Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Armandodiego

czy POWINNAM mieć DZIECKO? doradźcie BŁAGAM!!!

Polecane posty

Gość Armandodiego

Moja sytuacja wyglada tak: jestem kilka lat po slubie, w tym roku skoncze 29 lat. Od kilku miesiecy podczytuje to forum, widze jak kobiety sie staraja, ciesza z 2 kresek, potem z rosnacego brzuszka i urodzonego malenstwa. JAk mam dni polodne, to wydaje mi sie, ze chce miec dziecko, ze 2 razy juz probowalismy ustrzelic dzidzie, ale potem, jak okres sie spoźniał, zaczynalam panikowac. Wszystko widzialam w czarnych barwach, swiat dla mnie posmutnial, wizja wielkiego brzucha, PORODU, opieki nad maluszkiem po prostu mnie PRZERAZALA!!! Nie chcialam tego!!!!!! Z ogromną, OGROMNĄ ulga witałam pojawiającą sie miesiączkę... Co jest ze mną? Czy to normalne reakcje? Czy ja powinnam sie w ogóle decydowac na dziecko KIEDYKOLWIEK???????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość markiza234
Rozumiem Twoje obawy. Pierwsze dziecko urodziłam 8 lat temu , później dałam sobie czas na karierę. Skończyłam niestety 30 lat i doszłam do wniosku, że chcę urodzić drugą dzidzię. Niestety staramy się już 2 lata i nic. Jestem rozgoryczona gdy dostaję okres. Nie odkładaj terminu i rozwiej wątpliwości, bo może się okazać , że będzie za późno lub wystąpią nowe okoliczności odsuwające Cię od tej decyzji. Ja miałam mnóstwo pretekstów i wciąż mało czasu, a teraz zaczynam wątpić i żałuję, że nie zdecydowałam się wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie jestes po prostu gotowa na dzidzię. Razem z mężem staralismy się o dziecko pół roku. Gdy nic nie wychodziło zrezygnowałam. Po 2 miesiącach dowiedziałam sie, że jestem w 7 tyg. ciazy... Nie cieszyłam się... Chciałam usunąc. Teraz nie wyobrażam sobie, że mogłabym zabic nasze maleństwo. Już nie moge doczekac sie porodu ( mecze sie teraz okropnie - ciagle mdlosci i wymioty). Do dziecka trzeba dojrzec i przede wszystkim trzeba je chciec !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przemyśl to
Na pewno nie powinnaś się do niczego zmuszać. Znam kobiety, które osiągnęły pewny wiek i z obawy przed opinią publiczną przymusowo zaszły w ciąże i teraz są głęboko nieszczęśliwe. Nie twierdzę, że trzeba być 100% gotową na zostanie matką, ale myślę, że osoby, które świadomie podejmują decyzję o macierzyństwie są do niego lepiej przygotowane, aczkolwiek trudno zaplanować coś co często jest wpadką. Ja jestem gotowa na dziecko, ale nie mam żadnego zaplecza finansowego i wiem, że w tej chwili dziecko byłoby katastrofą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na wszystko przyjdzie czas. Spokojnie. Masz TYLKO 29 lat. Gdzie jest powiedziane,ze musisz przed trzydziestka urodzic dziecko? Nie kazda kobieta musi spelniac sie jako matka. To, ze ktoras decyduje,ze nie chce miec dzieci nie znaczy,ze jest gorsza. Dziecko to nie wyznacznik wartosci kobiety. Ja mam prawie 28 lat i teraz podjelam starania o dzidzie, ale tez czasem mam napady zwatpienia. Spokojnie przemysl wszystko i daj sobie czas.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Armandodiego
Dzieki dziewczyny, przede wszystkim za Wazą wyrozumiałośc..... Wiem, ze decyzje podejmowane pod presja otoczenia sa z reguły złe... No musze po prostu przemysklec cale swojezycie. Pozdrwaiam i życzę spokojnej nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalifornia mon amour
mam podobne dylematy, bardzo sie boje zostac mama, to zupełnie inny siwat, a mąż chce miec dziecko.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie zmuszaj sie pewnie
ale nie piszcie jej ze ma TYLKO 29:O pewnie ze spolecznie w dzisiejszych czasach nie jest w modzie rodzenie za młodu tylko poźniej,ale no natury nie oszukasz....i badacn genetycznych tez nie-ktore jednoznacznie potwierdzaja zwiekszone prawdopodobienstwo niektorych chorob wraz z uplywajacym wiekiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×