Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

iwona m.

clematisy

Polecane posty

Drogie ogrodniczki i działkowiczki. Od lutego jestem posiadaczką ogródka i mam bzika na punkcie clematisów. W tej chwili mam 2 Minuet i Pilu. Mam zamiar je wkopać przy kratce bambusowej symetrycznie z 2 stron. Co na dole? Czytałam że clematisy trzeba czymś podsadzić, gdyż lubią na dole cień. Co z bylin radzicie? Próbowałam na forach ogrodniczych, ale strasznie trudno się zalogować. One są różowo-biało-czerwone.Jaki kolor bylinek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie przed chwilą posadziłam przed nosem mojego klematisa krzew pęcherznicy kalinolistnej. Byliny tez mogą być, jak najbardziej, ale myślę sobie, że krzew nawet po zgubieniu liści jesienią osłoni klmatisa skuteczniej niz bylinki, które zamierają całkowicie. Przemyśl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo dziękuję za odpowiedż, liczyłam właśnie na Ciebie :-), tylko zapomniałam Twojego nicka. Myślałam o krzewie, lecz jest problem- moja działka ma wymiary 6 X 30, a clematisy mogą być przy dłuższym boku działki. Musiałyby to być jednak byliny. A nic mi nie przychodzi do głowy... :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja pod powojnikiem mam posadzonego niską wierzbe hakuro nishiki - slicznie by wygladala prz tych twoich kolorkach kwiatków, mam tez świerka nana, jałowca blue carpet, miniaturoergo ostrokrzewa, trzmieline, berberysa, miniaturowego cyprysika. Czyli wszystko co mini i o róznym ubarwieniu liści (zielone, różowe, zółte i niebieskie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki, a coś bardziej banalnego i pospolitego dla początkującej działkowiczki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to może niebieską zwartą lobelię i białego ubiorka... Albo tawułkę (Astilbe) różową...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krysta
Witam serdecznie! Może i ja się wtrącę, też mam działeczkę 3 lata i mam klematisy,wielokwiatowy biały i ciemny róż. Pod nimi posadziłam rojaki żeby trzymały wilgoć. Nie są niczym osłonięte. I nawet nie okrywałam na zimę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krysta
Witam serdecznie! Może i ja się wtrącę, też mam działeczkę 3 lata i mam klematisy,wielokwiatowy biały i ciemny róż. Pod nimi posadziłam rojaki żeby trzymały wilgoć. Nie są niczym osłonięte. I nawet nie okrywałam na zimę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krysta
Oj przepraszam ale podwoiłam.Za długo stało w miejscu, kliknełam jeszcze raz i weszły dwa posty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wielkie dzięki za rady. A skoro zebrało sie tu kilka ogrodniczek to może spytam nie na temat. Chodzi mi o wiciokrzewy. Zamówiłam 3 szt. sadzonek na Allegro, żeby osłonić ohydną zewnętrzną siatkę. W jakiej odległosci od siatki i od siebie je wkopać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co sądzicie o takiej kompozycji< 2 białe tawułki Arendsa w a środku różowa rutewka. Czy to jest dobre połączenie ze względu na warunki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albo taka: 2 białe rozwary po bokach a w środku biała tawułka? Przepraszam, że marudzę, ale jestem bardzo przejęta swoim ogródkiem :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×