baba majonezowa bardzo łatwe Składniki Przepis 1/2 szklanki mąki pszennej 1/2 szklanki mąki ziemniaczanej 1 szklanka cukru 4 jaja 1/3 szklanki majonezu 2 łyżeczki proszku do pieczenia ************** czas: 60 minut porcje: 6-8 koszt: niedrogie kalorie: mało Przepis nadesłany przez: Alina Porazińska Nazwa tak niezwykła jak prosty i niezawodny przepis, a smak wyśmienity. Niewątpliwie jest to moje ulubione ciasto i robi się je w przerwie na reklamy. ********************** Wrzucamy do garnka wszystkie składniki a i miksujemy ok. 3-5 min (tak by cukier się rozpuścił - a właściwie to do końca nie musi być rozpuszczony), wylewamy do natłuszczonej foremki (ja zazwyczaj używam tortownicy z kominkiem lub keksowej) i pieczemy 50 min w 175 st C. Można ją modyfikować na kilka sposobów: 1. Można dodać do ciasta 1/3 szkl maku lub płatków migdałowych lub wiórków kokosowych. 2. Jeżeli dodatkowo doda się 1/4 szklanki mąki pszennej, to na wierzchu można ułożyć np. jabłka i wtedy wylewamy ciasto na płaską blaszkę i mamy pyszności z owocami. 3. Można też do części ciasta dać kakao lub kawę i tą częścią polać po wierzchu - przy pieczeniu zrobią się fantazyjne wzory z ciemnego ciasta. 4. Zamiast 1/3 szkl majonezu można dać tylko 1 łyżkę + 2 łyżki oleju. 5. Można do całości ciasta, zamiast części mąki, dać kakao i będzie baba czekoladowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M_Y
Baba majonezowa bardzo łatwe Składniki Przepis 1/2 szklanki mąki pszennej 1/2 szklanki mąki ziemniaczanej 1 szklanka cukru 4 jaja 1/3 szklanki majonezu 2 łyżeczki proszku do pieczenia ************** czas: 60 minut porcje: 6-8 koszt: niedrogie kalorie: mało Przepis nadesłany przez: Alina Porazińska Nazwa tak niezwykła jak prosty i niezawodny przepis, a smak wyśmienity. Niewątpliwie jest to moje ulubione ciasto i robi się je w przerwie na reklamy. ********************** Wrzucamy do garnka wszystkie składniki a i miksujemy ok. 3-5 min (tak by cukier się rozpuścił - a właściwie to do końca nie musi być rozpuszczony), wylewamy do natłuszczonej foremki (ja zazwyczaj używam tortownicy z kominkiem lub keksowej) i pieczemy 50 min w 175 st C. Można ją modyfikować na kilka sposobów: 1. Można dodać do ciasta 1/3 szkl maku lub płatków migdałowych lub wiórków kokosowych. 2. Jeżeli dodatkowo doda się 1/4 szklanki mąki pszennej, to na wierzchu można ułożyć np. jabłka i wtedy wylewamy ciasto na płaską blaszkę i mamy pyszności z owocami. 3. Można też do części ciasta dać kakao lub kawę i tą częścią polać po wierzchu - przy pieczeniu zrobią się fantazyjne wzory z ciemnego ciasta. 4. Zamiast 1/3 szkl majonezu można dać tylko 1 łyżkę + 2 łyżki oleju. 5. Można do całości ciasta, zamiast części mąki, dać kakao i będzie baba czekoladowa. Przepis nadesłany przez: Alina Porazińska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gisoudhe
heeee slodka babka z majonezem? babka na pikantnie? chcecie otruc babcie karolci???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cierpkaLimonka
baardzo łatwe: 5 dużych jaj, 3/4 szklanki cukru i cukier waniliowy - ubić na pianę,roztopić kostkę margaryny - do ubitych jaj wsypać 2 szklanki mąki tortowej z 1 małym proszkiem do pieczenia na koniec dodaj roztopioną margarynę - do okrągłej foremki z "kominkiem" wlej 3/4 ciasta do reszty dodaj łyzkę kakao i wymieszaj - polej po białym cieście - upiecz ok, 40 min w temp, 180 stopni. ZAWSZE sie udaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hkk
Babka łaciatka: 1 szkl. mleka, 1 szkl. cukru, 1 kostka margaryny - do garnka, zagotować, ostudzić. Do tego 5 żółtek zmiksować, 4 szkl. mąki wymieszanej z 2 łyżeczkami proszku do pieczenia zmiksować. Ubić pianę z 5 białek i delikatnie wymieszać łyżką, wlać do okrągłej formy z "kominkiem" zostawiając ze 3 łyżki do tego dodać 1 łyżkę lub mniej kakao, wymieszać i polać w esy floresy ciasto w formie, można przejechać głębiej łyżką, wstawić do nagrzanego do 150' C piekarnika i piec ok 45 min. sprawdzić patyczkiem czy upieczone. Po wyjęciu posypać cukrem pudrem. Zawsze się udaje. Smacznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sflustrowana rrrrr
piekłam wczoraj wg. tego ostatniego przepisu- przyczym iekłam 55min. nie45. I po prostu piękny zakalec mi wyszedł. Wspaniały! cholera gdyby to chociaż było potem słodkie- ale nie! tak więc ostatniego przepisu nie polecam-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 111111
coś sie nie otwiera ale po co Ci link , na tym pomarańczowym pasku gdzie klikasz na Forum jest Bon Appetit,klikasz tam i masz na samym dole katalog przepisów kulinarnych ,wchodzisz na ciasta i desery i ogrom przeróznych przepisów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sflustrowana rrrrr
mi się otworzył- już sobie pooglądałam - dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M_Y
Babka majonezowa jest super,wcale nie jest pikantna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balbinasfrustrowana
czekam na dalsze latwe przepisy , moze na babke z makiem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×