Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość agusia1504

Ciasto na pizze ?!

Polecane posty

Gość agusia1504

W sobote zrobiłam pizze wg dobrego przepsiu i sprawdzonego mie niestety wyszedł zakalec (ciasto) moze napisałaby mi ktoras z was jak prawidłowo wykonac Ciasto do pizzy krok po kroku byłabym bardzo wdzieczna bo ucze sie gotowaci troche jestem przestraszona bo staram sie a tu nic ;) Dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale ja lubie ciasto drozdzowe..na pizze nie makaronowe..wiec nie wiem czy o taki przepis ci chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14:28 tak akurat to jest sekret sukcesu ciasta w takich kanjpach jak pizza hut itp oto przepis!!!!! Składniki: Ciasto: - 30 dag mąki, - 3 dag drożdży, - pół szklanki ciepłej wody, - łyżka stołowa oliwy, - sól, - gotowane, przeciśnięte przez praskę ziemniaki. Pewnie zdziwi was wszystkich fakt, że w przepisie znalazły się gotowane ziemniaki. Owszem mnie też to najpierw zdziwiło, ale biorąc pod uwagę fakt, że eksperymentuję z ciastem do pizzy już ładnych kilkanaście lat, postanowiłam przepis wypróbować. Jeśli ktoś nie wie na czym polega tajemnica ciasta z Pizza Chat lub z Telepizzy to są to właśnie ziemniaki. Nie zmieniaja one smaku ciasta, ale powodują , że smak i konsystencja \" spodu \" jest niepowtażalna. Wyrabiając ciasto na pizzę nie bawię się w żadne robienie zaczynów czy innych podobnych bzdur, jak również w proporcje składników. Biorę wszystko na tzw. \"oko\". Kiedy ściśle trzymałam się przepisów ciasto nigdy mi się nie udawało. Tak więc wszystkie składniki mieszam ze sobą (drożdże rozkruszam w palcach i wrzucam do pozostałych składników), dodaję ziemniaki w ilości mniej więcej 1/4 pozostałych składników do kupy wziętych. I wyrabiam napewno nie tak długo jak to podają inne przepisy tylko do momentu aż wszystkie składniki się wymieszają. Jeśli ciasto nie \"odchodzi mi od ręki\" po prostu dosypuję na \"oko\" mąki i już. Konsystencja ciasta powinna być taka jak na kopytka ( chodzi mi o gęstość ciasta, nie o proporcje ziemniaków), tak żeby później było łatwo ciasto rozwałkować. Odstawić w ciepłe miejsce do wyrośnięcia, aż podwoi swą objętość. Składniki sosu mieszam dodając szczyptę cukru i soli i także odstawiam na czas wyrastania ciasta, aby bazylia nieco uwolniła swój zapach. Cebulę kroję w pół-krążki, paprykę w 1,5 cm paski, kiełbasę w plasterki. Ważną rzeczą wg. mnie jest to żeby przed dodaniem na pizzę pieczarek przesmażyć je na odrobinie tłuszczu pokrojone w plastry, aby odparować ich sok. Kiedy tego nie zrobiłam po wyjęciu pizzy z pieca okazało się, że pływa ona w wodnym sosie. Kiedy ciasto już wyrośnie rozwałkowuję je na kształt prostokąta i układam na dużej prostokątnej, wysmarowanej olejem blasze (na tej, którą kupuje się razem z piecykiem), smaruję wcześniej przygotowanym sosem układam równomiernie wszystkie pozostałe składniki posypuję ziołami (tutaj pełna dowolność)i jeszcze vegetą, na to ogromna ilość żółtego sera startego na tarce i do pieca nagrzanego do 190 C na 40-50 min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia1504
Może jeszcze ktoś? Wasze sparawdzone przepisy...bardzo prosze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biondasekkkk
5.2-6zł .Ten zestaw jest rewelacyjny i zawsze wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
300 g maki pszennej 5 dag drożdży 2/3 szklanki letniej wody 1/2 łyżeczki soli 3 łyzki oliwy Mąka do miski i robimy wgłebienie, rozpuszczamy drożdże w wodie i wlewamy do maki, sól, oliwa i zagniatamy ciasto, jak jest za zadkie to dodajemy odrobine mąki, jak jest za ścisłe to odrobinę letniej wody. Odstawiam na 20-30 min, potem wykladam blachę ciastem i nakuwam a potem nałożenie. piec ok 30 min w tem min 180 stopni C. Wychodzi dosyć grube ciastoi przedewszystkim wszystkim smakuje, do tego stopnia że siostra cioteczna każe sobie robic byłeczki z tego ciasta bo tak jej smakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeden głupi trik z ciastem: kiedy wyrobisz, włączasz piekarnik i stawiasz blachę z ciaste na kuchence. W starych, kiepsko izolowanych kuchenkach gazowych płyta robi się ciepła i drożdże lepiej rosną. No i pizzę wsadza się do gorącego piekarnika, nie zaś stopniowo podgrzewa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 szklanki mąki 2,5 dkg drożdży, 2/3 szkl ciepłego mleka, szczypta soli Drożdże rozpuść w mleku, pozostaw do wyrośnięcia, następnie wlej do mąki, wymieszja, odstaw na 30-6o minut.Piec najlepiej w temp.180-200 st.C na termoobiegu około 15-30 minut ( w zależności od grubości ciasta) Ciasto grube-średnia blacha Ciasto cieńkie-duża blacha robiłam w sobotę rewelacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia1504
A te ciasta bez jajka sa w samku dobre? Myslałam ze jajko odgrywa jakas role ale jak widze po waszych przepisach nie? Moze jezcze ktos ma fajny przepis? Dzieki dziewczyny Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moj przepis
-drozdze ok pol kostki nie pamietam ile taka kosteczka wazy rozcieram z odrobina cukru az sie rozpuszcza dodaje rozbeltane jajko i pol szklanki cieplego/nie goracego/mleka mieszam to wszystko, -do miski wsypuje make nie powiem ile bo z maka dzialam na oko potem zreszta stopniowo dosypuje w czasie wyrabiania w ilosci takiej zeby sie nie ciasto nie kleilo,dodaje sol mieszam nastepnie roztopione maslo lub margazryne/pol kostki/,i przygotowane wczesniej drozdze,wszystko wyrabiam reka i zostawiam pod przykryciem do wyrosniecia apotem to juz standard na posmarowana blache olejem dodatki co kto lubi i do nagrzanego piekarnika Powiem ze podobnie jak Ty dlugo walczylam z zakalcem dopiero ten przepis okazal sie niezawodny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sprawdzona, znaczy dobrze wyrobiona. Rozpuszczam pół kostki drożdży w odrobinie ciepłego mleka, do garnka wsypuje 2 szklanki mąki, szczypte soli, wlewam rozrobnione drożdze, mieszam drewniana pałką, dodając łyzke oliwy i szklanke ciepłej wody. Mieszam jakies 10 minut, odstawiam do ciepełka, po pół godzinie przebijam ciasto nożem i zostawiam jeszcze na kwadrans. a później juz tylko wyrobic w rekach, rozwałkować i gotowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gagagagagagaga
♦ Kilo mąki (robie trzy duze blachy), ♦ kostka drożdzy (10dag) ♦woda wynmieszana z oliwą( wody około 2 szklanki oczywiście dolewam wrazie potrzeby, oliwy 3 łyzki) ♦ gałka muszkatołowa, czosnek wproszku, sól, łyżeczka cukru -podobno niektórzy dodaja pepsi.. drozdze mieszam z odrobina podgrzanej wody i łyżeczką cukru. Gdy ruszą mieszam z mąką, w ktorej znajdują się juz przyprawy. na końcu stopniowo ddaję wode z oliwą, regulując konsystencj ciasta.Odstawiam na około 30 minut (w zależności od temp pomieszczenia) Dzielę na 3 części- kulki i ręcznie (maczając dłoń w wodzie z olejem) rozciagam ciasto na blasze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia1504
Moze jeszcze ktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zrobilam wg przepisu Pluszki - do maki dodalam tak z 50 gram maki ziemniaczanej, a do wody - troche mleka (zeby lepiej rosly drozdze). To ciasto na pizze bylo najlepszym, jakie robilam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A dzięki za uznanie Drożdże ja k są świez ei dobrej jakości to nie potrzebują dodatkówżeby rosnąć sama mąka i skronia w niej zarta wystrczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inka67
30 dkg mąki (ja kupuję mąkę na piccę w Makro) 3 dkg drożdży 170 ml ciepłej wody (najlepiej dobrej wody mineralnej nie gazowanej) 0,5 łyżeczki soli 1 łyżeczka cukru 2 łyżki oliwy z oliwek Wszystko wyrabiam w Termomiksie (taki bardziej rozbudowany mikser). Jak wyrośnie dzielę na 2 części rozwałkowuję na placki o średnicy ok. 30 cm + sos+ góra jak kto woli. Wkładam do piekarnika nagrzanego wcześniej do tem. 250 stopni na 6minut 10 cm od dołu, po tym czasie 3 min około 15 cm od dołu i gotowe. Ale sprawdz czas bo to zależy od twojego piekarnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja robię tak
2 szklanki mąki(na małą blache) drożdzy tak ok.1/5 kostki ktore rozpuszczam z łyżeczką cukru i odrobiną mąki w poł szklance wody. mieszam z mąką, solę, dodaje troche gałki muszkatałowej, wyrabiam ciasto, dodaje na oko wody, pewnie około szklanki, jeżeli trzeba podsypuje mąką. robię tak żeby otrzymać odpowiednią konsystencje.no i dodaje ok 2 lyzek oleju lub oliwy. czasem się zdazalo ze musialam dodac rozpuszczone maslo roslinne(po prostu oleju w domu nie mialam:P)nic nie zostawiwam do wyrośniecia tylko od razu na blache. jak rosnie to ewentualnie ten czas gdy reszte przygotowuję. sos: około pol sloiczka koncetratu podsmażam, dodaje przecisniety czosnek, ziola prowansalskie, oregano, ostra papryke, wegete, i podlewam wodą z kukurydzy( kukurydza w pizzy jest dla mnie obowiązkowa- po prostu ją KOCHAM!!:) )chwilke podsmażam, jak chce ciut wiecej sosu to jeszcze dodaje wody. sos jest rewelacyjny, kazdy kto probuje sie zachwyca;)) no i na gore wrzucam co mam: pokrojone pieczarki, cebulka, wędlinka, oliwki, czasem pokruszony ser bialy wymieszany z przyprawami. po prostu co akurat mam w domu. no i wierzch posypuje duza iloscia żółtego sera i wstawiam do nagrzanego piekarnika tak 250 stopni -20 min, lub jak wyzsza temperatura to krocej.caly czas kontroluje stan upieczenia:) a i jeszcze ciasto przeed wylozeniem na blache mozna wstawic nawet na pare godzin do lodowki. tak robią w jednej pizzeri, chyba najlepszej u nas w miescie, (kolezanka tam pracowala) ostatnio do ciasta dodalam ziola prowansalskie i bylo pycha:) brat kiedys zamrozil bo za duzo ciasta zrobil i wyszlo tez rewelka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dr Alina Putz-Schlutz
Mój mąż ,się spuszcza do ciasta pizzowego . . . każe mi jeść ale sam nie konsumuje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bvgfdyyojbhgfity
3 szl maki pszennej 3dkg drozdzy 1 szl letniej wody w ktorej rozpuszczamy drozdze z odrobinka cukru 1 lyzka oleju do mąki z odrobina soli do smaku wlewamy rozpuszczone drozdze, i olej.wyrabiamy ciasto i zostawiamy do wyrosniecia.i juz gotowe proste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam naprawde supoer przpis na pizze i robi sie je w mig. Wejdz sobie na moja stopke to zaobaczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcelina3656
A co powiecie na pizzę na cieście francuskim?;) Ciasto pod ciężarem keczupu i sera nie puchnie i nie tworzy warstw - powstaje cienki placek. Przygotowanie tej pizzy zajmuje mało czasu i pracy ;) Tu podrzucam przepis: http://kulinarnesos.pl/pizza-na-ciescie-francuskim/ Pozdrawiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×