Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

hej u mnie po staremu :D codziennie zaglądam na forum i czytam na bieżąco. sylwia prosiła mnie bym spróbowała zalogować się na jej nicku bo odkąd nasze forum zostało zmodernizowane to ona ma problemy z logowaniem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akloj Jestem ostatnio zajeta bardzo, ale czytam oczywiście codziennie posty. Pozdrawiam serdecznie. Iren Czekam na wieści po powrocie z diagnostyki :D :D Eweliza Jak tam u Sylwi, daje rade z synusiem? Ja wlasnie pomagam trochę z wnusią. Ma cztery miesiące a już chce siadac, a najlepiej polecieć już na miasto poszaleć, hi hi hi. Taka zywa, ze chyba zaraz w "skoczka" ja wsadzimy :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje za wszystkie odpowiedzi. Jesteście super. Staram się nie panikować ale co jakiś czas jednak nerwy puszczają. Pozdrawiam was serdecznie i trzymam kciuki za nas wszystkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiunia nie ma co się nakręcać, wszystko będzie dobrze. Myślę, że nie będziesz musiała walczyć o żadne badanie, tam zdecydują co będzie dla ciebie wskazane i takie badanie Ci zrobią. Te bóle w różnych miejscach to normalne- myślę,że w takiej sytuacji, kiedy dowiadujemy się o raku, stajemy się bardziej wyczulone i "nasłuchujemy" ze szczególną uwagę sygnałów ze swojego ciała. Też tak miałam. Po jodzie przeszły bóle :) Teraz niedługo jadę na jednodniową konsultacje do Gliwic, pół roku po "dużym" jodzie- trochę się denerwuję, ale czuję się dobrze. iren53 dlaczego Ci nie przysługują zastrzyki? ja miałam zastrzyki przed dużym jodem, a przed małym nie, będę odstawiać hormon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiunia to jest zastrzyk który likwiduje hormon z organizmu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Asiu, na ogół przed dużym jodem trzeba odstawić hormon (euthyrox, letrox), aby tsh osiągnęło większą wartość i wtedy badanie jest miarodajne. Natomiast np. w Gliwicach przed dużym jodem dostajesz zastrzyk, który powoduje szybkie zwiększenie tsh, bez konieczności odstawienia hormonu. Nie wiem, dlaczego nie wszędzie i nie zawsze ta metoda jest stosowana, ale tak jest. W zdecydowanej większości przypadków pacjenci muszą na miesiąc przed dużym jodem odstawić hormon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MI nie dali kazali odstawić hormon 4 tyg przed. Moja endo kazła mi odstawić już teraz, odstawiłam. Ciekawe jakie będą objawy odstawiania;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Irena ja 4 grudnia. Czekam jak na zbawienie. To jest naprawdę dołujące człowiek wie, chce wierzyć że nic mu nie jest a jednak ten mały diabełek tak skutecznie szepce mu do uszka różne rzeczy że co jakiś czas dopada ta chwila wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akloj3
dziewczyny w gliwicach tez nie jest regułą że przed dużym jodem dostaje sie zastrzyki leżałam na sali 3-osobowej i wszystkie odstawiałysmy hormon a byłyśmy w różnym wieku i różnym stopniu zaawansowania choroby a pózniej w sali 2-osobowej byłam z panią która dostała zastrzyki nie wiem od czego to zależy a tak wógóle to tydzień po jodzie straciłam smak na nic nie mam ochoty wszystko smakuje jak trociny czy długo tak miałyście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie po dużym jodzie nie było nic , czułam się dobrze i nic się nie działo, ale wiem ,że wspominano tutaj o takiej przypadłości, może ktoś napisze, jak długo to trwało. Ale mam pytanie o ambulatoryjną wizytę pomiędzy dużym a małym jodem. Jak wygląda taka wizyta? Czy tak jak pierwsza przed jodem - czy robią badanie krwi, USG szyi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Perla12 - jest to normalna wizyta - z reguły jest zlecane badanie krwi, czasem usg szyi (zależy od wyniku jodu). Ja miałam usg szyi co 3 miesiące, ze względu na powiększone węzły chłonne (obserwacja). Inne badania - w razie konieczności. Na tej wizycie lekarz omawia wyniki, wypisuje recepty, odpowiada na pytania. Natomiast mały jod polega na 3dniowym badaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzabba
Hej dziewczynki! Akloj Ja nie mialam smaku ponad 1,5 mca. Spotkalam niedawno chlopaka, z ktorym bylam na jodowaniu i on stracil smak na 2 tygodnie. Czyli nie ma reguly. A z niedoczynnosci jeszcze nie wyszlam. Nadal funkcjonuje jak stulatka :-) Pozdrowienia dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gutek_
akloj ja po jodzie smak stracilam na cztery tygodnie to minie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczyny ,pocieszające jest to że to minie co nie zmienia faktu że jest to upierdliwe no ale inni mają gorzej .Chyba za bardzo się cieszyłam że zniosłam dobrze jod ,nie odczułam tego smrodku na oddziale zamknietym dla mnie i jeszcze jednej pani zabrakło miejsc zostałysmy na oddziale otwartym oczywiscie nie mogłysmy chodzić po innych salach ale miałysmy wodę nie limitowaną telewizor ,czajnik nie odczułysmy bardzo tego reżimu, Dzaba strasznie długo cie trzyma ta niedoczynnosć kiedy robiłaś tsh ja mam zrobić za 6 tyg. od uzyskania pełnej dawki pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzabba
Akloj Ale ja zbijam tsh z poziomu 120 W zeszlym mcu zeszlam do 8. Za 3 tyg mam powtorzyc wyniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, mam pytanie odnośnie bólu po biopsji guzów tarczycy, biopsje miałam wczoraj, raz mi pobrali z małego guzka i 2 z dużego, po powrocie do domu myślałam że oszalała ból narastal ale tylko w tym dużym. W nocy ból był straszny musiałam wziąć tabletkę, od rana to samo jakaś masakra :( Czy któraś z Was tak miała? Boję się że to mogą być jakieś powikłania :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No właśnie bo niby takiego bólu nie powinno być, ból promieniuje do ramienia ucha i pleców, boje się ze mogła uszkodzić mi nerw. Dwa razy kula ten sam guzek i " wiercila " w nim :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gosc tez mi jakby wiercila jak sie wkula w guzek zaraz po biopsji bolalo mnie ze trzy dni przy przelykaniu sliny najbardziej ale obylo sie bez tabletek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alu0000
Kiedyś pisałam że w ciąży pojawił się u mnie guz tarczycy lito-torbielowaty, urodziłam, zdrowego, dużego chłopaka. Ale muiała być cesarka, maly mial 4,3 kg ;-) okolo 2 miesoace po porodzie mialam sie zgłoscic do endo, wczoraj w końcu miałam biopsje, o wyniki mam zadzwonić 27.11 trzymajcie kciuki by było ok :-) mam nadzieję że u was wszysto dobrze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alu0000
Mnie troche bolalo jak przelykałam slinę ale po kilku godz prawie już nie bolalo a teraz już nic nie czuje, a biopsje mialam wczoraj okolo godz 18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alu0000
Mnie troche bolalo jak przelykałam slinę ale po kilku godz prawie już nie bolalo a teraz już nic nie czuje, a biopsje mialam wczoraj okolo godz 18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alu0000
Mnie troche bolalo jak przelykałam slinę ale po kilku godz prawie już nie bolalo a teraz już nic nie czuje, a biopsje mialam wczoraj okolo godz 18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alu0000
Sorki za tyle odp, jakiś error

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka244
Witam :) Robiłam wczoraj TSH i jest chyba takie jaki powinno bo 0,16. Z miesiąca na miesiąc coraz mniejsze, wydaje mi się że mam za dużą dawkę - 150 euthyrox. Zobaczę za miesiąc jakie będzie. Co o tym myślicie,nadal będzie spadać czy jak to jest? Zmiana dawki na własną rękę chyba nie jest najlepszym rozwiązaniem.... ehhh....nie wiem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GieniaSwiatSieZmienia
witam, ja z pytaniem odnosnie wyniku histo. jestem miesiac po operacji usuniecia calej tarczycy wraz z pobliskimi wezlami. Wynik jest taki ze mialam gruczolaka oksyfilnego z komórek Hürthle’a w prawym placie, zas Hashimoto w lewym placie i pakiety wezlow chlonnych odczynowe. Czy powinnam sie martwic ze wszystkie wezly sa odczynowe, czy to moze oznaczac ze guz oksyfilny mogl sie zezlosliwic, czy raczej w wyniku histo by to opisali? Moze mial ktos podobny wynik? Drugie zas pytanie bo pierwszy raz robilam po operacji TSH i wyszlo 22. Czy to oznacza ze Euthyrox125 jest za duza dawka? Pytam tu na forum gdyz wizyta dopiero u endo za tydzien a ja juz dostaje "palpitacji serca".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GieniaSwiatSieZmienia co do eutroxu to dawki są dobierane indywidualnie i z czasem się zmieniają ( raz rosną raz maleją) ja mam takie doświdczenia. CO zaś do reszty to nie wiem. W wyniku nie masz raka więc to raczej dobra wiadomość. NIe denerwuj się koleżnaki są bardziej doświdczone ode mnie napewno ktoś ci odpisze. Głowa do góry wiem jak to jest czekać na lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×