Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Bulka No to mi dalas teraz do myslenia. A ja glupia ucieklam do polski z londynu, bo ciagle mi sie wydawalo ze tutaj sie mna lepeij zajma. Tak to powinno wygladac do cholery jasnej !!!!! Ja jak zabiore cos z jedzenia do sali to po dwoch dniach glupia cytryna mi smierdzi, ze jej do ust nie moge wlozyc bo mam odruch wymiotny. Do kuchni zeby wody dostac goracej na kawe rano to sie musze prosic dopiero po sniadaniu ok 9.30 , bo czajnik ma zajety. Wtyczke od swojego czajniczka niestety mialam z bolcem i nie moglam z kontaktu skorzystac. LODOWKA!!! LUDZIE!!! tam lodowka jest pewnie jakas w kuchni ogolnej ale sa godziny wyznaczone ze ktos w kuchni jest a potem sie ja zamyka i koniec. Nawet nie pytalam czy tam mozna cos przechowac, bo i tak nie mialabym do tego dostepu. Bulka, tylko sie wkurzylam, kolejny raz. Pacjenci u nas powinni wyjsc na ulice i drzec sie glosno o swoje. Nie pelno nowych drog budowanych na raz ( zreszta i tak gowno z nich pozytku) tylko podstawowe warunki dla chorych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurczak Ja pytałam o lodówkę to będąc na dużym jodzie nie możesz nic mieć w lodówce bo nikt nie będzie latał i Ci tego przynosił i dlatego mój mąż wymyślił ze to co miałam w reklamowce trzymałam na parapecie... Resztę jedzenia i tak wyrzuciłam bo się zepsuło lub śmierdziało. Miałam raz czajnik ale na sali nie można mieć nic elektrycznego nie wiem tylko dlaczego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja byłam w Gliwicach są sale 1,2,3 a ja byłam w 4 osobowej wolałam bo weselej.....czajniki są, telewizory też....wcześniej kupiłyśmy sobie picie,jogurty i coś słodkiego do kawy.... nie było tak żle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak wyszłam z tej izolatki to lekarz mi sie pytał czy miałam jako takie warunki i czy nie było mi zle. Dlatego ja jestem w szoku ze w Polsce tak sie traktuje pacjentów. jeżeli chodzi o izolację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurczak Właśnie dużo ludzi tak myśli ze w kraju lepiej sie nim zajmą. Chociaż nie powiem bo Polska to kraj wiodący jeżeli chodzi o leczenie raka tarczycy. Polska ma bardzo dobrych ekspertów itd. No ale tak na chlopski rozum to leczenie jest wszedzie takie samo cały schemat jest ten sam czyli operacja jod itd. Tylko są małe różnice w szczegółach ale tak to to samo, natomiast warunki leczenia i podejscie do pacjenta uważam ze są nieporównywalne. Ja zreszta mieszkam tu na stałe i tu mam ubezpieczenie także leczenie w PL nie wchodzi w grę. Co najwyżej konsultacja z moim polskim endo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W Polsce jest takie leczenie,że u mnie w Piasecznie czeka się na wizytę u endo 2 lata oczywiście na ubezpieczenie... Śmiech na sali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bulka Wlasnie najbardziej chodzilo mi o sama operacje. I jakos tak potem utknelam, bo wsparcie rodziny itd. Uwazam ze lekarze specjalisci sa u nas duzo lepsi. Tylko wlasnie kwestia w odszukaniu takich. Tam pelno ciapatych po tych szpitalach, ktorzy owszem sie pieknie usmiechaja ale fachowosc zerowa prawie. No ale jesli chodzi o warunki i kulture opieki to niebo a pieklo. Moj syn mial operacje na kolano tam w londynie. Zeby nie rechabilitacja w polsce to chyba by nie chodzil. Moja kolezanka stracila dziecko bo czekali az urodzi silami natury ( u nas juz tez do tego dochodzi). Moja mama niedawno tam pojechala i zlamala reke. Tak jej spieprzyli, ze teraz biegam a nia drugi miesiac na rehabilitacje i mowia ze moze za dwa lata sie polepszy. Cztery razy ( za kazdym inny ciapaty , zakladali gips) Za scislo i zle ukladali palce, ze wdala sie Choroba Sudecka. Paskudstwo, nikomu nie zycze. Takze z tego powodu moja decyzja. No ale ta izolatka mnie zaskoczyla totalnie. Chociaz mowie, warunki tam znam, wlacznie z kartami menu do wyboru dla pacjenta i dla rodziny odwiedzajacej w szpitalu. A jeszcze mama tam miala zapalenie pluc i lekarze wezwani do domu podali jej paracetamol. Zebym jej nie doslala antybiotyku z polski to chyba by zeszla z tego swiata dwa lata temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurczak Tak specjalisci w Polsce są lepsi dlatego nie rozstaje sie z moja endo w Polsce. Ja na moich lekarzy w IRL nie narzekam są cudowni i fachowi. wszystko mi wytlumacza nawet jak coś po angielsku nie zakumam to tak beda drazyć aż zrozumiem. Ale Angla i irlandia są do siebie podobne. Ja osobiscie nie narzekam mam dobra opieke, rzeczywiscie tych ciapatych jest pełno ale ja mam swoich. Moja sąsiadka poszla na przeswietlenie nogi a bo ja bolala nie nie wiem jak ona to zrobila albo ci lekarze ale przeswietlili jej nie ta noge co trzeba. Myslalam że padne ze smiechu...teraz już nie wiem czy trafił jej sie lekarz gamoń czy ona poprosu nie potrafila mu powiedzieć po angielsku...no ale wszedzie są lekarze i wyroby lekarzopodobe, wieć nie można wszyskich i wszystkiego wrzucać do jednego wora. Jak już pisałam ja jestem zadowolona z mojego leczenia jak do tej pory i nie miłam jeszcze problemów...Pozdrawiam. A ta sala to była jednoosobowa hi hi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na początku miałam miłą współlokatorkę w pokoju ale jak tylko ustalili,że mam dostać tak dużą dawkę to niestety zabrali mi ją:( leżała na sali obok i jak zabierałyśmy jedzenie z tych pięknych stołków sprzed drzwi to sobie machałyśmy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiula Pisalas cos w maju ze od jakiegos czasu zle czujesz i masz zle wyniki EKG i morfologii. Poprawilo sie cos teraz? Jak robilas badania wczesniej przed jodem to zawsze mialas dobra morfologie? Czy to moze miec zwiazek z tym duzym jodem? A co konkretniej masz zlego w morfologii? Za pare dni odstawiasz hormon. Trzymam kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurczak Ja nawet nie chce myśleć o tym ze od 1-ego mam nie brać tych hormonów. Nie wiem dlaczego ale w ogóle mam załamanie nerwowe i jak nie płacze do poduszki to wściekam się z byle powodu :( Co do mojej morfologii to zawsze miałam problemy z żelazem i anemią ale po tym jodzie mam w ogóle niskie żelazo. Nigdy nie miałam problemów w sercem i ciśnieniem a teraz mam kołatania i wysokie ciśnienie poza tym gdy tylko jest wyższa temperatura na zewnątrz od razu jest mi bardzo duszno jakby mnie ktoś dusił :( W piątek w pracy jedna koleżanka mnie wachlowała gazetą druga przykładała zimną butelkę z wodą do pleców a trzecia latała i szukała wiatraka :) Myślały,ze im zejdę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiula Ja pare lat temu mialam wielka anemie -Hemoglobina 7. Lekarz powiedzial ze prawie jak dzieci w Afryce. Przez pare lat bralam zelazo. Zle sie czulam , slabo wchlanialam i tak jak Tobie, ciezko mi bylo zlapac powietrze. Nerwy, brak sil , do tego nadczynnosc tarczycy, wiec serce wiecznie kolatalo. Sprawca tego wszystkiego byly strasznie obfite miesiaczki ( endometrioza). Ale tak mocne, ze trwaly piec dni, do pracy musialam spodnie zabierac na zmiane. Wyleczylam nadczynnosc, zaczelam dbac bardzo o jedzenie potraw ktore dostarcza jak najwicej zelaza. Jesli teraz masz tak czesto krwawienia to nic dziwnego ze ucieka zelazo. Kasiula, od wielu miesiecy pije soki z : 1 burak, dwie marchwie i jedno jablko. Nie czuje sie wtedy buraka. Wyniki bardzo sie poprawily. Hemoglobina- 14,7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam normalne okresy 4 dni ale czasami zdarza się,że coś więcej poleci :( Ja mam problem z żelazem od kiedy zaczęłam się głodować czyli odchudzać jakieś 8 lat temu-było się młodym i niezbyt mądrym... Łykam żelazo jem produkty bogate w żelazo i nic a poza tym przy straciłam trochę krwi przy drugiej operacji i do tej pory może mój organizm nie może nadążyć z tym wszystkim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiula Ach te glupie pomysly na odchudzanie kobitek. Teraz jest dobry okres na jedzenie potraw ktore nie dostarczaja kalorii a sa takie pozywne i zdrowe. Botwinka jest z ktorej mozna chlodniczek robic i do pracy zabrac w pojemnik. Ty wiesz ile tam krwinek czerwonych w buraczkach. a robi sie tak szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A pewnie,że robię chłodniki i jem sałatę i robię barszczyk ale za mięsem nie przepadam wiec to jest też duży minus :( a co do odchudzania to chyba każda kobitka tak miała ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobietki moje mam pytanie -czy miałyście jakieś załamanie tak jak ja? Od kilkunastu dni sama ze sobą już nie mogę wytrzymać jak nie płacz to krzyk i tak w kółko :( Dobrze,ze mam urlop bo w pracy już nie dawałam rady miałam ochotę każdego zabić :( Dobrze,że mąż w miarę ogarnia temat i wie kiedy zejść mi z drogi lub mnie po prostu przytulić :( Znacie może jakieś sposoby by się tego cholerstwa pozbyć ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiula Ja nie mam takich stanow bez powodu. Jesli sie denerwuje to moze bardziej niz zwykle jestem rozdrazniona, bo ogolnie czlowiek po przezyciach jest bardziej nerwowy, a jak placze to mam powod. Zadaj sobie pytania, czy masz powod do placzu? co sie dzieje, ze placzesz i krzyczysz? na kogo, do kogo? moze masz powod? Po prostu zatrzymaj sie na chwile i przemysl co sie takiego dzieje? boisz sie czegos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam wyjechać dopiero w niedziele na parę dni. Boję się wielu rzeczy związanych z tą naszą wredną chorobą :( Jak się dowiedziałam ze masz dostać kolejny jod to wpadłam w panikę ze jak kolejny raz mam to przechodzić to dziękuje bardzo. Wiesz jak przeszłam pierwszy wiec mam się czego bać poza tym nowotwór miałam już w rodzinie. Zawsze byłam nerwus ale teraz to już w ogóle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiula Napewno nie warto sie nakrecac. Pomysl tylko!!! co ma byc to i tak bedzie, a jak bedziemy sie tak same dodatkowo wkrecac i denerwowac to moze byc tylko gorzej, bo psychika jest wazna. Staraj sie po prostu wykorzystywac kazda chwile zycia zeby sie z niej cieszyc dziewczyno. Zastanow po co sie denerwujesz na zapas. Nikt Ci nie mowi, ze masz drugi raz jod dostac. Prawda? to po co sie nakrecasz. A jesli nawet, to tak jak ja. Mam teraz czas na to rzeby sie zregenerowac, zrobic wszystko zeby oslonic zoladek, bo tego sie boje najbardziej i tyle. Jak przyjda te dni to wtedy bede przezywac. Jak sie skoncza to zrobie wszystko zeby jak najszybciej wrocic do normalnego zdrowego zycia i tyle. TO NIE CHEMIOTERAPIA!!! CIESZ SIE Z DWOJGA ZLEGO!!!! Malo tego. Limit raka pewnie masz juz wyczerpany. Jak ten to nie inny. Ja po to zeby sie uspokoic robie rozne badania inne i tyle. Ginekolog, kardiolog, reumatolog, USG brzucha robialam ostatnio. Dentysta. Zamiast plakac. Jesli Ci nie pomaga rozmowa sama ze soba, zebys wiedziala czemu tak sie dzieje to moze warto skorzystac z porady psychologa Kasiula. Ale mysle ze dasz rade sama. Moze to nadczynnosc tak na Ciebie dziala troche. Nie boj sie tego odstawienie tez. Wytrzymasz. Nic mi nie jest takiego strasznego w sumie. Ja zaraz bede miala znowu hustawke, bo zdaze dojsc lekko do siebie i znowu odstawiam. Mam zamiar zyc dalej, najwyzej poprzyjmuje troche Betalocku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurczak Jesteś kochana :) Ja zawsze wszystko biorę do siebie razy 2 ale teraz to już sama o siebie zaczęłam się bać jak nie serce to ciśnienie :( Wezmę sobie do serca to co mi napisałaś i postaram się opanować- może mi się uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz mnie p. Marta wyzanczyla termin tak naprawde wczesniej o tydzien- na 22 sierpnia, ale szybko sobie przypomnialam ze mam impreze co roku fajna 24 sierpnia i szybko do niej zadzwonilam zeby mi przelozyla pozniej ten jod, zeby sie zalapac na ta impreze. A dlaczego mam tracic :) Zdazymy zawsze poplakac jak bedzie powod, wiec wlasnie o to chodzi :) Lap to co sie da zeby sie nacieszyc. I oby do 100 lat w zdrowiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam 3 sierpnia wesele przyjaciółki i planuje na nim być :) Masz racje nie warto płakać gorzej z nerwami ale dam rade :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joankk
Kasiula,takie zachowanie jest całkiem normalne,ja mam tez takie napady.Ostatnio mialam tsh 0,01 więc mnie to nie dziwi po prostu objawy nadczynności czyli wzrost nerwowości.U mnie się pogłebia jak zaczynają się upały,bo teraz ciężko mi je wytrzymać,no i zaczynam zachowywac się jak histeryczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joankk Dzięki za odpowiedź właśnie wczoraj doczytałam gdzieś,że to hormony mogą odpowiadać za ten mój nastrój :( tsh miałam w maju 0,020 tak więc nie jest dobrze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiula sam brak tarczycy powoduje bezpowodowe stany lekowe lub napady zlosci :/ mowila mi o tym moja endo :/ i powiedziala ze trzeba nauczyc sie z tym radzic ! ja tez mialam takie napady plakalam z byle powodu klucilam sie ze wszystkimi :/ do tego zla dawka hormonow moze tez powodowac takie stany :/ my ogole mamy ''nadczynnosc'' wiec u nas to normalne - i do tego brak tarczycy robi swoje endo powiedziala ze ludzie z czasem potrafia to opanowac :) to co sie z Toba dzieje to normalna rzecz - staraj sie z tym radzic i z czasem bedzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie jak narazie wszystko ok :) bylam u ginekologa z moimi problemami i powiedziala ze mam narazie sie nie martwic :) jesli do wrzesnia dalej bede miala problemy z okresem to beda robili dalsze badania (biopsje i takie tam) ale odrazu powiedziala ze to pewnie nic takiego - no i naszczescie jak narazie wszystko jest ok :) wyniki wymazu ok :) teraz czekam na normalny okres i mam nadzieje ze juz nie bede miala takich przygod i obejdzie sie bez dalszych badan - moze to byl jedno razowu incydent -co do bobasa lekarz powiedziala ze nie potrzebuje rzadnych tabletek ani nic takiego - mialam tez pobrana krew na hormonki i w trzecim dniu okresu mam przyjsc jeszcze raz na pobranie krwi - bo wtedy wynik bedzie bardziej wiarygodny pozatym jestem troche zabiegana - ale to chyba dobrze :) u mnie taki upaly ze szok po 40 s - dotego ten wilgotny klimat tragedia !!! lekarz tez powiedziala ze takie okresy jak ja mialam moga byc tez od nerwow :/ zawsze myslalam ze okres moze zaniknac od nerwow a okazuje sie ze moze byc tez na odwrot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Sylwia za pocieszenie :) mnie nikt nie poinformował,że mogę tak się zachowywać a z dnia na dzień robiło się coraz gorzej :( teraz już wiem co i jak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiula kiedys tu o tym pisalysmy ale nie pamietam ja ktorej stronie to bylo :) tak czy siak bedzie lepiej zobaczysz :) niektorzy juz przy wyrownaniu hormonkow przestaja miec takie leki dla mnie endo kiedys zmniejszala dawke hormonow (mimo ze byla dobra) bo mialam takie dziwne uczucie niepokju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×