Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

wisniamama wszystko co opisalas mialam przez pierwszy rok od diagnozy :/ucisk w gardle i uczucie ze cos tam jest-bol i sztywne barki - sciegna szyji z barkami i szyja bylam u lekarza (mojej endo) oczywiscie myslalam ze to przerzut na kosci - lekarz powiedziala ze jest to tylko i wyloncznie stres- przed ktory naciagaja sie miesnie i wszystko boli a szczegolnie barki i szyja (tak cialo reaguje na silny stres) wiesz co jak to wszystko przeczytalam to widze ze przechodzisz to wszystko tak jak ja :/ ucisk w gardle mialam bardzo dlugo i wogole takie uczucie ze cos tam siedzi :/ (jest to spowodowane stresem i zaciskiem miesni- wiem co mowie bo bylam z tym nawet u specjalisty od gardla) pisalam nawet o tym tu na forum ze bylam u specjalisty i ze powiedzial ze to stres KOBIETO !!! Ty sie wykonczysz samym stresem !!!!! wiesz ze stres tez jest bardzo niedobry dla naszego zdrowia. nawet nie wiesz jakie rzeczy moga sie dziac przez stres w Twoim organizmie !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wisniamama
no wlasnie nie wiem bo po pirwszej operacji mi tak nie bylo dlatego zaczelam sie martwic i ten w bul wlasnie w kosciach ja tez go mam tylko odzucam od siebie wszyskie zle mysli ale to i tak silniejsze odemnie ... i jeszcze cos zaczelam miec zgagi ale ja ich nie mialam nie wiem co sie dzieje ze mna noi zauwazylam jakies zgrubienie na sciengnie szyi i wyczuwam jakby jakis guz ale mama muwi ze tam nic nie ma ze poprostu mam obolala szyje i mi sie wydaje ale ja dokladnie go czuje muwie wam ze mi odbija naprawde stram sie ale .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej wszystkim eweliza wszelkie badania przed kontrolą jedniodniową w wawie muszę zrobić sobie sama czyli przed wyjazdem usg, krew, płuca (nie częściej niż raz w roku), i wsio to im zaworze a oni mi pobieraja juz tylko krew na markery nowotworowe chyba ze jade na 3 dni to oni mi robia wszystkie badania a tak właściwie to po co ci endo? :) nie masz tarczycy a opiekuje się nad tobą wawa wiec strata kasy jedyne to zwykly endo teraz moze to sprawdzac ci co jakis czas tsh ja sama sobie sprawdzam bo wiem jaka ma byc norma i w zaleznosci od wyniku biorę określoną dawkę leku musisz sie tego tez nauczyc bo szkoda twojego chodzenia polekarzach uwierz mi :) mi wystarczy ze musze do tez okropnej wawy jezdzic teraz bedziesz miała kontrole co pol rokupotem co rok nie ma sensu czesciej robic usg z reszta to chyba tez nie jest całkiem zdrowe tak samo jak rtg płuc które nie powinno sie robic czesciej niz raz w roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AniaC
wisniamama Powiem wprost - musisz się wyciszyć. Ty jesteś przemęczona lękiem i stresem. Z chorobą wszystko się ułoży - bardzo w to wierzę i z serca Ci kibicuję. Każdy potrzebuje sporo czasu na leczenie. Tego nie da się przeskoczyć. Ale co może zrobić ten paniczny lęk? Wiem, że to trudne, ale zrozum, że tak nie można. Bądź chociaż troszkę bardziej cierpliwa. Pomyśl, jak po leczeniu będziecie spędzać czas. Przecież Twoje dzieci i mąż są dla Ciebie bardzo ważni. Może masz okazję porozmawiać z psychologiem, bo wiem, że są na oddziałach. Dziewczyno, więcej optymizmu. To pomaga. Uwierz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wisniamama
wieze wam bo wszystkie jestescie jusz po to wiecie co muwicie aja jestem dopiero w trakcie tego wszyskiego i zdala od domu bez dzieci bez meza dlatego to tak moze przezywam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochana ja przez rok ciagle znajdywalam u siebie w szyji guzy. wiesz co to wszystko jest w psychice. ja latalam do lekarza co dwa tygodnie z nowym ''guzem'' bylam pewna ze cos tam jest- a tak naprawde tam nic zlego nie bylo (bo byl to albo wezel albo cos innego) czasami lekarz mowila ze wogole nic tam nie ma !! kazala mi nie dotykac szyji bo naprawde od tego mozna zwariowac !!!!! bylas niedawno na operacji - lekarze w czasie operacji dokladnie zbadali i sprawdzili Twoja szyje wiec uwierz mi w ciagu paru tygodni napewno nic Ci tam nie uroslo :) pozatym ten rak rozwija sie latami i niemoglabys tak szybko czegos tam wyczuc :) lekarze ''macaja'' szyje w czasie operacji zeby zobaczyc czy jeszcze czegos tam nie ma wiec uwierz mi tak szybko nic by tam nie uroslo :) masz zgage hmm... od zgagi nie ma sie raka :) ani od raka zgagi :) a co do kosci nawet nie wiesz jak mnie one bolaly (nawet w nocy sie budzialam z bolu) !!!!!! tak samo szyja barki, plecy to wszystko zwiazane jest ze stresem i ciaglym mysleniem o wszystkim :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wisniamama my wiemy ze jestes na pocztku tego wszystkiego ale my wszystkie kiedys bylysmy na Twoim miejscu tego niestety nie da sie przeskoczyc ;/ kazda z nas miala diagnoze- operacje- potem czekalysmy na wynik- mialysmy jod i potem skan ciala niestety taka jest kolej rzeczy i nic z tym nie zrobisz :/ a takim zamartwianiem sie naprawde jeszcze bardziej mozesz sobie zaszkodzic i przez to mozesz nabawic sie jeszcze czegos innego :/ dla mnie rodzina tez proponowala psychologa ale powiem Ci ze moja endo bardzo mnie wspierala i tlumaczyla ze wszystko bedzie dobrze ze nie ma czym sie martwic ze bede zyla normalne dlugie zycie- potem znalazlam forum i jakos sobie z tym poradzilam :) takie martwienie sie moze jeszcze bardziej zaszkodzic naszemu zdrowiu wiadomo kazda z nas ma dni kiedy sie martwi i zle mysli przychodza do glowy to normalne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wisniamama
tak tak... wiem ze cos psychika mi na wala ale powiem wam jedno musze to wytrwac i wytrwam.... bo nawet jestem troche silniejsza teraz niz gdy naprawde nie bylo zadnych problemow i powodow do rozpaczy a ja calymi nocami plakalam bez powodow teraz az tak tego nie robie a mam powod ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aska:(
Hej dziewczyny:) własnie wróciłam z wawy wiecie nie było az tak strasznie juz miejwiecej ze wszystkim sie zapoznałam tylko mam do was dziewczyny pytanie nastazja czy ty miałas takie zalecenie zeby do nastempnego jodowania duzego bo ja mam23stycznia unikac kwasow OMG3 i soli jodowanej w czym sie znajduje i kosmetyków i teraz mam problem czego nie wezme do reki to w jakims produkcie pisze sół i nieiwem za bardzo co mam jesc;) przyjeła mnie taka nie sympatyczna pani doktor czertwertyńska troszkie babka nie miła jakas dziwna i niestety przypadło ze mnie prowadzi i przy wypisie pow ze nie jest tak zle ale lekarze zolsztyna mnie do kitu zoperowaloi zostało duzo resztek tarczycy i ze juz nikt nie podejmnie sie usuniecua mi drugi raz i powz e dostane miejszo dawke jodu napisze wam co napisaliw scytografi USG szyja:Uwidooczniły się fragmenty tkanki jadochwytnej powyżej wcięcia mostka Całe ciało:w scynografi diagnostycznej poza gromadzeniem radiojodu w zakresie szyi uwidocznil się podwyższony wychwyt znacznika w rzucie watroby i taraz dziewczyny mogłybyscie mi jakos to wytłumaczyc bo ta moja doktor to cięzko było się znia dogadac dziekuje ze trzymałyscie zamnie kciuki jeszcze duzy jod i mysle ze narazie bendzie spokoj:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aska:(
wisniamam Kochana glowa do góry ja też sie martwiłam ze moge miec przezuty do wezlów chłonnych ale niemam i zeby zakonczyc leczenie musze za póółtora tygodnia jechadz na duzy jod wcale nie jest tak zle tak naprwde to stres mnie bardziej bólu przyspaszał az do tej pory mnie brzuch boli ale uiez mi nie jet tragicznie da sie przezyc ludzie z całej polski przyjezdzaja i rozmawiałam z kilkoma osobami i co niektorzy 15lat juz sie leczo uwiez w siebie i mysl ze bednzie dobrze napewno:)jestem tego pewna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aska nie przejmuj sie mnie tez kiedys przyjeła ta wariatka ona jest popieprzona zle traktuje pacjentów ale jest dobrym lekarzem wiec uwierz mi ze dla ciebie byłą i tak miła bo na mnie raz krzyczała bo zapytała jak sie czuje a ja ze zle - bo wtedy rzeczywiscie bardzo zle sie czułam na odstawieniu a ta z mordą do mnie ze ja nie chce wyzdrowiec skoro wymyslam sobie choroby :) więc jebać ją :) co do wyniku tak jak mówiłam pierwszy wynik nie za dobry ale po duzym jodzie to wszystko zniknie i te resztki tarczycy tez powinny przestac szkodzic z tą wątrobą nie wiem co sądzic hmmmm moze byc to powodem ze np niedokładnie sie umyłas po nocy i jakas plamka mogła byc na skórze i akurat wyszło to na wątrobie czesto ludziom swiecą się karki jak sie spocą lub pecherze jak sie nie wysikają :) nie słysząłam o przerzutach do watroby wiec nie martwiłabym sie tym :) dobrze ze duzy jod masz tak szybko to oznacza ze szybko pozbedziesz sie kazdej zlej komorki i bedziesz zdrowa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej wszystkim Aska fajnie, że juz wrócilas.ale mnie zatkało co napisałaś bo własnie w poniedziałek wybieram sie do tej dr na wizytę. Kiedyś nastazja pisała, że ona jest nie miła, ale przyznam, że się teraz zastanawiam nad tą wizytą :-) a powiedz mi co apropo choroby ci mówiła ( pytam z ciekawości ) bo jak pojadę to mniej więcej bedę coś wiedziała co ona pacjentom tłumaczy. Fajnie, że u ciebie wszystko dobrze. nastazja chciałam jechać do endo by tylko i wyłącznie pomogła mi ustawic hormon. Może jutro albo w piatek polece zrobię tsh i zastanawiam się czy jest jakas różnica w badaniu jeśli chodzi o to czy wezmę rano hormon i pojade na krew czy nie wezmę? ogólnie tez nie zamierzam jeździć po lekarzach bo tak jak piszesz jestem pod opieką warszawy a hormon może przepisac mi rodzinna"-) wisniamam Musisz trochę wyluzować bo tak jak pisała sylwia ty się nerwowo wykończysz. Nam lekarz mówił przy wypisie by stres zminimalizować do zera bo w naszym wypadku wpływa on bardzo niekorzystnie na leczenie ( serio, serio ). Spróbuj się czyms zająć i przestań o tym wszystkim myśleć :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a i jeszcze co do tej soli i OMG3 pierwsze słyszę ja bym az tak nie czytała wszystkiego na spokojnie kochana jedz co chcesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eweliza wspolczuje ci spotkania z ta czarownica :) zycze jej zeby zachorowała na to co my to moze wtedy zacznie rozumiec pacjentów i mowie to z czysta premedytacją wesz wg mnie za wczesnie na ustawianie czegokolwiek dopiero co zaczełas brac tabletki po wyjsciu z jodu nawet nie minac chyba miesiac musisz pobrac tabletki chociaz ze 3 -4 miesiace zeby zdecydowac czy cos zmieniac czy nie bo to za krotki okres mysle ze nie zmieni ci dawki wcale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey Asia co do tego ze masz unikac soli to mysle ze powinnas robic to co kaze Ci lekarz ! Widze ze jestes leczona podobnie jak ja :) ja nie moglam wogole tykac soli jodowanej tydzien przed podaniem jodu !!! nie moglam tez jesc nabialu czyli prduktow mlecznych oraz ryb i owocow morza !! kawy tez nie moglam pic bo urzywam mleka to bylo straszne (chyba najgorsze z calego leczenia) przez tydzien wpierdzielalam same ziemniaki nadodatek nie moglam ich sobie niczym przyprawic :///// (bo albo byl tam nabial albo sól) moja lekarz 100 razy mi mowila ze ta dieta jest bardzooo wazna i ze mam jej przestrzegac :/ dodam jeszcze ze jak mialam kontrole przed jodem i powiedziala ze nie bardzo przestrzegalam diety lekarz przesunela mi podanie jodu o tydzien (zebym zaczela diete od poczatku tak jak trzeba) !!!!! bardzooooooo sie wtedy na mnie wkurzyla :/ ja bylam wsciekla sama na siebie ze tak se to olalam !!! ale dzieki Bogu przesuneli mi jod tylko o tydzien a nie np. o miesiac czy wiecej mysle ze zawsze powinno sluchac sie swojego lekarza i robic to co Ci karze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nastazja minelo już 1,5 miesiąca ja od 29 listopada biore hormon sama sie zastanawiam czy odwołac czy nie, czy robic już tsh bo jak nie zrobię tsh to nie mam po co jechac :-) powiedziano mi bym po okołó 6 tyg po jodzie skontrolowała tsh i z wynikiem do endo teraz zastanawiam sie co robic może najpierw zrobir tsh i zobacze co mi wyjdzie a powiedz naczczo czy wsio rybka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eweliza nie wiem jak to jest w polsce ale dla mnie hormony zaczeli ustawiac odrazu po operacji. jak wyszlam ze szpitala mialam juz recepte na moje hormonki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zrobie chyba ta krew i zobacze co mi wyjdzie. ja naszczęście nie miałam problemu z sola czy omega 3 ja po malej dawce na drugi dzien dostałam duża dawke i już po problemie;-) ale może faktycznie warto by było chociaż ograniczyc spożycie soli o ile nie da się wyeliminowac z jadłospisu :-) ciagle nie wiem czy mogę wziąść rano hormon i potem jechać na tsh dziewczyny a jak wy badacie??? madzica a Ty gdzie sie podziewasz???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eweliza zawsze o 6 rano biore swoja tabletke nawet jak ide pozniej na pobranie krwi :) to nie ma znaczenia bo jedna tabletka nie zmieni nic :) moja lekarz nigdy mi nie mowila ze mam wziasc tabletke o innej godzinie jak mam u niej wizyte. mowilam jej ze biore tabletke o 6 rano ona nic na to nie powiedziala. kiedys z ciekawosci zapytalam jej czy codziennie musze brac tabletke o tej samej godzinie. powiedziala mi ze nie- ze moge ja brac kiedy chce tylko na posty rzoladek i przez 4 godziny po jej wzieciu nie moge brac rzadnych witamin w tabletkach. a co do jedzenia to moge jesc godzine po wzieciu hormonkow. wiec jak mocno sie martwisz to mozesz wziasc swoja tabletke po pobraniu krwi :) ale mysle ze to nie ma znaczenia :) ja od poczatku biore ja rano i wszystko jest ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzila
Witam wszystkich Dziewczyny korzystajcie z życia i dbajcie o siebie żyje sie tylko raz . Moja koleżanka wczoraj umarła w wieku 44 lat była zrobić sobie badanie Tomograf głowy z kontrastem i po tym badaniu zapadła w śpiączkę i już sie nie obudziła :( to jest straszne podejrzewają że za dużą dawke dostała kontrastu albo była uczulona na któryś z składników dziś mija 2 tyg jak miała robione badanie już jej nie ma. Trudno w to uwierzyć.:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aska:(
nastazja to powiec mi co mam jesc tylko pomidory,ogorki i bułki chyba mi nie zaczkodza czego nie dotkne to to pisz e w każdym sól najgorsza jest ta dieta a chce byc czyta i zeby dobrze wyszlo nawet niewiem jakich mam uzyac kosmetyków ogólnie uzywam tylko kremu bambino i nie moge sie diczytac co posiada bo wszystkie nazwy jakies po angielskumoze dałabysmy mi jakies wskazówki a czy zwykło czarno kawe moge pic z cukrem?o cholerka to teraz mnie wystraszyłas zeby mnie z kwitkem nie odeslal a zapewne znowo ta babsko mnie przyjmne wiec sie bendzie kazdego szczegółu czepiac a jej odpyskowac to nie daj boże;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aska:(
sylwia25 witam Ciebie chciałamm sie zapytac co do tej diety czyli mam unikac tłuszczów nie nasyconych i soli tak ale powiem ci czego nie wezme doreki to sol praktyvcznie w kazdym jest i nieweiem co ja mam jest a zołądekj uz mnie sciska z glodu moze akurat sie odchudze hi:) bardzo bym prosila czego mam unikac ale jakos wendlinke np na bazie tłuszczu nasyconego moge jesc prawda np.cos parzonego bo tam jest najmniej soli az sie wyrasiłam zeby mnie zkwitkem nie odeslała aczy kawe z cukrem zwykła czrna moge pic a co do kosmetyków to czego mam w nich unikac bo ja tylko stosuje krem bambino do twarzy bo nie moge uzywac tapet itd bo mam bardzo sucha skóre i nieiwem bo pod spodem wszystko pisze po jakim sangielski;a co do nabiałąu to chyba mam unikac tłuszczow nie nasyconych tak ale jak juz znajde tonassycone to jest sol i teraz niewiem sama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aska:(
nastazja czy ty tez miałąs takie wskazania przed duzym jodem unijac wnerwiła mnie tam doktor bo powinna dac jakąs kartke czego wolno a czego nie owlno i teraz niemamm ielonego pojecia co jesc mam a zołądek z głodu mi umiera hi bo mówiła wyraznym tonem unikac tłuczszów omg3 i soli jodowanej i to mnie zdziwiło bardzo przeciez i tak dostane jod: i nieiwem co moge jesc eweliza tak jak nastazja pisała jest bardzo dobrymlekarzem ale znia na jaki kolwiek temat porozmawiac toaz strach zapytac my z odzdialu jak wszyscy bylimy na konsultacji traf ze na to zmore trafiło to w gabinecie to ttakie wrzaski dochodziły ze jakby kogos tłikła hi:) jest nie miła ma taki swój wiat pani z wysokich sfer a nie daj boże cos nie po jej mysli to sie potrafi odgrysc poprostu czasami ma te swoje odchyły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wisniamama
asiu ale teraz mnie wystraszylas tym swoim wynikiem ciekawe co to moze znaczyc ... moja pierwsza mysl jaka mi pszychodzi do glowy to jakis pszezut ,jakies komurki rakowe .... ale ja to tam sie znam tylko teraz bardzo sie boje tej scyntografii fajnie ze ktos przedemna jusz to pszeszedl bo mozna sie zapytac ,poradzis moja scyntografia 6 lutego oby bylo wszystko ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aska:(
wisnamama niemartw sie ja mam tak bo mi dokonca nie wycieli tarczyce spartolili mi w olsztynie;)ale jod duzy jest od tego zeby zniszczył te komorki sie ciesz ze niemam przezutuw na wezły chłonne powiem ci ze te osoby co były zemno niektore tak jak ja pierwszy raz na jodowaniu to wszyscy mieli idealne wyniki nikt niemiał czego złego wiec sie nie obawiaj ja wierze ze nic tobie nie bendzie juz wiem to na swoim przykładzie najgorze jest dlamnie ta dieta zeby uwazac na sol itd czegosie cholerka nie tkne to jest to w produktach i teraz półtora tyg to ja nieiwme jak wytrzymam szlak mnie trafia juz z glodu to padne hi;)nie smutaj sie kochana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aska:(
sylwia25 jak juz odczytasz moje wypowiedzi to prosiłabym cie o odpoweidz co mam jesc a czego unikac tak w szczegółąch, i nieiwem jakikrem mam teraz kupic bo n tym moim przeczytałąm ze zawiera olejki mineralne i teraz niewiem jaki uzyc szampon zel pod prysznic itd poratuj mnie bo ja oszaleje teraz to chyba zjem snbiadanko z dzemem b oniemma wyjscia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wisniamama
asiu a jakiego raka mialas i kiedy cie zooperowali i i dokladnie jaki rozmiar guza mialas jak moge cie spytac ?? a z ta dieta jak mi np. powiedza tak po malym jodzie to u mnie akurat to nie trgedia bo ja i tak nie jem prawie nic poprostu jedzenie mi nie wchodzi nie wiem czemu schudlam wszyscy muwia ale ti hyba normalne bo organizm jes hyba slaby po 2 operacjach i tyle stresow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wisniamama
nom mi wycieli cala tarczyce i 2 wezly chlonne srodkowy i prawy bo tam mialam raka i czekam na wynik lewego plata czyli tej calej reszty ktura irlandczycy mi zostawili ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aska:(
wisniamama miałam raka brodowkowatego i guz miała 3,5cm to nawet spory a dietke musze miec co mnie tez zdziwiło po co to komu nastazja nie miala takiej diety jak dobrze zrozumiaąłm a mi lekarz kazala przestrzegac i nieiwem co mam jesc zbytnio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×