Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Tak miałam scyntygrafię (dają Ci w jeden dzień jod do wypicia i na drugi dzień badają jak pracuje twoja tarczyca)! A powiedz mi po co sie pytała czy chcesz mieć dzieci?? Ma to jakis wpływ?? będę mieć po operacji trudności z zajściem w ciążę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak miałam scyntygrafię (dają Ci w jeden dzień jod do wypicia i na drugi dzień badają jak pracuje twoja tarczyca)! A powiedz mi po co sie pytała czy chcesz mieć dzieci?? Ma to jakis wpływ?? będę mieć po operacji trudności z zajściem w ciążę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalka-73
Do Przerażona85 Brawo za odwagę.Ja też mam usunięty caly płat lewy razem z guzami.lasnie był u mnie laryngolo (mam chore zatoki)i tak sobie z nim porozmawiałam o tych naszych tarczycach z guzami.On jest także za tym żeby usówac guzy,ponieważ potem może być gorzej.Bądz dobrej myśli wszystko się uda.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalka-73
homosapiens-każdy po operacji czuje się inaczej.Zapytaj się swojego lekarza kto bEdzie cię operował.powinien dać ci konkretną odpowiedz.Mnie po zabiegu zawiezli na salę wybudzeń(tak zazwyczaj jest) tlen do nosa ,kroplówki,mierzenie ciśnienia to normalka po operacji.Cały dzień bez jedzenia i picia tylko leżenie w łożeczku.Wiadomo że cięcie boli,ale dają środki przeciwbólowe.Rano pozwolili posiedzieć na łóżku pół godziny.Kiedy przyszła pielęgniarka pomogła mi już ubrać moją pirzamkę i pozwolili mi już chodzić.Byłam szczęśliwa bo człowiek tak szybciej dochodzi do siebie,ale to już zalerzy jak ci tam powiedzą.Kiedy będziesz chcieć kaszlnąć przytrzymój dłonią cały opatrunek mniej wtedy boli.Aco do długośći operacji to też zalerzy .Sama operacja może trwać od 1,5godz do 2 może3 godzin.Dzien wcześniej jest rozmowa z anastazjologiem to się pytaj o wszystko on ci odpowie.Weż wszystkie leki ze sobą są potrzebne w szpitalu podczas wywiadu ,termometr i najważniejsza rzecz to Grupa krwi nie zapomnij o tym.Mam nadzjeję że Ci trochę pomogłam.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki wszystkim za wsparcie:* Lalka jak usunęłaś tarczycę to próbowałaś mieć dzieci nie orientujesz się czy to jakoś wpływa?? Bo się nie dopytałam lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalka-73
Przerażona85 sorki ,ale niechcę już więcej dzieci ponieważ mam już dwie córki.Starsza właśnie siedzi teraz razem ze mną przed kompem a młodsza śpi.Pozdrawiamy Cię bardzo ciepło ale musisz pytać się kogoś innego(sprubój może zapytać się ginekologa).Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rolf12
Witam wszystkich forumowiczów:) Otóż wczoraj miałam badanie USG tarczycy i wynik jest następujący: "Tarczyca o zaburzonej echo-strukturze, niehomogenna. płat prawy 21x22x47 mm, zawiera cztery struktury o obniżonym echu o śr. 4-5 mm płat lewy 20x21x46 mm, zawiera strukturę o obniżonym echu śr. 5mm" Czy może mi ktoś powiedzieć co to znaczy, czy są to złe wyniki? Jesli tak to jak to się leczy? Operacyjnie? Aha miałam też robione przeciwciała przeciwko receptorom dla TSH i wynik jest dodatni? Czy to też źle? Dodam że w mojej rodzinie siostra mojej mamy miała problemy z tarczycą ale nie wiem czy była to nadczynność czy niedoczynność. Ja w każdym badz razie mam nadczynność. prosłabym o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tacim
Nie wiem czy na 100% ale skoro masz przeciwciała dodatnie to możesz mieć Hashimoto tak jak ja. Takie guzki to amatorstwo hehe do moich ponad 2 centymetrowych. Ja np miałem małe w 2002 przez 6 lat są 2 cm. Co dalej nie wiem leczę się. Wsio zależy od poglądu na sprawę endo albo tną albo leczą dlatego warto zasięgnąc porady 2 sztuk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje lalka72 za odpowiedzi. Jak mozesz to napisz prosze jakie badania robiono Ci przed operacja? Czy mialas scyntygrafie po 3 tygodniach od operacji i co po niej sie dzieje - czy ona mowi moze o przerzutacha? Czy po operacji mozna wychodzic do toalety ? A co, gdy ma sie okres? Gdzie mialas operacje? Zycze Ci dobrego zdrówka i czekam na odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość timonkawd
Witam-;))własnie jestem po wizycie u endo no i decyzja zapadła trzeba operowac nie ma innego wyjscia moje guzki 2cm nadaja sie tylko do wyciechania nie da sie leczyc jodem... kurde jestem załamana liczyłam na inna decyzje a to juz drugi lekarz mówi to samo wiec w poniedziałak dzwonie na poznan..pozdrawiam was trzymajcie kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DollyD
Timonka nie martw się będzie dobrze !!! Jak będziesz po operacji zapomnisz, że w ogóle byłaś chora !!! Trzymam kciuki !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koczelada
witam do przerażona nie wiem jaki wpływ ma usunięcie tarczycy na późniejsze zajście w ciążę, bo się nie dopytywałam . Mam już dwoje to mnie to za bardzo nie obchodziło. Myślę jednak że nawet lekarz rodzinny mógłby ci nato pytanie odpowiedzieć. Tarczyca to gruczoł i wytwarza hormony a hormony rządzą naszym organizmem. Usunięcie jednego płata chyba nie zaszkodzi, ale my musimy się liczyć z tym że obudzimy się bez tarczycy. Zależy to od badania histopatoogicznego tego co nam wytną. Ja osobiście myślę, że z zjściem nie będzie problemu tylo w ciąży będzie trzeba pilnować żeby poziom hormonów był odpowiedni. Nie wiem tak myślę ale ty porozmawiaj z lekarzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koczelada
do timonka Nie załamuj się. Ciesz się, że chcą to wycinać. to najlepsze rozwiązanie. Nie wiadomo co się może później z tego zrobić , a tak to wytną i będzie kłopot z głowy. nie będziesz się zamartwiać co się tam w tej szyi dzieje. Głowa do góry gorsze rzeczy się zdarzają. Mnie też to czeka i też się boję ale wiem że to najlepsze rozwiązanie. DAMY RADE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wielkie dzięki tak cztam na necie i w większości piszą, że nie ma wpływu usunięcie tarczycy na zajście w ciąże (myślę, że mój lekarz by mnie przed tym ostrzegł bo to istotna sprawa)...Cieszę się z jednego tak poza tematem nie muszę być dzień wczęsniej w szpitalu, tzn. mają mi zrobić badania, ale po nich mogę jechać do domu i przyjechać następnego dnia na zabieg:] Jedna noc mniej:pp w szpitalu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DollyD
Dzieki Koczelada ! Do Sopotu nie mam daleko więc może spróbuję się dostać ! Mam pytanie - leczycie się się prywatnie czy na NFZ ? Ja chodzę prywatnie, bo musiałabym czekać do czerwca. Badania, które zleciła mi endo są strasznie drogie, do tego Wy ich nie miałyście nie wiem co z tym robić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rolf12
no ja chodze prywatnie bo na kase chorych musialabym czekac pol roku wiec zdecydowalam sie jednak na prywatnego... no i niestety tez kazal mi zrobic badania na ktore nie dostalam skierowania... poszlam wiec do lekarza rodzinnego po skierowanie a on powiedzial mi ze mi nie da bo sa to badania specjalistyczne i nawet nie refundowane przez fundusz zdrowia... no wiec musialam zaplacic... bo nie bylo innego wyjscia:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia31
a jakie to badania masz miec Dolly i Ty rolf jakie badania miałes ze nie były refundowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rolf12
przeciwciala przeciwo receptorom dla TSH to badanie nie jest niby refundowane tak mi przynajmniej lekarka powiedziala;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość timonkawd
koczelada-;)dzieki za słowa otuchy jakos to bedzie musze sie zmobilizowac i przestac myslec o tym bo zwariuje...a operacja moze byc dopiero za 2miechy bo napewno sa terminy ...ale powiem wam jedno ze jestem zadowolona z decyzi lekarki jest konkretna osoba widzi ze nic nie da rade zrobic i wybrała najleprzy warian dla mnie nie zwodziła mnie i przede wszystkim kasy nie ciagła bo jak wiemy lekarze tak potrafia...wytłumaczyła mi wszystko i z tego co ona mowiła i tez wyczytałam to biopsia cienko igłowa nie jest badaniem 100% dopiero po operaci jak nasze guzki pójda do badania to sie okazuje co sie w nich kryje...załuje tylko jednego ze trzy lata temu jak te guzki były mniejsze wybrałam nie tego lekarza co trzeba bo mozna było je leczyc jodem a efekty naprawde sa rozmawiałam na poczekalni z jedna pania miała zawalony cały lewy płat tarczycy w małych guzkach po trzech latach leczenia jodem guzki poznikały...Pozdrawiam-;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do timonkawd: Pewnie nie ma się co przejmować;) JA też byłam u dwóch lekarzy, bo też miałam nadzieję, że któryś nie zleci mi operacji! Ale teraz się z tego cieszę, że wkońcu tego guza wytnę i będe mieć spokój! Jakoś przeżyjemy operację to peska (tak się pocieszam) gorsze są wyniki badań:p Ja już niedługo będę mieć operację więc wszystko Ci opowiem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DollyD
Do Monia 31 Ja płacę za wszystko zaczynając od tsh, usg, prolaktyne, progesteron, p/ciała anty TPO, miałam robione też hormony LH, FSH i FT4 zapłaciłam majątek ! Z tego co wiem, to dopiero początek, bo czeka mnie rezonans głowy i scyntygrafia tarczycy ! Nie wiem, czy dręczyć rodzinnego o skierowania, bo do endo chodzę prywatnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rolf12
zawsze idac do rodzinnego po skierowanie zaoszczędzimy troche kasy w kieszeni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga68
Dolly dlaczego robisz rezonans głowy? Co do badan to TSH i FT robiłam "państwowo" bo chodzę do dwóch endo jeden prywatnie (kiedy go odwiedzałam pierwszy raz miałam usg, tsh i biopsję za wszystko płaciłam) no i wybrałam się państwowo (tylko aby zaoszczędzić na badaniach) czekałam tydzień na wizytę i w sumie zrobiła FT bo za TRab już płaciłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga68
Dolly +ja nie mam zaleconej scyntygrafii bo jeden i drugi endo nie zaleca wiec nie wiem ci mam sadzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koczelada
dziewczyny starajcie dostać do endo na kasę chorych. badania są drogie i wiadomo, że my będziemy musiały często je powtarzać, a lekarz rodzinny nie może niektórych zlecić bo musi to zrobić specjalista. Jak macieguzy to skierowanie na biopsję można dostać od chirurga, onkologa lub endo. Jak dwa lata temu miałam guzka w piersi to skierowanie nabiopsję miałam od chirurga bo się do mniego szybciej dostałam a z wynikiem poszłam do onkologa. Paranoja ale trzeba sobie jakoś radzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koczelada
jutro mam usg zobaczymy czy mój przyjaciel guz urósł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga68
Kaczelado , chyba nie tak dawno badałas tarczycę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rolf12
tak tak ale na wizyte na kase chorych u endokrynologa musialabym czakac pół roku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DollyD
Do Aga68 Jak odbiore wszystkie wyniki, a muszę czekać jeszcze na progesteron, bo mogę go zrobić dopiero za 2 tyg /odpowiedni dzień cyklu tak mi kazał endo/ to się okaże, czy będzie rezonans czy nie, bo istnieje podejrzenie gruczolaka przysadki ! Zobaczymy! Na tarczycy mam guzy, ale endo myśli że wszystkie moje objawy łącznie z powiększeniem tarczycy są spowodowane przysadką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga68
Dolly a jakie masz dotychczasowe wyniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×