Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Gość AniaC
Sylwia Ja od wielu lat borykam się z silnymi bólami kręgosłupa. Od operacji uciekam tak mniej więcej od 2000 roku. Lędźwie słabe, rwa kulszowa, dużo środków przeciwbólowych. Nieprzespane noce, potworny ból, ale już nauczyłam się z tym żyć. Raz jest lepiej, a raz gorzej. To nie jest pocieszające, jednak każda choroba ma niezwykle indywidualny charakter. Często są też czasowe, krótkie dolegliwości. Nie bagatelizuj tego. Czasami krótka rehabilitacja odwraca zły bieg wydarzeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AniaC zalezy co zaswiecilo hmm... wiesz co mysle ze to nie wezly bo oni je sprawdzaja odrazu przy operacji i jak sa podejrzane to odrazu usuwaja wiec jestem prawie pewna ze to resztka tarczycy :) (a to nic groznego) opowiem Ci moja historie bylam na skanie ciala i podszedl do mnie lekarz zaczal odslaniac mi szyje (odslanial mi moj szlafrok) i przygladal sie jej potem zawolal innych lekarzy patrzyli cos tam szeptali a ja oczywiscie juz wiedzialam ze cos znalezli :/ rozplakalam sie i pytam co znalezli a oni do mnie ze niestety ale oni nie mogla mi nic powiedziec :/ powiedzieli ze trzeba powturzyc badanie. wtedy jeszcze bardziej sie wystraszylam w domu myslalam ze dostane zawalu chcialam wiedziec co znalezli :/ po paru godzinach napisala do mnie lekarz ze wszystko jest ok :) ze nie mam rzadnego przerzutu :) i ze to co sie zaswiecilo w szyji to tylko komorki tarczycy ktore zostaly po operacji :) i ze jod to zniszczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AniaC dzieki za pocieszenie :) wiesz z jednej strony mysle ze to tylko jakies nadwyrerzenie :) ale oczywiscie czasami pomysle ze moze to cos zlego :/ tak sobie mysle ze to moze przewianie albo ciagle siedzzenie przed komputerem juz zadzwonilam do lekarza i powiedzial ze jutro sie odezwie kiedy mam przyjsc (oczywiscie nie chcieli mnie umowic odrazu do specjalisty tylko do rodzinnego)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysle tez ze jakby to bylo cos naprawde zlego bo gorzej by mnie bolalo i ze chodzic bym normalnie nie mogla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AniaC
Wszystkie okoliczne i dalsze węzły są usunięte. Obszary patologicznego gromadzenia znacznika uwidoczniły się w rzucie loży po usuniętej tarczycy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wisniamam Super, tyle paniki a wynik bardzo dobry. Ciesze sie z Tobą. Mam nadzieję, że już sie uspokoiłaś :-) AniaC No cóż tu powiedzieć, na taki wynik warto było tylke czekać. Mi też resztki tarczycy zaświeciły się w szyji. Spokojnie i odetchnij pełną piersią. I spokojnie możesz sie cieszyć :-) Sylwia śmigaj do lekarz i to szybciutko, ale to już. Nie ma na o czekać i domyślać się co to moze być. A ja też chcę się pochwalić. Dzisiaj zrobiłam sobie komplet badań no i tak: morfologia i ob - wszystko w normie magnez i wapno - w normie TSH - 0,2 Ale ostatnio mam jakieś dziwne ciarki na ciele. Czasami mi coś przeleci albo coś mnie zaswędzi, sama nie umiem tego opisać, myslałam że to może brak wapna ale wapno mam ok. I pytanie do Sylwi jakie miałaś objawy przy braku wit D??? jeśli chodzi o tą lolite to faktycnie niezbyt fajna sprawa. Powinna się odezwać co i jak, ale pewnie tak jak pisałyście wyniki ma ok i ma nas w ..... :-), albo tak jak pisała Sylwia to jakaś ściema:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ania ja mialam to samo :) jod swiecil sie w rzucie loży po usuniętej tarczycy to na 100% resztka tarcycy bo nic wiecej tam juz nie ma :) jod sobie z tym poradzi :) najwazniejsze ze nie znalezli nic zlego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eweliza kurde same super wiadomosci dzisiaj :) co do witaminy D to mnie bolaly kosci :/ wiesz co ale to co masz to wydaje mi sie normalne. moja lekarz mowila ze sa dni gdzie hormony same sie troszke obnizaja lub podwyrzszaja przez pogode i cisnienie i wtedy mozna jakos inaczej sie czuc. potem wszystko znowu wraca no normy :) spruboj nam wytlumaczyc co sie z Toba dzieje. czujesz jakies cieplo w ciele albo cos jakby przechodzilo Cie od gory do dolu i tak wtedy miekko Ci sie robi ? mnie to przechodzilo cos dziwnego po ciele trwalo to pare sekund (nie da sie tego opisac) jak mialam zawysoki hormon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzica30
Hej:) Faktycznie same dobre wiadomosci:)Oby tak dalej!!! Ania C Pewnie wszystko w porzadku i to jest resztka tarczycy,tak jak dziewczyny pisza.Bedzie ok:) eweliza nie znam sie na wynikach TSH,ale skoro piszesz,ze musisz sie pochwalic to pewnie ok:)Super!!! sylwia To nic zlego!!!Kregoslup czasem wysiada,nawet jak nigdy Cie nie bolal.Mozesz nawet nie pamietac,ze cos szarpnelas,lub szybko sie schylilas. Kiedys jak juz ten bol kregoslupa mi dokuczal,chodzilam do nastawiaczki i czasem na jakis tydzien mialam spokoj,bolalo fakt,ale moglam funkcjonowac.I pewniego dnia przy wyciaganiu odkurzacza szarpnelam i na drugi dzien mialam znow straszliwe bole.A zabolalo tylko raz przy szarpnieciu,dopiero na drugi dzien sie zaczelo. Wiec na bank chodzi o jakies naderwanie,nic sie nie boj kobitko tylko lec do lekarza bo szkoda sie meczyc!!! A ja sie juz prawie spakowalam:)No i sie ciut denerwuje...Ze tez te samoloty po ziemi nie moga jezdzic;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madzica spokojnie, wszystko będzie dobrze. fajnie, że przylatujesz do polski ale napisz czemy tak mało czasu u nas bedziesz???? I luzik nie denerwuj się:-) Sylwia nie wiem jak to opisać, może tak. Czasami mnie lekko zaswędzi reka potem noga a za chwilke duż palec u nogi. I taki stan trwa chwilkę, zazwyczaj po jakimś czasie przechodzi ale wraca. To takie delikatne ciarki, ale w piątek wieczorem jakieś czerwone plamy wyskoczyły mi na szyji na 5 minut takie jakbym była uczulona, coś takiego bo zaraz to zeszło. W sobotę i w niedzielę bralam wapno i magnez i objawy zniknęły i dzisiaj odebrałam wyniki i pomyślałam ze wszystko jest ok i nie musze tego brac ale właśnie znowu zaczynam czyć takie mrowienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madzia dzieki :) wiesz jak to jest czlowiek nabierze cos do glowy i potem mysli o niewiadomo czym :/ juz dzwonilam do lekarza rodzinnego- jutro dowiem sie kiedy mam wizyte (bo u nas dzisiaj swieto) fajnie ze lecisz do polski :) boisz (nie wiem jak sie pisze-bojisz czy boisz haha) sie latac samolotem hihi ja to nawet lubie :) tyko przesiadki zawsze sie balam bo w niemczech najwieksze lotnisko jest i zawsze balam sie ze sie zgubie i ze na drugi samolot nie zdarze hihi (bo czasami malo czasu jest zeby sie przesiasc) :) u mnie tak zimno ze szok!!!! -14 w tamtym tyg bylo na plusie a teraz tak zimno i jak tu nie chorowac przy takim skoku temperatury :/ no a juz w sobote ma byc +6 mozesz mi jeszcze powiedziec co to jest ta nastawiaczka hihi czy ona nastawia kregi w kregoslupie ? ja juz kiedys chodzilam na rehabilitacje szyji i nic mi nie pomoglo :/ strasznie nie chce mi sie chodzic teraz :/ no ale pewnie bede musiala :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eweliza to co opisujesz wyglada wlasnie na niedobor wapnia. ja kiedys chodzilam do lekarza z dretwieniem i lekarz powiedziala ze wapn jest ok (po pobraniu krwi) ale wiesz co mowila zebym i tak brala codziennie takie wapno do ssania i powiem Ci ze mi przeszlo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzica30
eweliza Czemu tak krotko?Glupio to zabrzmi,ale odzwyczailam sie od Polski troche.Ostatni raz bylismy w pazdzierniku(na 5 dni)i to po dwuletniej przerwie.Do nas czesciej rodzina przylatuje lub moje przyjaciolki:) Nie mowie,ze nie tesknie bo zawsze sie teskni.Ale jak sie juz czlowiek gdzies zasiedzi to tak czasem jest.Mam nadzieje,ze czesciej bede w Polsce teraz,chocby na weekendy od czasu do czasu bo maly teskni straszliwie za dziadkami:(Codzienne rozmowy na skype nie daja tego co w realu,prawda?No i ja tez potrzebowalam troche oderwania sie z codziennosci bo tak jak pisalam wczesniej chlopak pracuje nawet po 15 godzin:(Chyba mi troche psychika siadla...Poza tym ciemno tu teraz,dzien sie wydluza powoli,ale jakby bylo lato to pewnie siedzialabym na tarasie do 12 w nocy i cos mogla pozytecznego robic.Np.malowac:)Trzeba do czerwca wytrwac jakos;) sylwia Nastawiaczka nastawia kregi:)Superowa sprawa,niestety tu bardzo kosztowna(ja nie mialam wyjscia).Uwielbialam do niej chodzic,chwila przyjemnosci,moze poza odglosem lamanych kosci;)Ale potem wstawalam jak nowo narodzona:)Zas by mis sie marzylo do niej pojsc bo ciagnie mnie co nieco... Mozesz Sylwia wybrac sie na masaz,tez pomaga i fajnie sie po tym czlowiek czuje.W kazdym badz razie musisz cos pokombinowac zebys lepiej sie poczula. Dziewczyny tak sie rozpisalam,ze szok!!A mam jeszcze pytanko,czy to prawda,ze jak sie ma guzy tarczycy to mimo dobrych wynikow moze organizm szalec? Mam podobne objawy do Ciebie Eweliza,do tego uderzenia goraca i nerwy jak cholera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzica30
Ha,ha,wiedzialam,ze sie w limicie posta nie zmieszcze:) eweliza Chodzi tez o to swedzenie,czasem mnie dopadnie,nie cierpie tego!!! Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madzia uderzenia goraca mialam po operacji jak zaczelam dopierac hormony. byly tak duze za az ciemno mi sie przed oczami robilo :/ czasami az musialam usiasc. to wszystko jest zwiazane z hormonami uderzenia goraca w ciele zwiazane sa z hormonami tarczycy. ja mialam zawysoka dawke i temu tak mialam. odrazu po jej zmienieniu wszystko wrocilo do normy. mysle ze to co opisujesz moze byc zwiazane z tarczyca raczej z hormonamy ktore wytwarza- nie koniecznie z guzami :) moja mama ma guzy juz bardzooo duzo lat i nie ma problemow z czyms takim :) a moze ty masz nadczynnosc tarczycy ? i poprostu o tym nie wiesz ? bo nie wydaje mi sie ze takie cos moze byc spowodowane guzami bo one przeciez nie wytwarzaja hormonow tylko tarczyca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madzia a co do odzwyczajenia sie od kraju- wiem cos o tym :) bardzoo tesknie za polska ale wiesz co nie wiem jakby to bylo takbym miala tam wrocic. wogole to sa dwa inne swiaty-tu gdzie jestem i w polsce. inna kultura inni ludzie. nie wiem czy po tylu latach odnalazlabym sie w polsce. chociaz nie powiem najlepsze wspomnienia mam wlasnie z polski :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aska:(
Witam dziewczyny:) jak samopoczucie u was? ja to od tych odstawionych hormonow to mam ciągle jakies zawieje raz mi wesoło raz mi smitno częściej tych smutnych dni nniewiem czemu nawet juz tym duzym jodowaniem sie nie przejmuje a jeszcze w weekend mam 3 egzaminy troche mam robotki ale nic mi do tej głowki nie wchodzi nie moge sie na niczym skupic a co najlepsze w neidziele na troszkie sie spotkałam ze znajomymi i chłopakiem i oczywiscie zdala od nich byłam ale tak sie znimi nasmiałam własnie tego mi brakowało a jak w domu siedze to wtedy rozmyslam nad wszystkim ale powiem wam ze przez to przebyto chorobe i leczenie duzo czlowiek sobie w zyciu uswiadamia co jest dlaniego w zyciu najwazniejsze i myli juz inaczej niz dotychczas;) wisniamama nie przejmuj sie kochana widzisz wynik jest super teraz tylko te jodowanie powiem ci ze najgorsze masz juz za sobo bo jodoowanie to juz tylko taki jakby wypoczynek w szpitalu tak bym to nazwała powiem ci ze ja tez tak panikowałam jak ty pisałam z dziewczynami ale jak juz byłam na małym jodzie wiec co gdzie i jak to juz emocje ochłoneły tylko ze ze brak hormonów robi swoje ja to jestem ciągle spiaca ktos cos domnie mówi to ja w swoim swiecie hi:) ale uwiez mi bendzie dobrze jestem tego przykładem i dziewczyny które tu sa przezyły juz duzo duzo wicej od nas i są tego przykładem ze da się zyc normalnie:) dzila szkoda tej kobiety az nie dopomyslenia ze mozna isc na badanie i juz nie wrocic najgorzej cierpi rodzina ja to bym nawet sobie nie wyobrazała jakbym była teraz na ich miejscu nawet mi to przez gardlo nie przeszło by:(żal eweliza powiem ci tak miałam dojechadz taryfopbo tak jak nastazja podała mi namiary i tam jest postoj zaraz bliziutko wiec do dworca miałam jechadz ale brat z poł godziny przed wypisem zadzwonił ze bendzie wracał przez wawe ztrasy bo jest kierowco wozi wędliny po całej polsce i akurat wracał mowi ze jak poczekam z dwie godzinki to akurat mnie wezmnie a ze wypis i tak dostałam za dwie godziny to nie musiałą czekac,ale wiadomo kiedys bende musiała jechadz autobusem bo u mnie w rodzinie tylko donbrze brat wawe zna a resta to niema pojecia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzila
Hej dziewczyny:) co tam u Was słychać jak samopoczucie :) U mnie z samopoczuciem tak sobie nie jest najgorzej ,narzekać nie mam co eweliza jak tam z twoim zdrówkiem pisałaś że cos tam cię bierze? Sylwia 25 a z twoim kręgosłupem już lepiej ? Aska:( tak to wżyciu bywa dziś jesteś a jutro może cię nie być to co sie stało jest smutne :( tak jak napisałaś najgorzej mam rodzina :( Ja ostatnio nie miałam głowy przez to wszystko co się działo w zeszłym tygodniu pogrzeb i sobote rodzinna impreza cięzko było ale było super wszyscy wspaniale się bawili i trochę smutno było ale co miałam zrobić musiałam jakość się trzymać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzila Chyba nic mi nie jest, czasem tylko te ciarki mi polataja po ciele. Myslałam, że może brak mi wapna ale wapno ma w normie. Ale jak wezmę tabletki z wapnem to mogę stwierdzić że ciarki mi nie dokuczją. Chociaż nie wiem czy to ciarki czy swędzenie :-) Madziu spytam jutro dr co to może być a Ty jak spakowana i gotowa do odlotu. Napisz chociaż czy będąc w polsce będziesz mieć możliwość zagądania do nas???? Sylwia Kiedy wizyta u lekarza ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny a może macie jakieś pytania to ja jutro spytam endo jak są jakieś pytani ????????? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eweliza kiedy wizyta nie mam pojecia :/ troche sie wkurzylam bo dzwonilam i powiedzieli ze nie ma wolnych terminow hmm... przez tyle lat tam chodzilam i jak nazlosc pierwszy raz wszystkie terminy zajete :/ musze czekac :/ wiecie co w nocy spadl pierwszy snieg !!!! bylo tak fanie bialo :) teraz jest 5s na plusie i straszna chlapa :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wisniamama
WIECIE CO MI SIE PRZYDAZYLO WCZORAJ STRSZNEI BNIE BALALO W KRTANI AZ MNIE GLOWA BOLALA I KARG NIE WIEM CO TO BYLO WOGULE MOZE MNIE ZAWIALO CZY CO JUZ SIE MACALAM PO CALEJ SZYI I WYCZULAM JAKIS GUZEK JAKBY WEZEL CHLONNY I ZACZELAM PANIKOWAC ALE TAK STARSZNIE MNIE BOLALO ZE NIE MOGLAM RUSZAC SZYJA I WYSMAROWALAM SE WIKIEM I OWIAZALAM SZALIKIEM POSZLAM SPAC ,DZIS JUSZ BYLO OK TAK ZE NIE WIEM O CO TU CHODZI ? MOZE ZECZYWISCIE TO BYL WEZEL CHLONNY I BIEZE MNIE JAKAS GRYPA .. CHOC GARDLO MNIE NIE BOLI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wisniamama
MUWIE ZE JUSZ MI LEPIEJ ALE TYLKO JAKIES MALY ZNAK ZAPYTANIA I SZALEJE.... ALE SAMOCZUCIE JUSZ LEPIEJ I NAWET Z MAMA JUSZ LEPIEJ ALE HYBA DLA TEGO ZE JUSZ SIE ZBLIZA DATA KIEDY MUJ MAZ PRZYJEZDZA :) NASTAWILAM SIE POZYTYWNIE ZE MUSI BYC DOBRZE INNEJ OPCJI NIE MA BENDE ZDROWA ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wisniamama
ALE NA TEN MALY JOD TO.... OSZALEJE NAPEWNO JAK SIEBIE ZNAM BENDA SKANOWAC MI CALE CIALO ....ZE COS TAM ZASWIECI TO WTEDY BEDZIE ... NAWET BOJE SIE MYSLEC ALE WIERZE ZE NIC MI NIE BEDZIE I JUZ NIE MA BO PSZECIEZ WYCIELI JUSZ GO W PAZDZIERNIKU ....TYLKO TE KONTROLE MI CHODZA PO MYSLI BO TAK ... CO POL ROKU MUWICIE NA JOD ZNOWY CZYLI SCYNTOGRAFIA ? ALE POTYM NIE MOZNA WSIADAC OD RZU NA SAMOLOT TSZEBA CZEKAC NO I TU JEST PROBLEM CIEKAWE JAK TO POTEM JEST NO ALE TRUDNO POCZEKAMY POZYJEMY ZOBACZYMY HEH :) POZDRAWIAM WSZYTKIE BABECZKI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eweliza jak tam samopoczucie przed wizyta ? :) wisniamama mnie szyja tez czesto boli ale to od przewiania :) wezly tez czesto mam powiekszone - to normalne one reaguja tak na wszystko nawet na stres

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie dzwonili z kliniki mam wizyte na piatek. szkoda ze to odrazu nie mozna isc do lekarza od kregoslupa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×