Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość malowana lala

Komu wychodzi babka jogurtwa lub ciasto jogurtowe ?

Polecane posty

Gość malowana lala

Ludzie, ratunku ? Jaki popełniam błąd ? Babka (ciacho) jogurtowa to jedna z moich ulubionych babek. Ze wszystkich, ciast, które piekłam tylko ona się tak nieudaje :( Próbowałam juz najróżniejszych przepisów z Internetu, niby sprawdzonych. Żadna się nie udała :( . Zauważyłam, że wielu ludziom tez często wychodzą zakalce przy tej babce. Ktoś poradził, żeby tak bardzo jej nie miksować pod koniec, tylko krótko, trochę mieszać. Tu, na kafe, znalazłam kolejny przepis na tą babkę. Autorka napisała, że zawsze wychodzi. Proszę o porady, nie wiem gdzie popełniam błąd. Oto przepis kogoś z kafe : 3 szkl. mąki 3 jajka 3 płaskie łyżeczki proszku do pieczenia 3/4 szkl. oleju 1 szkl. cukru 1 pojemnik jogurtu naturalnego 150ml Jajka wymieszać z jogurtem, dodać pozostałe składniki. Ja ucieram w malakserze. Można do połowy ciasta dodać łyżkę kakao, wtedy wyjdzie ciasto marmurkowe albo bakalie, wtedy jest keks. A latem owoce sezonowe. Zawsze wychodzi. Piec około godziny. Nie ma podanej temp., ale domyślam się, że ok. 180 stopni C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malowana lala
Ten przepis napisała na kafe Oollllaaaaaaaaa, żeby nie było, że propaguję plagiat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malowana lala
Naprawdę nikt nie piecze tej babki ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malowana lala
Dziękuję za odpowieź ! Już myślałam, że nikt nie opisze. Mi chodzi właśnie o to jak to mieszasz. Mikserem na najwyższych obrotach, cały czas ? Bo mi się wydaje, że nie wychodzi przez złe wymieszanie składników. :( Opisz, proszę i dziękuję za przepis ! Mogę spytać skąd on jest ? Robiłam już z wielu przepisów z Internetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olalalalalala
do malowana lala - ja robię tak jak opisałam , piekę w temp. 150 st. w piekarniku z termoobiegiem i naprawdę zawsze mi wychodzi. Nigdy nie miałam zakalca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malowana lala
Oluuuuuuuu :) Ale napisz proszę, czy cały czas ją miksujesz mikserem/malakserem ? Jeśli, tak to ile czasu i na jakich obrotach ?Nie trzeba jej na koniec mieszać łyżką? Myślę, że coś robię źle przy łączeniu składników, bo same składnki są doberj jakości. Pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olalalalalala
całe jajka mieszam z jogurtem łyżką, do malaksera wsypuję mąkę, cukier, proszek i wlewam masę jogurtowo-jajeczną, miksuję, dodaję olej i miksuję aż wszystkie składniki się połączą. Blaszkę smaruję tłuszczem i posypuję bułką tartą. Czy już dokładnie opisałam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmmmmmmmmmmm
ten reign of light cobie jaja robi... jak mozna tyle oleju dac??? albo cukru ???? do ciasta... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olalalalalala
tzn. ile?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malowana lala
A miksujesz na najwyższych obrotach ? Rozumiem, że nie za długo... Przepraszam, że tyle wypytuję, ale robiłam już róne przepisy i zawsze wychodził zakalec :( Już żal mi tych składniów. Ktoś z Internetu poradził, by pod koniec wymieszać jedynie łyżką, Ty robisz odwrotnie. A pieczesz w piekarniku z termoobiegiem, czy bez ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malowana lala
Chyba chodziło jej o opakowania od jogurtu nie od oleju czy cukru...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olalalalalala
na najwyższych obrotach, krótko aż będzie gładka, jednolita masa. Piekarnik z termoobiegiem. Czy coś jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malowana lala
Ile czasu trzeba piec i w jakiej formie ? Może byc taka zwykła prostokątna, podłużna ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malowana lala
Olu, podasz ile czasu ? Domyślam się, że forma podłuzna, jak to z babkami często bywa... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malowana lala
O przepraszm, już wyczytałam, że około godziny :) . Pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malowana lala
I dziękuję za przepis i odpowiedzi !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olalalalalala
około 1 godz. blaszka jaką chcesz. Ciasto jest upieczone jak odstaje od boków. Można wbić wykałaczkę w ciasto i sprawdzić, jak będzie sucha, to ciasto jest upieczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olalalalalala
danon lub bakoma Upieczesz w końcu to ciasto i powiesz mi, czy ci się udało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malowana lala
Ale nie nastwiaj się, że mi wyjdzie, bo nie mam zbyt duej wprawy w pieczeniu :P Nie wiem kiedy upiekę, raczej na jakiąś imprezę, bo boję się, że sama zjem całe ;) U nas w cukierni sprzedają taką pyszną, wilgotną. Twoja też pewnie taka będzie. Może dodam cukier waniliowy... Jak upiekę, to napiszę, trochę się boję. Dzięki jeszcze raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olalalalalala
trzeba mieć wyjątkowego pecha, żeby to ciasto się nie udało. Cukier waniliowy możesz dodać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malowana lala
A mogę spytać skąd masz ten przepis ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olalalalalala
"Elementarz gotowania" Ireny Gumowskiej książka stara z 1987r. ale z niej uczyłam się piec. Polecam dla początkujących. A ostatnio kupiłam "domowe wypieki. Ciasta i ciasteczka" - pyszne i sprawdzone przepisy kuchni polskiej Ewy Aszkiewicz. Wydawnictwo Publicat. Napisane tam przepisy "krok po kroku" naprawdę są łatwe i niektóre już sprawdziłam. Adres internetowy www.publicat.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malowana lala
Dzięki. Ale Cię wymęczyłam tymi pytaniami. Normalnie jak wywiad :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olalalalalala
nie ma sprawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malowana lala
Olu, czy napisałaś wykonanie tak jak to robisz ? Tzn. czy nie lepiej byłoby najpierw dodać cukier do jajek z jogurtem, by zdązył się rozpuścić ? Przepraszam, że tak wypytuję, ale nie chcę kolejny raz delektować się zakalcem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olalalalalala
tak robię jak napisałam, czy chcesz pogadać na inny temat? Pozdrawiam 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malowana lala
rozumiem, ze ten temat się już wyczerpał :) ;) dzięki i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olalalalalala
ależ jeszcze musisz napisać, czy ciasto się udało, kiedy je upieczesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malowana lala
spokojna głowa, nie bój nic ;) ale trochę cierpliwości, chciałabym na jakąś okazję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czekam i czekam.... nie było jeszcze okazji? czy upiekłaś i sie nie pochwaliłas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×