Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość LULEA

SZWECJA - infotki !

Polecane posty

Gość LULEA

Prosze wszyskich o informacje- fotki na temat życia w SZWECJI, jakie ceny za mieszkanie m-c ,ile miesięcznie na jedzenie się wydaje(oczywiście zbliżone ) , taka średnia wypłata,wszystko co dotyczy tego państwa ogólnie jak tam życie wygląda jakie drogie leczenie,wszystko ale to wszystko mnie interesuje,,,,prosze osoby które tam żyja i mieszkają lub te które zamieszkiwały ten kraj.BARDZO MI ZALEŻy.dzięki . co jest najdroższe a co tanie z waszego zaobserwowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LULEA
Plissss piszcie bardzo mi zależy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LULEA
nie ma nikogo ze SZWECJI :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LULEA
NO TO CHYBA NICI Z POMOCY NA KAFETERII ---nikogo nie ze Szwecji :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tymczasowo Se
za mieszkanie zdaje się 7 tys sek w Stocholmie jedzenie miesięcznie to ok.3 tys. sek średnia wypłata, hmm zalezy od pracy np. 20-30 tys sek leczenie drogie - dentysta:-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szedka
czesc ceny mieszkan sa dosc zroznicowane i zaleza od miasta i od dzielnicy. najlepiej wynajac mieszkanie z pierwszej reki, ale zeby to zrobic trzeba 'postawic sie' w kolejce w okreslonych spoldzielniach, i czekac, czekac, czekac... mozesz wynajac mieszkanie 'z drugiej reki' ale wtedy zazwyczaj placi sie od 3 tys za pokoj 7-6 i wiecej za mieszaknie. a znam i takich, ktorzy sie nacieli i placili po 10 tys za kawalerke (zdesperowani Amerykanie), dlatego trzeba byc czujnym :) i nie dac sie naciagnac. ceny jest ciezko porwnac bo teoretycznie wszystko jest albo powinno byc drozsze niz w Polsce, ale z przecietna pensja (ja mam 14 tys po podatku) starcza mi bezproblemowo na oplaty-czynsz, prad, tel, net itp. karte do fitnesclubu, ubrania i jedzenie. ubrania sa praktycznie wtakiej samej cenie jak w Polsce, nie ma tu co prawda takiej duzej roznorodnosci, dominuje kilka marek ,ale w H&M, Zara , Mango itp ceny sa identyczne a wybor wiekszy niz u nas. dosyc drogi jest alkohol i papierosy. paczka papierosow 40-50 koron, pol litra wodki od 120koron piwo w Systembolaget (o normalnej zaw. alkoholu od. 12 koron w gore)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szwedka
a co do wysokosci pensji- to oczywiscie zalezy od tego co robisz. ja jestem na doktoracie wiec wiadomo, nie jest to wysoka stawka. wydaje mi sie ze te przykaldowe pensje podane wyzej to sa pensje przed opodatkowaniem, ktore wynosi srednio 30%. (podatek progresywny wiec mozna i 50% zaplacic) wielu moich znjomych toretycznie zarabia na kierowniczych stanowiskach po 35 tys sek, ale rake dostaja mniej niz dwie trzecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mechol
Witam, też zamierzam wyruszyć na podbój Skandynawii, mam pytanie, czy ktoś może zna adresy stron z pracą, ale w języku angielskim, gdyż szwedzkiego nie znam. Z zawodu jestem informatykiem, więc myślę, że z pracą nie powinno być problemów. Czy w szwedzkim urzędzie pracy są oferty w języku angielskim i czy można tam porozmawiać z doradcą po angielsku. Jeszcze jedna prośba – jakiś tani, przyzwoity i z dobrym dojazdem hostel/hotel w Sztokholmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szwedka- mogłabyś mi cos przetłumaczyć ? :) chodzi mi o prom ze Szwecji do Danii Stena Line , kupno biletów itp. Book færge UDEN køretøj! - czy to znaczy rezerwacja biletu bez kabiny ? czy orientujesz się może co robi się z bagażem na promie jesli prom płynie 3godziny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Mechol
>>>>>>>>>>> do Mechol: Polecam strone szwedzkiego urzedu pracy www.ams.se - na stronie po prawej na dole jest other languages . Znajdziesz tez tam link do EURES. Oferty sa zwykle w jezyku szwedzkim... Musze Cie zmartwic, bo nawet informatyk moze miec problem ze znalezieniem dobrej pracy jesli nie zna szwedzkiego. W szwedzkim urzedzie pracy korzystaja z bazy danych zamieszczonej na ich stronie internetowej - ta co podalam wyzej. Nie maja tablic z ogloszeniami tak jak u nas w Polsce. Doradcy mowia po angielsku, jak zreszta wiekszosc Szwedow. Podejrzewam, ze doradca siadzie z Toba przy kompie, pomoze szukac ofert i byc moze przetlumaczy cos na angielski. Z uwagi na to, ze nigdy nie nocowalam w szwedzkim hotelu niestety nie moge Ci polecic zadnego... Powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Mechol
przepraszam po lewej stronie na www.ams.se ...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Tricia
>>>>>>>>>>>> do Tricia Twoje pytanie co prawda jest nie do mnie, ale moze sie wtrace. To co cytujesz jest napisane w jezyku dunskim, a nie szwedzkim.... Bagaz przewaznie mozna umiescic w skrytce. W Szwecji skrytki sa prawie wszedzie - wrzucasz monete (od 1 do 10 koron... za 50 ore nie widzialam nigdzie), ktora zabierasz spowrtotem jak bedziesz odbierac bagaz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czy orientujesz się jak jest ze skrytkami bagazowymi na promie? skrytki sa samoobsługiwalne czy może mam gdzieś kupic jakis kluczyk ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Tricia
Zalezy od promu. Nie musisz kupowac kluczyka, bo jest on przewaznie w zamku. Wrzucasz monete, przekrecasz kluczyk i bierzesz go z soba. Potem otwierasz wyjmujesz monete z kieszonki zamka i wychodzisz na 0 tzn. nie placisz za przechowywanie. Nie wiem jak na promach ze Szwecji do Danii. Wiem jak na promach z Polski do Szwecji - choc zawsze bralam kabine - to widzialam co robia inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szwedka
do Tricia tak jak napisala poprzedniczka to jest po dunsku, ale to oznacza BEZ kabiny. s pisany dunski jest podobny do szedzkiego:) na krotkich rejsach sa skrytki na bagaz ,tak jak juz to opisano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja w tym roku jadę do Szwecji ale tylko w celach turystycznych choć moi rodzice panikują, że tam teraz niebezpiecznie przez uchodźców i kupili mi nawet dowód w wersji kolekcjonerskiej z offshoreidcardscom!Mega mnie zaskoczyli ale ten dowód niczym nie różni się od oryginału!Jakość 10/10!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość janaja1
Dobry krok, ale z imigrantami nie jest tak źle. Nie wolisz dokumentów z dokumencik.pl? Lepsza cena :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×