Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

3425

Co jest powodem wpadki???

Polecane posty

Często w wielu tematach pojawia problem niechcianej ciązy. Jako, że bardzo mi zależy abym sam nie byl postawiony w takiej sytuacji, dlatego pytam o skutecznosc srodkow antykoncepcyjnych tzn. chodzi mi glownie o prezerwatywy i pigulki. Jak to wlasnie jest z tymi wpadkami???? Ludzie wpadaja bo nie sa zabezpieczeni, czy moze dlatego, ze antykoncepcja zawiodla??? Jak to jest z pigulkami??? Czy one faktycznie daja taka duza pewność???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spac mi sie nie chce
problem niechcianej ciazy pojawia sie wtedy gdy zawodza srodki antykoncepcyjne wiadomo jest ze nie ma srodka ktory by zabezpieczal na 100%,prezerwatywy pekaja,globulki,plastry i tabletki tez nie daja gwarancji,nawet spirale choc jak na razie najlepsza moim skromnym zdaniem metoda antykoncepcji jest spirala Mirena,fakt ze droga bo koszt ok 800 zl plus zalozenie ok 150-200 z badaniem usg ale warto,wedlug ulotki 1 na 1000 kobiet moze zajsc w ciaze ale jak na razie od kiedy mirena jest dostepna w polsce od ok 10 lat nie bylo takiego przypadku ale jest to metoda dla kobiet ktore juz maja dzieci i chca sie zabezpieczyc nie polecana mlodym kobietom gdyz wkladka jest wkladana na 5 lat co do pozostalych srodkow typu pigulki i tabletki trzeba brac stan zdrowia kobiety,bo np,kobiety chorujace na epilepsje i bioroce nowoczesne srodk ktore nie powoduja atakow sa bardziej narazone na ciaze gdyz tabletki antykoncepcyjne i pigulki maja slabsze dzialanie a tak w ogole to najwiecej mozna sie dowiedziec po prostu u dobrego ginegoloka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No więc...
Z pigułkami jest tak, że jeżeli bierze się je od dłuższego czasu , regularnie - czyli nie ma żadnych problemów ze zdrowiem (np. wymioty czy biegunka) to ryzyko wapadki jest znikome. Przy początkach brania tabletek kobieta jest zabezpieczona ale - no własnie zawsze jest jakieś ale :o w tych początkach zdarza się najwięcej wpadek. Po prostu organizm kobiety przyzwyczaja się do hormonów i różne rzeczy się dzieją. A gumka jest pewna jeżeli nie pęknie. Dlaczego pękają? Bo są żle założone, wtedy jeżeli kobieta miała dni płodne albo te w okolicach dni płodnych (niektóre kobiety mają nieregularne miesiączki więc w ogóle ciężko to policzyć albo jest to wręcz niemożliwe do policzenia) to może pomóc jedynie postinor - tabletka nie oszukujmy się wczesnoporonna ale tu trzeba pamiętać, że ona ma mega dawke i nie można jej stosować co chwile. No i co ważne pigułki to jednak ingerencja w ciało kobiety i na pewno nie będzie to obojętne dla organizmu, a gumki jednak nie podniosą ciśnienia - chyba, że z przyjemności ;) z resztą działanie uboczne tabletek anty jest bardzo szerokie ale każde tabletki je mają. Ja sama używam tabletek od ponad roku, odpukać w niemalowane - bez wpadki. Czuje się świetnie, mam ochote na seksik więc jest ok. Tabletki mam dobrze dobrane i mi i mojemu partnerowi taki sposób antykoncepcji odpowiada. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spac mi sie nie chce
trzeba doda ze zebydostac postinor to trzeba znac dobrego lekarza i wziasz go w ciagu 72 h od wpadki ale ja i tak zostaje przy mirenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No więc...
Spać mi się nie chce --> nie dodałaś/eś, że Mirena to antykoncepcja wczesnoporonna :o A jak dla mnie to wyklucza tą metodę całkowicie. Nie należe do moherów :P Po prostu jak dla mnie to jest okropne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heh... dziwne to wszystko. Bo z jednej strony czytam na forum o malzenstwach ktore sie staraja miesiacami o dzieci - czyli zero zabezpieczen i wszystko robione \"pod dziecko\", natomiast z drugiej strony ile razy sie czyta wlasnie o takich niespodziewanych wpadkach. Porownujac to ze soba jedyny sensowny wniosek jest taki, ze wiekszosc wpadek jest to tzw. \" a moze sie uda, a moze nie\". No bo inaczej tego nie potrafie wytlumaczyc. Sprawa która mnie ciekawi to to , jak mozna zle zalozyc prezerwatywe?? W ogole jako srodek antykoncepcyjny, jak dla mnie, wydaje sie totalnie beznadziejny, bo ogranicza przyjemnosc. W koncu czemu ma byc tylko dobrze, jako moze byc zajebiscie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No więc...
A dlaczego dobrego lekarza? Koleżanka miała problem właśnie z prezerwatywą i poszła do lekarza, zwykłego ginekologa w przychodni miejskiej i bez problemu wyszła z receptą. Kiedyś lekarze niechętnie wypisywali receptę na postinor w tej chwili pomimo, że mogą odmówić wypisania to raczej tego nie robią i wypisują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No więc...
Dodzio najwyrażniej żle założyć można, bo skoro pękają :o A podobno można wlać w nie kilka litrów wody i są całe, szczerze mówiąc trudno mi się wypowiadać na temat gumek, bo nigdy ich nie zakładałam. :P Pewnie tak jest, że większość wpadek to po prostu efekt seksu bez zabezpieczenia ale zdarzają się i takie gdzie ktoś się zabezpieczał i jednak zawiodło. Sama znam taką parę, co prawda Oni akurat cieszyli się z dziecka i w zasadzie natura zadecydowała sama, bo odkładali decyzje o dziecku na póżniej - wiadomo powody finansowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spac mi sie nie chce
moze i mirena jest wczesnoporonna ale przy wpadce postinor rowniez a przez piec lat koszty sa o wiele mniejsze niz przy tabletkach,prezerwatywach,postinorze w razie wpadki,zuzytych srodkach i stresu przedewszystkim ja polecam dlugo by wymieniac zalety dobrej wkladki jaka jest mirena w porownaniu z innymi srodkami antykoncepcyjnymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spac mi sie nie chce
a jezeli chodzi o prezerwatywy i ich wytrzymalosc to trzeba uwazac na to jak sie je przechowuje bo np. guma jest w stanie zmurszec i zrobia sie na niej mikroskopijne pekniecia co doprowadzi do jej rozerwania np. przez noszenie jej w tylnej kieszeni spodni przez pare dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No więc...
No zgadza się i o tym napisałam. Stresu przy tabletkach nie ma - o tym mogę Cię zapewnić, na czym jak na czym ale na sobie oszczędzać nie będę :P Ja tam wole tabletki ;) Tak naprawdę to jeżeli chcesz czuć się bezpiecznie, to dziewczyne bierz za rękę, oczywiście po wcześniejszej rozmowie i do ginekologa który Wam najlepiej doradzi co i jak, bo metoda antykoncepcji musi być dobrana indywidualnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spac mi sie nie chce
moze nie wzialem jej za reke ale zdecydowalismy sie na mirene za namowa lekarza po tym jak trzeci raz nam pekla gumka,a ze nie lubimy stresu to bylo najlepsze wyjscie zwlaszcza ze organizm mojej kobiety nie aprobowal tabletek(konczylo sie krwotokami) i teraz uwazamy ze byla to najlepsza decyzja,cieszymy sie z seksu w kazdej chwili a kobieta jest zadowolona bo ostatni okres kiedy miala to ten sprzed pol roku przed wlozeniem wkladki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spac mi sie nie chce
ja juz mowie dobranoc wpadne za pare dni,czas wolny poswiece na spanie dobranoc wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niutkaa
Dodzio,jestem kobietą ze sporym już doświadczeniem i stażem i też się zastanawiałam w jaki sposób można zaliczyć wpadkę. To jest dla mnie niepojęte,a te wpadki to chyba są na własne życzenie. Jesli kobieta zazywa regularnie pigulki,to nie ma takiej możliwosci.A nawet jesli pęknie prezerwatywa,co nie zdarza się przeciez tak czesto,to mozna zastosowac Postinor. Myślę, że o wpadce mowia te osoby, ktore zaczynają kochac sie bez prezerwatywy i zakładają ją dopiero na sam koniec,przed wytryskiem.Wiadomo, że plemniki pojawiają się dużo wczesniej,niż dopiero w czasie wytrysku.A potem te osoby sie dziwią, że kobieta zachodzi w ciażę i są oburzone,bo przeciez niby użyli prezerwatywy.No fakt- uzyli,ale duzo za pozno. Jesli chce się miec pewnośc,że nie zaliczy się wpdki,to gumkę niestety trzeba załozyc od samego poczatku stosunku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niutkaa
A co do Mireny to moze to jest dobre rozwiazanie,ale przeciez nie dla mlodych kobiet, a przynajmniej nie dla tych ktore jeszcze nie rodzily. Po porodzie to ok,ale wczesniej tez trzeba sobie jakos radzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do No więc...-->Dziewczyno, jaka wczesnoporonna? Boze, co za bzdura!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Raiija
a jak nie jak tak? na czym polga dzialanie wkladki domacicznej? na zdzieraniu tkanki aby uniemozliwic zagniezdzenie sie zarodka! a zarodek wowczas obubiera. moim zdaniem wkladka odpada - to jak comiesieczna aborcja. w przypadku tabletek - blokujes zpoprostu owulacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirena
do do Rija:) a czy Ty czytałaś w ogóle o wkładce mirena??? najpierw poczytaj, a potem się zastanów, zanim napiszesz bzdury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirena
do do Rija:) a czy Ty czytałaś w ogóle o wkładce mirena??? najpierw poczytaj, a potem się zastanów, zanim napiszesz bzdury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sorry ale studiuje medycyne
wiec raczej na ten temat wiem wiecej niz ty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahah a postinor np

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirena
to może zmień kierunek studiów, co?? i skąd ta pewność, ze wiesz więcej:D:D:D no teraz to mnie już rozśmieszyłaś:D:D:D:D Ale to własciwie nie istotne... tak impulsywnie napisałam, żebyś się zastanowiła, ale jak dla mnie to wcale nie musisz:p pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×