Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kpina

2 tabletki w ciągu jednego dnia /

Polecane posty

Gość kpina

witam wszystkich!! niestety sytuacja zmusiła mnie do tego, aby prosić Was o pomoc i zajmować Was moimi problemami :( 2.05 o godzinie 22 wzięłam 17 tabletkę. nie wiem dokładnie po jakim czasie (minutach, godzinach) wymiotowałam i obawiam sie, że mogła sie ona nie wchłonąć :( dlatego o 6 rano postanowiłam wziąć kolejną-18 tabletkę ( postąpiłam tak jakbym tej 17 w ogóle nie zażyła). nie jestem pewna swojej decyzji :( dzisiaj powinnam wziąć 21 tabletkę z opakowania, a wg cyklu muszę to zrobić również jutro, a tabletek już brak- musiałabym sięgnąć po drugie opakowanie. tym sposobem każde kolejne będę miała zdekompltowane-kompltny bałągan :( dlatego zastanawiam się, czy nie mogłabym ominąć tej 21 tabletki w cyklu, poczekać na okres i po 7dniowej przerwie zacząć nowe opakowanie jakby nigdy nic. zależy mi też na niestosowaniu dodatkowej antykoncepcji. proszę napiszcie co o tym sądzicie, czy jest ryzyko, że wszystko już popsułam przez branie tej 18 tabletki po 8godzinach i czy powinnam 'uniknąć' tej 21 tabletki cyklu. będę bardzo wdzięczna za pomoc!! pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anja69
kochana nie bierz tabletki z nowego opakowania zrob tak jakbys poprostu zapomniala o tej ostatniej po drugie nie cofaj terminu przyjmowania nastepnej z nowego op wez ja tego dnia co noromalnie powinnas ale pamietaj o jednym ze w tych dniach bedzie wieksze ryzyko zajscia w ciaze wiec jak juz bedziesz chciala seksu to uzyjcie dodatkowo gumki pozdrawiam i ne martw sie mialam podobna sytuacje i wszystko bylo ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kpina
no właśnie chciałam jak najlepiej zabezpieczyć się przed ciażą, dlatego wzięłam tamtą 18 tabletkę już po 6 godzinach tak jakbym zapomniała tamtej.... czyli uważasz, ż teraz powinnam także nie brać tej 21 tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anja69
tak poniewarz za kazdym razem bedziesz musiala dokupywac opakowanie i wiecznie bedzie brakowac tej jednej a chyba tydz bez seksu ale seksu z prez to nie koniec swiata a po co sobie kaplikowac zycie jesli mozna tydz przecierpiec i poprostu wrucic do noromalnego zycia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kpina
no niby racja, tym bardziej, że na ten włąśnie tydzień przypada mój okres. ale wiesz jak jest, nadal będzie ta straszna obawa, że tydzień nie wystarczyła, aby się wszystko uregulowało :( nie wiem czy to była dobra decyzja, by brać dwie tabletki w tak krótkim czasie, bo nie wiem czy tamta sie wchłonęła. myślisz, że to może mieć jakieś złe konsekwencje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anja69
wasy ci nie urosna nie boj sie:) pomysl ze dwie taletki maja zaledwie pare mg tych hormonow a te co sie bierzez zaraz po stosunku tzw awaryjne 50 krotnie wieksza i niec tym kobietom nie jest nic sie nie stanie a gora do tyg wszystko wruci do normy i nie masz powodu do zmartwien ja biore tabsy od ponad 2 lat i rozne mialam klopoty z nimi to nie wzielam to sie pierdyknelam i 2 wzielam 1 dnia itp itd troche zamotana jestem:) ale nic ci nie bedzie a juz po tyg mozesz spokojnie szalec ze swoim chlopakiem a gumki to mozecie uzywac ale tylko do robienia balonow z nich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to byla dobra decyzja na 100% bo skoro wymiotowalas to moglas ja tez usunac przed wchlonieciem teraz nie musisz koniecznie brac z nastepnego opakowania nastepnej skoncz ten listek i zrob SIEDMIODNIOWA przerwe i nowy listek nie rob tak jak sugerowala poprzedniczka zeby przerwe zrobic 8 dni bo bedziesz caly miesiac dodatkowo musiala sie zabezpieczyc. a tak tylko zmieni Ci sie dzien brania pierwszej tabletki a zabezpieczenie masz 100% przetestowalam to wiele razy na bank bedzie dobrze tylko przerwa & dni - nie wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kpina
no to bardzo się cieszę :) wiesz, ja brałam tabletki prawie przez rok (do marca) i nigdy nie miałam problemów. potem zrobiłam sobie przerwę i zaczęłam od nowa w maju, tym razem właśnie z Novynette, a tu taka wpadka :( nie planuję długiego brania, może do października, bo potem studia i mniej czasu na takie sprawy. dlatego zastanawiałam się czy nie ścierpieć tego chaosu z opakowaniami, ale nie robić tej przerwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to byla dobra decyzja na 100% bo skoro wymiotowalas to moglas ja tez usunac przed wchlonieciem teraz nie musisz koniecznie brac z nastepnego opakowania nastepnej skoncz ten listek i zrob SIEDMIODNIOWA przerwe i nowy listek nie rob tak jak sugerowala poprzedniczka zeby przerwe zrobic 8 dni bo bedziesz caly miesiac dodatkowo musiala sie zabezpieczyc. a tak tylko zmieni Ci sie dzien brania pierwszej tabletki a zabezpieczenie masz 100% przetestowalam to wiele razy na bank bedzie dobrze tylko przerwa 7 dni - nie wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przerwa siedem dni - nie wiecej przepraszam ze poszlo 2 razy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anja69
przerwa moze byc 7 dniowa i moze byc 8 i caly miesiac nie musialabys sie zabespieczac inaczej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miałam podobną
sytuację Wzięłąm w sumie 22 tabletki w cyklu , poniewaz jedna nie była pewna (biegunka). Było to parę miesięcy temu. W ciązy nie jestem:) Trudno jedno opakowanie mam zdekompleteowane , musiałąm iść wczesniej do lekarza. Ale takie zdekompleteowne opakowanie też się przyda kiedy chcesz no opóźnic termin miesiączki i bierzesz więcej niż 21 tabletek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kpina
czyli lepiej 7 dni przerwy? ok, mam nadzieje, że nie będzie żadnych komplikacji. zastanawiam sie czy jutro nie zadzwonić jeszcze do mojej ginekolog, jak sądzicie? trochę to będzie skomplkowane, wytłumaczyć jej to wszystko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kpina
ale mi właśnie zależy na tym, by mieć zawsze okres o tej samej porze no i przede wszystkim aby w ogóle był ;) bo mogłam nie brać w ogóle tej 18 tabletki, ale wtedy w ulotce kazali nie robić 7 dniowej przerwy. boję się o swoje zdrowie, dlatego wolałam wziać już dwie, ale z przerwą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×