Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Gość wisniamama
dziewczyny potszebuje porady dowiedzialam sie wlasnie zemnialam raka w prwym placie tarczycy obecnie jestem w irlandi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wisniamama przede wszystkim napisz jaki to rak i ogółem jaki masz problem a na pewno cos doradzimy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EWELIZA STRASZNIE SIE CIESZE ZE JESTES JUZ ZDROWA !!!!!!!!! SUPER !!!!!! tylko wiesz co jak napisalas ze ''pomino zaawansowania choroby'' ? to mnie zastanowilo czemu tak napisalas no ale najwarzniejsze ze juz masz to za soba i jest dobrze :) myslalam o Tobie codziennie ale wiedzialam ze bedzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wisniamama
CZESC WAM JETEM W IRLANDI I MIALAM OPERACJE TARCZYCY W PRAWYM PLACIE MIALAM TORBIELA I KILKA MALYCH PO WYCIECIU JEDNEJ POLOWKI DOWIEDZILAM SIE ZE OBOK NIEGO BYLA MALY GUZ 1.1CM TO BYLA RAK TORBIELOWATY VARIAND PECHEZYKAOWATY BYLAM W SZOKU BO NIKT NIE PSZYPUSZCZAL ZE COS GROZNEGO TAM BEDZIE .NO WIEC PO TYGODNIU KONSULTACJA I POWIEDZIELI MI ZE WSZYSTKO JEST OK NIE MA ZADNYCH PRZEZUTOW I TESZ ZE NIE MA ZADNEJ TERAPII PONIEWAZ NIE WIDZA RYZYKA NA WYZUCENIE DRUGIEJ CZESCI PONIEWAZ JEST ZDROWA. CO MNIE TROCHE ZDZIWILO ZE ZADNEJ CHEMIO CZY JODOTERPII.TAK WIEC JEST W DZIWNEJ SYTUACJI ZAPEWNIALI MNIE ZE TO WSZYSTKO JESCSE JEST ZA SZYBKO OPERACJE MIALAM 3 TYGONIE PONAD TEMU. KAZALI MI W LUTYM PSZYJSC NA PONOWNA KONSULTACJE I GDY JESCSE BEDE SIE BALA TO ROZWAZA USUNIECIE DRUGIEJ CZESCI . ZAPEWNIJA ZE MIALAM SZCZESCIE W NIESZCZESCIU POMOCYYYY JAKIES PORADY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wisniamama Fajnie ze sie odezwalas :) jak juz Ci mowilam to ten lekarz co Ciebie leczyl jest jakis nienormalny !! jod powinni Ci podac poniewaz mialas raka a tak wlasnie leczy sie raka tarczycy. a Tobie zakonczyli juz leczenie kiedy nawet go nie zaczeli !! Bedzie dobrze tylko musisz znajesc dobrego lekarza bo ten teraz nie ma poecia co robi :/ ten rak latwo jest wyleczyc i jestem pewna ze wszystko bedzie ok tylko strasznie sie wkurzylam ze ten twoj lekarz tak podszedl do tego wszystkiego! nastazja :) wisniamama to ta dziewczyna o ktora Cie wczoraj pytalam (czy podaje sie jod jak ma sie wyciety tylko jeden plat) ma taki sam rodzaj raka jak my brodawkowatego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wisniamama
CZY KOTOS TU JEST SYLWIA 25 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wisniamama jestem jestem :) pisze troche o innych godzinach niz inni bo tez nie jestem z polski i u mnie jest inna godzina :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wisniamama Wiesz co ja nawet bym sie nie zastanawiala czy usuwac druga polowe tarczycy (to tylko moja opinnia) wiem ze jak ludzie maja druga polowe to predzej czy pozniej usuwaja :) bo jest wieksze prawdopodobienstwo ze rak wruci na drugiej polowie. ja wolalabym wyciac i miec to wszystko z glowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wisniamama
NO WLASNIE JAK MA SIE JEDEN PLAT TYLKO WYCIETY CZY PODAJE SIE JOD ? OJEZUS HYBA WARJUJE JUSZ W TEJ IRLANDII TAM GDZIE JA SIE LECZE TO JEST DUZY SZPITAL W DUBLINIE TO NIE WIEM CZY COS MI TO POMOZE ZNALESC GDZIES INNEGO LEKAZA ... A ZRESZTOM NIE MAM POJECIA GDZIE ... W TEJ CHWILI CZEKAM NA ODP Z PL BO DZISIAJ WYSLALAM PAPIERY DO WOJKA ,JEZELI W POLSCE ZAPROPONUJA MI JAKES LECZENIE TO NAPWENO POJADE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co eweliza napisala ze bedzie walczyc o te zastrzyki hmm.... u mnie tego postu nie ma. cos te forum szwankuje bo czasami widze ze piszecie na jakis temat a u mnie tego nie ma haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wisniamama
NO JA TESZ TAK MYSLE I TAK CHCIALAM A ONI POWIEDZIELI ZE TERAZ JEST ZA SZYBKO ... CIEKAWE ILE TRZEBA CZEKAC NA 2 OPERCJE A WLASCIWIE PO ILE TYGODNIACH MOZNA ZROBIC COS TAKIEGO I KIEDY TEN JOD ? ALE HYBA KAZDA SYTUACJA JEST INNA NIE WIEM JAK BYLO U CIEBIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wisniamama
NIE MAMA OSTANIEGO POSTU OD SYLWI 25 TYLKO JEJ NICJ CO SIE DZIEJE ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wisniamama wydawalo mi sie ze wczoraj pisalas ze mialas raka brodawkowatego wariant pecherzykowaty ? a teraz napisalas ze tylko pecherzykowaty a to duza roznica :) chyba pomylilas sie :) jak bedziesz na kontroli to zapytaj ile bedziesz musiala czekac na druga operacje :) mi sie wydaje ze kiedys czytalam ze ludzie czekaja okolo 3-4 miesiecy :) mnie to dziwi ze odrazu calej tarczycy Ci nie usuneli bo wiem ze jak ma sie raka to usuwaja cala a co do jodu to juz wogole jestem w szoku ze nie chca Ci podac ! u mnie bylo tak ze mialam zapalenie ucha i jakos nie moglam sie go pozbyc to wyslali mnie na usg zobaczyc jak duza jest infekcja. no i przez przypadek dowiedzialam sie ze mialam na tarczycy 2 guzy :/ po 3 cm :/ biopsja nic mi wykazala wiec kazali usunac cala tarczyce zeby zobaczyc co to jest. no i niestety wynik- rak brodawkowaty wariant pecherzykowaty (sorry jak zle napisalm nazwy hihi) mialam go okolo 8 lat po jodzie wynik byl bardzo dobry nie mialam zadnych przerzutow :) dzisiaj wszystkie wyniki mam idealne :) i 0,5 % na to ze choroba wruci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wisniamama pytalas kiedy jod po operacji zalezy kto gdzie sie leczy :) ale mniej wiecej dostaje sie go od miesiaca do 5 miesiecy po operacji :) ja mialam miesiac po operacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
airtat tak czytam to co piszemy miedzy soba i wyglada to tak jakbysmy sie klucily hihi :) moze napisalam to wszystko troche chamsko :/ najlepiej nie piszmy juz o tym wiecej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia spokojnie nikogo po prostu nie ma na forum:) Wisniamama a więc musisz ostro nalegac na to aby ci albopodali jod ablo usuneli drugą połowę tarczycy, bo olali sobie chyba troche sprawe, przede wszystkim musisz znalezc dobrego endokrynologa i onkologa ja mogę ci polecić panią która mnie operowałą, ona sie bardzo dobrze na tym zna i ona powie konkretnie i fachowo co i jak, ona przyjmuje w centrum onkologii w Warszawie, zajmuje się wielelat nowotworami tarczycy i jest świetna!!! dr n. med. Elżbieta Stachlewska-Nasfeter klinika nowotworów głowy i szyi oddział chirurgii endokrynologicznej centrum onkologii - instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie ul. Roentgena 5 00-781 Warszawa tel. 022 546-22-08

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nastazja85 haha moze i tak ale te forum cos mi ostatnio szwakuje i nie wstawia moich wypowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aska:(
nastazja85 powiec mi czy po tym duzym jodzie vbende co pól roku ujezdziła na kontrole tak ale to bendzie kontrola jednodniowa czy bende na 3 dni zostawac jak na mały jod troszkie juz dzis jestem weselsza tylko stałam sie strasznie nerwowa krzycze na swoje bratanice jak jakas psychicxznie chora cierpio one przezemnie ze tak krzycze za byle co nie moge sie powstrzynac a powiec mi czy ty tez miałas odczucie takie ze czułas sie opuchnieta na twarzy bo ja jak patrze w lustro to widze roznice zastanawiam sie czemu a samopoczucie mam do kitu głowa mnie boli i9 czuje sie osłabiona czasami mam mrowieniew nogach ze nie moge ustac na nogi dziękuje wam dziewczyny ze tak dodajecie otuchy naprawde dużo to mi daje ze tak wspieracie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wisniamama
ja tez mam brodawkowaty variant pechezykowaty 1.1 cm byl w parawym placie utajnony pod dosc duzym torbiel 2.2 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia Mrowienie w nogach to nie za dobry objaw bo ja też miałam i to było spowodowane niedoborem wapnia, a ty bierzesz jakieś wapno? jeśli nie to zacznij brać bo po operacjach bardzo często są niedobory wapnia i stad to mrowienie, które trzeba opanować. Ja brałam Calperos 1000 ale nie wiem czy to przypadkiem nie na recepte więc jeśli nie beda chcieli ci sprzedac to kup jakieś musujące, lepsze to niż nic. Ja też byłam opuchnięta,miałam twarz jak bańke, ale jak zaczęłam brać hormony to opuchlizna zniknęła w przeciągu niecałych 2 tygodni więc nie martw się tym, po prostu organizm zatrzymuje wodę, dlatego pij też dużo wody,żeby organizm nie musiał sam na zapas magazynować. Co do wizyt to po dużym jodzie jedzie się za pół roku na 1 dzień z wynikami, a potem ci ustalają za kolejne pół roku 3 dniowe badanie z małym jodem,potem znowy za pół roku 1 dniowe i za pół 3 dniowe to co teraz bedziesz miała, ja tam miałam. czyli wychodzą 2 wizyty w ciągu roku w Warszawie z czego jedna na 1 dzień a druga na 3. Ale jeśli nie miałaś jeszcze podawanego jodu dużego to pewnie po tym małym ustalą ci datę na duzy jod. Na początku trzeba się niestety najeździć tam ;/ ale potem będziesz jeździła coraz rzadziej, ja jeżdzę teraz raz na rok na 1 dzień, za 2 lata ide na 3 dniówke do hotelu tam gdzie ty. A jestem 4 lata po operacji więc praktycznie przez 2,5 roku tak jezdziłam ze 2 razy w roku byłam w wawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wisniamama
dziewczynki posluchajcie a czy podaja jod gdy sie ma jescse druga polowe tarczycy ? operacje mnialam doklanie 26 pazdziernika, wyniki dostalam 14 listopada i szok potem konsultacja po tygodniu i nic muwia ze jest ok i zadnego leczenia nie zaproponowali helooo oszaleje hyba .i teraz czekanie az wujek dostanie paiery odemnie i skonsultuje sie w pl z jakims specjalita i czekanie i nie pokuj .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia Wiesz co mi jakies pol roku moze troszke wiecej po operacji tez strasznie dretwialy mi nogi, rece nawet czasami twarz. lekarz kazala mi brac wapno - i wszystko minelo :) do dzisiaj biore po jednej tabletce dziennie (do ssania bez recepty-takie kazala mi brac lekarz) i wszystko jest ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wisniamama wiesz co ja bym zrobila na Twoim miejscu poczekalabym z tym jodem najpierw usunelabym druga polowe tarczycy a na koniec wzielabym jod :) tak jak wszystkie my tutaj mialysmy najpierw usunieta cala tarczyce a potem dostalysmy jod :) i nie martw sie ten jod moze poczekac to nie jest jakas pilna sprawa gadalam kiedys z dziewczyna co jod dostala prawie 1,5 roku po operacji i tez wszystko bylo ok :) moja lekarz tez mi mowila ze z tym nie trzeba sie spieszyc :) najlepiej najpierw uporaj sie z ta druga polowa tarczycy a potem przyjmij jod :) mysle ze jak juz znajdziesz dobrego lekarza to on najlepiej bedzie wiedzial co i jak :) i ustali Ci najlepsze leczenie :) naszczescie w naszym przypadku (po raku tarczycy) nie trzeba tak bardzo sie spieszyc z leczeniem :) ja jak dowiedzialam sie o raku myslalam ze bede miala operacje za pare dni ze to jest pilna sprawa ale lekarz powiedziala ze mozna nawet poczekac z operacja pare miesiecy ze przy takim raku nie trzeba sie tak spieszyc jak przy innych :) no ale wiadomo kazdy chce miec to wszystko za soba jak najszybciej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wisniamama mialas taki sam rodzaj raka jak ja :) kazdy tutaj ma brodawkowatego a my jeszcze z wariantem pecherzykowatego . naszczescie zaliczamy sie do tego pierwszego stopnia czyli brodawkowatego :) bedzie dobrze :) najwarzniejsze teraz jest to zebys znalazla innego lekarz i zobaczyla co on powie na to wszystko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wisniamama
WIEM WIEM I TO JEST TERAZ GLUWNY CEL MOJEGO ZYCIA A WSZE SLOWA DUZO MI DAJA TYLKO JEDNA MYSK MNIE MARTWI ZE BEDE MUSIALA OPUSCIC RODZINE I POJECHAC DO POLSKI ...I MOJE DZIECI KOCHANE I NIE BENDE ICH WIDZIALA BO MUSZA DO SZKOLY CHODZIC W IRL ANI MEZA BO KTO SIE NIMI ZAOPIEKUJE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wisniamama
SYLWIA A GDZIE DOKLADNIE MIALAS I JAKI ROZMIAR GUZKA CZY MOZE WIECEJ IHI BYLO ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wisniamama tak to juz jest no ale jak trzeba to trzeba niestety :/ poczekaj i zobaczysz co powie lekarz z polski :) wiem ze trudno bedzie Ci zostawic rodzine ale leczenie tego raka jest naszczescie krotkie :) wiem ze najlepsza klinika leczenia raka tarczycy w polsce jest w Gliwicach i w Warszawie :) moze warto zebys z nimi sie skontaktowala ja mialam dwa guzy na tarczycy oba mialy po 3 cm :/ naszczescie nie mialam przerzutow :) i teraz wyniki mam idealne :) skad jestes z irlandi ? ja mam tam siostre :) mieszka tak juz 6 latek :) a z polski skad jestes ? ja z pochodze z bialegostoku ale nie mieszkam tam juz od dziecka pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×