Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość niedoświadczona mama...

kiedy rodzinne?

Polecane posty

Gość niedoświadczona mama...

Od kiedy dostaliście rodzinne? Gdzie należy się o nie ubiegać? Kto ma do niego prawo? W jakiej jest kwocie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama małego misia
Ubiegasz sie w MOPSIE, wynosi ok.45 zł, nalezy sie na dziecko, i trzeba miec odpowiednie dochody- bodajrze nie wiecej niz 504 na osobe w rodzinie. Nalezy sie od momentu złożenia wniosku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niedoświadczona mama...
oo to strasznie dużo dają! Na co to ma starczyć? No i z tego wynika, że 90 zł jesteśmy już do tyłu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja składałam wniosek w pracy (możesz też w urzędzie) jest to 43 zł co miesiąc.Dochód nie może przekraczać 504 zł/os

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jak ktoś nie ma dochodów
to co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niedoświadczona mama...
A czy tę zaległą kasę wypłacą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak ktoś nie ma dochodów to nie mam pojęcia czy się nalezy czy tez nie. niedoświadczona mama- niestety ale nie wypłacą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak ktoś nie ma dochodów to jego dochód na pewno nie przekracza kwoty 504 zł brutto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w MOPSie ?????????????? u mnie wszystkie zasiłki załatwia sie w urzedzie miasta dostaje sie jeden wielki arkusz i sie go wypełnia, i stawia krzyzyki przy zasiłkach które np. mi sie naleza i sie zanosi i czeka na MOPS to szkoda czasu, tam tylko alkoholikom przydzielaja pieniadze :o:o:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak z ciekawości
ale jak ktoś nie ma dochodów, to nie dostanie zaświadczenia ze skarbówki o ich wysokości, a chyba jest ono potrzebne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W Mopsie albo w odpowiednim wydziale Um, zależnie od tego jak w danym mieście jest to zorganizowane. Skąd u Ciebie to przekonanie ze Mops jest mennicą dla alkoholików ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przecież PIT składasz niezależnie od tego czy osiągnęłaś w danym roku dochód czy nie, US na podstawie Twojego PIT-u wystawi zaświadczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co ty piszesz
?? jeżeli nie osiągasz dochodów nie składasz pita :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak z ciekawości
pit składa się tylko, jeżeli się pracowało w danym roku, a co jeżeli ktoś nie pracował?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co ty piszesz
OD ZAWSZE!!!! jEŻELI KTOŚ NI EPRACUJE DOSTANIE ZAŚWAIDCZENIE, ŻE JEGO DOCHÓD WYNOSI OZŁ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A może i racja, przepraszam bardzo, przecież w tym roku rozliczałam sie razem z mężem bo tak bylo dla niego korzystniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak z ciekawości
od zawsze tak jest... jeżeli prowadzisz działalność i nie osiągasz dochodu to i owszem musisz się rozliczać- złożyć PIT.... ale jeżeli nie pracujesz w ogóle, przez cały okres rozliczeniowy to nie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i własnie o to mi chodziło - dostanie zaświadczenie ze jego dochód wynosi 0 zł(tj, ze dochodu nie osiągnął) czyli nie przekracza 504 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bosze .......................
Pit sie składa jak sie ma jakiś dochód w danym roku jak sie nie ma to sie nie składa zadnego pitu bo niby co masz w nim wpisać.Ludzie.Jak nie ma dochodu to nie ma rozliczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak z ciekawości
no tak a jak ktoś nigdy nie pracował....nie ma nipu i nie jest w ewidencji, to też dostanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do bosze.... - przecież ta kwestia jest już wyjaśniona, przeprosiłam przecież A jak ktoś nie ma nipu? O ile mi wiadomo każdy ma obowiązek złożyć aniosek o przyznanie nip-u ale zaraz pewnie ktoś napisze ze nie mam racji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak z ciekawości
tak się zastanawiam... ja podanie o nip składałam dopiero jak potrzebowałam do pracy i jakoś nikt mnie nie ścigał wcześniej.... mimo, że to było traszkę po uzyskaniu prze ze mnie pełnoletności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bosze .......................
Nip dostanie tylko musi w urzedzie złożyć papier i tyle.Sorka co do odpowiedzi jak pisałam to jeszce nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak z ciekawości
czyli musi mieć ten nip jak chce te 40zł miesiącznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bosze .......................
Nikt nie ściga bo po co jak nie pracujesz i sie nie rozliczasz to oni maja w nosie ale najlepiej to załatwić bo czasem przydaje sie do róznych rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bosze .......................
Niestety nie wiem co jest wymagane w Mopsie czy urzedzie jakie dane.Z rodzinnego sie nie rozlicza bo to nie jest opodatkowane więc Pitu nie bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do ======> tak z ciekawosci słuchaj ja tez nie miałam zadnych dochodów, i ze skarbówki dostałam zaswiadczenie ze w roku 2004 (bo z tego roku trzeba dac) nie mialam dochodów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak z ciekawości
ach czyli wydają, takie zaświadczenia... dzięki... tak się zastanawiałam....bo przecież wile osób nie ma dochodów, a im chyba najbardziej te 40 zł by się przydało....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze raz do ciebie własnie ja musiałąm sobie wyrobic NIP bo był mi do rodzinnego potrzeby, ale zaswiadczenie o zarobkach z US dostałam przed otrzymaniem NIP-u dwa tyg temu, a nip odebrałam tydzien temu nigdy nie pracowałam, teraz urodziłam dziecko i jest mi to potrzebne do wpisanaia w arkusze do zasiłkow i oni to wystawaija

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×