Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kangurek

SKAZA BIAŁKOWA

Polecane posty

Od urodzenia synek był na Humanie,od 3 tygodni jest jest już na bebiko 2.Dostał uczulenie na policzkach,są to takie chrosteczki-plamiki(raz całe duże czerwoe plamy a raz zmieniają się na kilka małych prawie niewidoczne chrostki) czy to moze być ta skaza białkowa i czy to możłiwe żeby po takich czasie(po zmianie mleka) wystąpiła???? dodam że nie dawąła niczego nowego z pokarmów.Byłam dziś u lekarza który stwierdził że to być może od proszku,mydła itd ale ja od samego początku urzywam tych samych kosmetyków więc jego diagnoza nie jest dla mnie wiarygodna.A może to jakiś owad.Podaje calcium ale czy to wystarczy? dziękuje z góry za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmmm objawy moja corka miala te same-chropowate krostki ktore wlasciwie tworzyly chropowate placki,tylko na policzkach, z racji tego ze od urodzenia mialam z ni przeboje , odwiedzalam roznych lekarzy , sklaniali sie ze to skaza , jest na bebilonie pepti-(dla dzieci z podejrzeniem ) i pamietam ze raz chcialam zmienic mleko na normalne i mowie lekarzowi-ze zmienie na zwykle jak ja znow wysypie- znaczy ze skaza , a on mi na to ze to tak szybko nie wysypie ze czasem po paru tyg,,,wiec mozliwe ze u CIEBIE tak jest , ale to tylko moje doswiadczenie ,pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoro tak jak mówisz może wysypać po kilku tygodniach to tak naprawde nie wiadomo po czym.Czy u Twojego dziecka było tak że raz takie plamy wyglądające jak po uderzeniu np po grzechotce a potem zupełnie nc tylko szorstka skóra z małymi chrosteczkami???? pediatra spytał się czy coś nowego nowego dawąłam do jedzenia(o mleko się nie pytał) .Akurat małego pediatra jest na urlopie a ta co dziś była to nie mam zaufania.A moze lepiej iśc odrazu do dermatologa???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie chropowate jakby przesuszone policzki,pod swiatlo widac krostki, biale , ja bym na razie nie szla , dawaj to mleko wtedy bedziesz pewna ze to od niego skoro objawy sie nasila,bo tak to mozna experymentowac w nieskonczonosc , tak samo sluchac lekarzy w ieskonczonosc...wiem cos o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie chrosteczki tylko
😠

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to się dogadaliśmy :) właśnie o takie chrostki chodzi :) Ja myśłałam że ten probnlem dotyka maluszków karmiąnych piersią a jeśłi już się karmi butlą to że odrazu wyjdzie,no góra po 2-3 dniach. Lekarka powiedziała żeby nadal dawać te wapno calcium,myśle że dam małemu jeszcze gdzies tydizeń no góra dwa i jak nie zniknie to chyba będize warto wtedy wybrac się do lekarza.A i jeszcze jedno pytanie-czy Twoje dizecko sie drapało po policzkach? bo mój synek tego nie robi.A czy jest taka możliwość że to może przejść na inne partie ciała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podobno glownym objawem sa policzki-ale owszem-moe byc za uszami , na zgieciach lokci i kolan, moja sie nie drapie.ale to na pewno i zdecydowanie nie problem tylko dzieci na piersi-zdecydowanie nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
serdecznie dzięi monia25 :) zrobie tak jak mówisz,kilka dni jeszcze poobserwuje a potem jak się nic nie zmieni to sru do lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mi się wydaje że gdyby
to była skaza białkowa to odrazu dziecko by dostało a nie po kilku tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania250218
mam pytanie:moja coreńka dostala 3 tyg temu czegoś w rodzaju wysypki.takie czerwone plamy na twarzy ktore sa jakby ponaciągane.lekko sie złuszczają,co robić?czym to smarować?czy to skaza?kolezanka poradziła elocom?nie wiem czy go stosować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość racja racja
mój syn tez miał elokom na taka wysypke, ale pamiętaj, zeby nie stosować go dłużej niz 3 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania250218
tak!moja corcia ma 6 mcy.czy twoj syn mial skaze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość racja racja
Nie mial skazy tylko uczulenie na białko mleka krowiego. Pozostae rodzaje białka - mięso, jajka mógł jeść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to moze byc wina mleka
kolezanki corka bez problemu pila nan 1 ha gdy przyszla pora zmienila na dwojke i po paru tygodniach dzieciak wygladal jakby mial trad, buzia z wysypka a do tego na calym ciele jakies plamy. Pdiatra zalecil jej powrot na nan1. Skore wyleczyla dopiero po 3 miesiacach. Wiec jesli myslisz ze po tygodniu dziecku wszystko zejdzie to mozesz sie zdziwic ze tak nie bedzie. Ja osobiscie jak moje dziecko dostalo uczulenie po antybiotyku, to dobry miesiac walczylam zeby skora wrocila do normy. Radze jeszcze wizyte u innego pediatry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania250218
dzięki.corcia odstawila sie od piersi w 6 mcu w czasie infekcji.podawalam jej mleko nan1.potem zmienilam na nan 1 ha i zaczelo jej to wychodzic.zmienilam wiec naa,bebikoha1, a teraz ma bebiko ha 2 bo.juz niewim co robic.czy nie za bardzo mieszam mleka.za 2 tyg konczy 7 mcy.plamy na twarzy ma juz 3 tyg,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania250218
acha zapomnialam dodac ze jej to nie swędzi.a jakie mleko w takim razie jej podawać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elocom - to sterydy!!! Moze rzeczywiscie ladnie wszystko schodzi ale pamietajcie ze sterydy przenikaja do organizmu przez skore. Mi tez ja przepisal jeden pediatra - nie zastosowalam po przeczytaniu ulotki!! Kilka dni pozniej poszlam do innego i kazal mi to wyrzucic do kosza!!!! I przepisal masc robiona na zamowienie z witaminami A i E. Kangurku - moze porozmawiaj z pediatra i zacznij podawac jakies mleko hipoalergiczne albo dla dzieci ze sklonnosciami do skazy. I tak jak napisal ktos wczesniej uczulenie moze schodzic tygodniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basqa
mam coreczke trzy letnia ktora do dzis ma skaze bialkowa byla na piersi do roku i 4 miesiecy a pozniej na bebilonie pepti i do dzis ma diete eliminacyjna czyli nic co zawiera bialko mleka krowiego na skaze to najlepsze dlkatego ze jesli sie nie przestrzega diety to moze dojsc do uszkodzenia kosmkow jelitowych i dziecko nie bedzie przybierac na wadze Skaza to nie tylko problemy ze skora ale tez z ukladem wchlaniania a na skore naprawde najlepsze sa kremy witaminowe nie sterydyMam trzyletnie doswiadczenie wiec to juz praktyka po za tym odstaw mleko idz do lekarza niech przepisze ci na recepte z paskiem tzn z duza znizka mleko bebilon pepti lub nutramigen Nie lekcewaz skazy poniewaz alergia napedza infekcje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×