Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Witam zrobilam sobie sobie przerwe od forum ale juz jestem :) Aga0076 Wiesz co mysle ze to Twoja psychika szleje :) guzek ktorego masz jest bardzooooooooo maly :) - za maly zeby dawac jakiekolwiek objawy :) ja mialam dwa guzy po pare cm - mialam je 8-9 lat i nie dawaly rzadnych objaw :) jak tylko poszlam ja usg i dowiedzilalam sie o nich to odrazu wydawalo mi sie ze mam wszystkie objawy raka tarczycy :/ to psychika tak reaguje i dlugieeeeem myslenie o tym :/ Twoj guzek jest malenki jestem pewna ze to Twoja psychika tak reaguje na Twoje myslenie o tym duzo ludzi wmawia sobie przerozne choroby (nawet ciaze) wiec mysle ze powinnas sie uspokoic i starac sie o tym wszystkim nie myslec :) wszystko bedzie dobrze- tak jak pisala Tobie wczoraj nastazja moja mama ma guzy na tarczycy juz ok 17 lat - miala ich bardzo duzo - wiekszosc poznikala i teraz ma tylko pare :) wiekszosc guzow tarczycy jest lagodne wiec spokojnie wszystko bedzie odbrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli te guzy są łagodne to nie dziwo, że tyle lat nic się nie działo.. Moja siostra cioteczna też ma takie problemy. Miała robioną biopsję z 2 razy chyba i okazało się, że to nic groźnego, nawet nie trzeba usuwać. Chyba, że z czasem zaczną jej przeszkadzać, a na razie tak jest jak jest. A żeby to u mnie było wiadomo co to jest to byłabym spokojniejsza, a tak nie wiesz co to jest :/ Mówisz, że większość jest łagodnych, ale wiesz.. nie wiadomo co u kogo i to mnie strasznie dobija.. Naprawdę staram się o tym nie myśleć, ale jest ciężko..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga, dieta przy tarczycy wynika z charakteru zaburzen. Musisz wpierw dokladnie wiedziec, co z nia nie w porzadku, by ewentualnie unikac roznych produktow. Troche pisze o tym w internecie, wiec jak poszukasz, to znajdziesz. Niekorzystna jest soja!!! (a wiec i lecytyna sojowa - we wszystkich slodyczach, czekoladach i wielu gotowych produktach - np. w kielbasach, pasztetach, parowkach - nawet do 50%!!!!), surowa kapusta, brokuly, orzeszki ziemne i wiele roznych, pozornie normalnych produktow. Co do jodu, to sa schorzenia, ze nie nalezy, a wlasciwie wg ustaw praktycznie kazda sol jest obowiazkowo jodowana... Trzeba zatem szukac soli niejodowanej. Ale nie zawsze nie mozna. Czasem, gdy to tylko zwykla niedoczynnosc, jod jest dobry. Trzeba to po prostu dobadac i rozmawiac z lekarzem albo dietetykiem. W sieci jest sporo informacji, ktore moga byc przydatne, ale nalezy je dobrze skonsultowac z lekarzem. To sa bardzo skomplikowane zaleznosci. Trzeba szukac, i czytac, i pytac... Ja dopiero zaczynam w tych rejonach i wydlubuje rozne drobiazgi, no i sama nie wiem, co ostatecznie mi dolega. Dopoki nie wiem wszystkiego, nie moge zdecydowanie sie ustawic. Dieta jest wazna i co najgorsze - NIKT O TYM NIE MOWI!!! W ramach tzw leczenia... A przeciez choroby tarczycy to takze, jesli nie przede wszystkim zaburzenia metabolizmu! Mozna sobie fatalnie dokladac nie wiedzac i tak wykanczac sie na wlasne zyczenie... Powodzenia w obsludze nas samych :) Pozdrawiam - Ania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga0076 rozumiem Cie i to bardzo dobrze :) ja jak tylko dowiedzialam sie o swoich guzach o niczym innym nie myslalam tylko o tym zeby jak najszybciej dowiedziec sie czy sa lagodne czy nie moje guzy mialam 9 lat nie mialam zadnych objawow - i niestety okazaly sie rakiem :/ no i potem myslalam tylko o tym zeby jak najszbciej sie ich pozbyc (sama mysl o tym ze ma sie w sobie takie cos jest dobijajace) niestety ale musisz czekac :/ nie ma innego wyjscia. mysle ze jakby lekarze podejrzewali cos zlego to by odrazu to sprawdzili :) wszystko bedzie dobrze :) jestem tego pewna :) staraj sie myslec ze to nic zlego :) a gdzie jest reszta ? eweliza gdzie sie podziewasz ? madzia co u Ciebie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zadam Wam pytanie: jak jest u Was ze stawami przy tarczycy? Mam problemy, szczegolnie ostatnio, ale i wczesniej, na studiach mialam klopoty, nawet dosc powazne. Opiszcie prosze, co z tym. Jakie macie doswiadczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniakB ja mam problemy ze stawami ale nie wiem czy to ma cos wspolnego z tarczyca :/ moja lekarz powiedziala mi ze mam niedobor witaminy D i stad te bole- co dwa tygodnie biore tabletke z witamina D mam z nimi problem szczegolnie na zmiane pogody. dodam ze te problemy zaczely sie u mnie po operacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba zle wytlumaczylam czasami mam wrarzenie ze mnie kazda kosc boli w ciele. nawet u palcow u rak :/ doslownie wszedzie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drogie Panie.... Mam pytanie....czy solarium(promieniowanie) w niewielkich ilościach ma wpływ na te guzki????bo wszyscy mnie straszą aja zapomniałam się zapytać swojego endo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniakB czyli na razie skoro nie wiadomo co to jest to mogę jeść wszystkie produkty tak?? Nie muszę niczego sobie odmawiać? A i mam jeszcze pewną sprawę. Jakoś w grudniu miałam małą bolącą gulkę pod pachą. Dostałam antybiotyk i zniknęła, ale do dzisiaj odczuwam ból pod pachą promieniujący w okolicę tutaj na piersią. No i moje pytanie jest takie: Czy to może być związane z tą zmianą w tarczycy, bo to i to akurat jest z prawej strony.. A i mam wyczuwalny węzeł chłonny na szyi, mogę go przesuwać i nie boli, no tyle, że to już jest z lewej strony.. Nie wiem czy to wszystko może mieć z tym związek.. kamilki09 nie wiem czy to ma wpływ, ale ja bym sobie odpuściła solarium..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilki09 promienionanie z solarium jest inne niz te przez ktore dostalismy raka :/ no ale wiadomo solarium nie jest zdrowe :/ Aga0076 pytalam sie lekarz czy mam przestrzegac specjalnej diety zeby zmniejszyc prawdopodobienstwo nawrotu- powiedziala mi ze rak tarczycy nie ma nic wspolnego z jedzieniem tylko z napromieniowaniem i ze spokojnie moge jesc co mi sie podoba :) mysle ze bol ktory masz nie ma nic wspolnego z tarczyca :) piszesz ze tego guzka juz nie ma po antybiotyku - moze mialas jakis stan zapalny ? i teraz cie poprostu to pobolewa co do wezlow to normalne ze mozesz je wyczowac :) ja mam ogromne wezly w szyji i wszystkie moge czuc :) tez sie przesowaja :) pozatym po chorobie to znam juz wszystkie wezly w swojej szyji :) wiem ile ich jest i czy sie powiekszaja czy nie to ze czujesz je pod palcami to normalne :) bo wezly mamy duze i male i te wieksze mozna czuc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja wlasnie wrucilam do domku po 9 godzinnym pobycie w szpitalu :/ chlopak wbil sobie jakis opilek metalu w oko i wlazlo to az w oko !!! strasznie sie wystraszylam ze je straci :/ specjalnie dla niego wzywali okuliste specjaliste - mial zabieg usuniecia metalu ale niestety wszystkiego nie usuneli :/ lekarze uspokajaja i mowia ze reszta sama powinna wyplynac ze lzami i kroplami. no i przez tydzien codziennie ma wizyte u specjalisty - jutro jak ta reszta nie dalej bedzie w oku to bedzie mial kolejny zabieg :/ najwazniejsze ze z okiem wszystko dobrze i ze widzi. teraz trzeba uwazac zeby infekcji nie bylo a gdzie reszta ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzica30
Hej dziewczyny:) Sylwia,wspolczuje bardzo!Mam nadzieje,ze zadnego zapalenia chlopak nie bedzie mial.Opilek metalu to straszliwe dziadostwo!Male to i czlowiek nawet nie wie gdzie sie to cholerstwo moze wbic.Pracuje przy czyms takim?Moj chlopak niestety tak i tez co chwila mu sie cos wbije,ale jeszcze nigdy w oko.Moze dlatego,ze nosi okulary. U mnie spoko choc chyba wariuje!Zaczelam znow intensywnie myslec o tym moim guzie i co?Zaczelo mnie bolec,dokladnie w okolicach tego guza,nawet ucho troche:(Juz sama nie wiem co mam o tym myslec,ale dziwne to bo przez tyle lat nawet nic mi nie przeszkadzalo,czasem nawet zapominalam o tym,ze cos tam mam.Nie umiem sobie z tym poradzic:(Pierwsza mysl po przebudzeniu to guz i zas cos odczuwam:( Jak o tym zapomniec?? Eweliza Co slychac? pozdrawiam serdecznie wszystkich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwia 25 Aga0076 Dziewczyny ja bardzo rzadko chodzę na solarkę....dosłownie raz na 3tyg.Ale chodzą bo wiadomo,że lato się zbliża dużymi krokami a ja od poniedziałku przez 4 miesiące będę mieć pracę gdzie po 12 godz będę pracować pod dachem....więc muszę sobie radzić.Ale mama cały czas mówi,że to szkodzi mojej tarczycy i nie dobrze sprzyja guzkowi!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilki, a próbowałaś balsamów brązujących? daj,a dobry efekt,i co ważne- nie jak samoopalacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vartigo nie próbowałam.....może to i jakiś sposób jest:)zależy mi,żeby dobrze wyglądać ale nie kosztem zdrowia!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale ja nie powiedzialam, ze jedzenie odnawia raka...!!! Jesli stosujemy takie uproszczenia, to rzeczywiscie wychodza bzdury w internecie.... Dziewczyny ponawiam apel: czytajmy uwaznie, albo dajmy sobie spokoj... Staram sie dobierac slowa, by nie bylo watpliwosci... Jedzenie ma zasadniczy wplyw na to, czy nie chorujemy w ogole. Jesli ktos ma sklonnosci do chorob tarczycy - powtarzam CHOROB - sa rozne, nie tylko rak, to niestety nieodpowiednim jedzeniem moze potegowac skutki zaburzen tarczycy, czyli wzmacniac rozne nadmiary lub niedobory, dostarczac zwiazki, ktore dodatkowo zaburzaja metabolizm, albo utrudniaja procesy, jakie mu towarzysza itd... Zaden powazny lekarz nie powie, ze dieta tu nie ma znaczenia. My potrzebujemy wiecej roznych substancji, jak rowniez mniej innych. Czlowiek jest chodzacym laboratorium, w ktorym ciagle, caly czas zachodza reakcje i przemiany i tak w kolko....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madzia no wlasnie u niego bylo widac spory kawalek metelu wbitego w oko :/ jutro kontrola zobaczymy jak to bedzie co do Twojego guza mysle ze wydaje Ci sie ze on boli bo tyle o tym myslisz :/ wszystko mozna sobie wmowic nawet bol :/ ludzie jak mysla o czyms bardzo dlugo to psychika wlasnie nastawia sie w tym kierunku :/ ja mialam tak samo po diagnozie myslalam ciagle czy cos mnie nie boli, czy czegos tam nie ma i doslownie jak o czyms pomyslalam to potem to miejsce mnie bolalo ! i oczywiscie lecialam do lekarza ktory mi mowil ze to wszystko od tego myslenia- powiedziala ze ludzie potrafia wmowic sobie wszystko !! nawet bol kamilki09 nie chce Cie straszyc ale znam 2 osoby ktore naprawde rzadko opalaly sie na solarium (matka i corka) i obie mialy raka skory :/ naszczescie teraz wszystko jest ok na solarium nie trzeba chodzic czesto zeby miec raka :/ wystarczy isc pare razy ;/ aniakB ja nie pisalam o chorobach tylko o raku tarczycy :) (poruszylam taki temat) :) rozumiem Ciebie i zgadzam sie z Toba w 100% ze jedzenie wywoluje rozne choroby i rozne rodzaje raka :/ wszystko przez ta cholerna chemie :/ jedzenie ma wplyw na bardzoooooo duzo chorob nawet raka i oczywiscie nie tylko !! teraz wypowiem sie na temat raka tarczycy :)- rak tarczycy jest wywolany tylko i wylocznie napromieniowaniem lub genetycznie -moja lekarz jest bardzo powazna osoba :) - jest dyrektorem calego oddzialu- uczy ludzi na swiecie - zna sie na rzeczy :) i powiedziala mi ze jedzenie nie ma wplywu na raka tarczycy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilki09 ja też uważam, że lepiej kupić balsam brązujący. Ja na solarium nie chodzę, używam właśnie takich balsamów i opalenizna jest super :) Oki. Rozumiem, ale może dla pewności umówić się do ginekologa, żeby zrobić usg piersi? Niech ona zerknie i pobada, bo dziwny jest ten ból.. Jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga0076 mysle ze ten bol to nic zlego ale ja na Twoim miejscu tak dla swietego spokoju poszlabym do lekarza :) co do napromieniowania to chodzi o takie np z czarnobyla :/ (ja mieszkalam blisko rosji jak to sie stalo wiec jestem pewna ze to od tego :/) pozatym lekarze kazali dla mojej mamy wziasc wtedy tabletke z jodem (jak byla zemna w ciazy) mama bala sie o mnie i nie wziela :/ no i dzieki temu sie jeszcze bardziej napromieniowala :/ pozatym duzo ludzi z polski mialo potem problemy ze zdrowiem i nawet maja do dzisiaj po czarnobylu :/ moze byc tez napromieniowanie przy przeswietleniu- promieniowanie X (teraz w tych czasach uwaza sie juz na to ale kiedys nie zabiezpieczali ludzi tak dobrze przed tym) nie musielismy nawet my byc napromieniowani wystarczylo ze nasi rodzice byli jak my nie bylismy jeszcze na swiecie :/ powiem Ci ze jesli czlowiek jest napromieniowany to pierwszy rak ktory moze ich dotknac to wlasnie tarczycy :( znalazlam takie cos na necie : ''Liczba zarejestrowanych „czarnobylskich raków tarczycy podawana jest na około 4000. Z nich 97% jest wyleczalne. Jednak liczba 4000 raków tarczycy zarejestrowanych jako skutek promieniowania czarnobylskiego''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha. Kurdę ja w na samym początku października tamtego roku miałam prześwietlenie odcinka szyjnego, a później jakoś w drugiej połowie stycznia rtg płuc.. Mam nadzieję, że to mi nie zaszkodziło :/ Niby minęło 3,5 miesiąca między prześwietleniami, ale może to za mało było... My na Podlasiu mieszkamy, więc jak był ten Czarnobyl to mama też dostała jod, ale nie była wtedy jeszcze w ciąży. Niech trzyma się twój chłopak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich Sylwia Ja też jakiś rok temu woziłam swojego męża na oddział okulistyczny w nocy bo miał opiłek w oku. Na szczęście za pierwszym razem udalo się wyjąć cały. Potem dostał krople i maść ( aantybiotyk ) i wszystko dobrze się skończyło. Vertigo Sluszna uwaga odnośnie balsamu. Ja też uważam, że lepiej uważać i jak chcesz ładnie wyglądać to narazie poużywaj balsamu. Na solarium jeszcze przyjdzie czas :-) madzia Co się stało, że znowu się nakręcasz?????? Już było dobrze :-) Tak jak pisała sylwia, nasza głowa potrafi spłatać nam wielkie niespodzianki :-). Przestań o Tym myśleć i wtedy może wszystko się uspokoi. A jak dziura????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie!!!! ostatnio zastanawiałam się by usunąć sobie kilka pieprzyków ( mam ich setki hihihi ) myślałam by zrobić to laserem, ale gdzieś ostatnio przeczytałam że powinniśmy go unikać! ktoś coś wie na ten temat?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzica30
Hej:) Nie mam pojecia czemu znow mnie naszly te okropne mysli o raku:(Do tego przeczytalam znow jakis artykul,ze przy raku tarczycy boli szyja i ucho!A mnie to ucho pobolewa od czasu do czasu.Nigdy mnie nie bolalo.Zaczelo wtedy kiedy zlapalam tego wirusa co miesiac chorowalam.Juz mi chyba odbija!!!Tak to u mnie jest,ze nie umiem dluzszy czas myslec pozytywnie:( Eweliza,jesli chodzi o dziure to spoko.boli jeszcze,ale ciut mniej.Moze w koncu da mi swiety spokoj... Sylwia Jak oko chlopaka? Pozdrawiam Was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzica30
Eweliza,nic nie wiem na temat usuwania pieprzykow:(Sama mam jeden na udzie,ktory moze kwalifikuje sie do obejrzenia przez dermatologa.A tak jak Ty mam ich tez duzo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madzia ja mam wszędzie pieprzyki ihhihi,Na rękach, twarzy, nogach , plecach itd...... Pojawiaja mi się nawet takie male czerwone. Szlak mnie trafia bo tyle ich mam. I właśnie pomyślałże może bym kilka usunęła laserem ale podobno nie powinnam robić takich rzeczy. A kłaść się i wycinac to jakoś też nie bardzo mam ochotę ???? A co dzieje się z Twoim pieprzykiem ?????? Pamiętaj im więcej myślisz o guzie tym bardziej Cie wszystko boli. Uwierz mi, że nic Ci nie jest, tylko przestań o tym mysleć :-) Jeszcze jedno pytanie!!! Czy my po raku możemy u dentysty dostać znieczulenie???? Pytam bo rozmawiałam z dziewczyną co była ze mną na jodzie i jej dentysta nie chcial dać znieczulenia i kazał jej przynieść zaświadczenie od lekarza, że może ją znieczulić!!!!! Szok!!!:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×