Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

babie lato

patelnie-rodzaje i do czego?

Polecane posty

Witam. Od zawsze w mojej kuchni króluje patelnia teflonowa. Jakie rodzaje patelni są i jakie mają przeznaczenie? Z góry serdeczne dzięki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łodzinka
teflonowi mówimy nie!!!!!!!!!!!! Teflon jest rakotwórczy, pani od chemi uzmysłowiła mi jak bardzo, kiedyś ok był modny i jak był owy czas że został wynaleziony oki było w porządku, bo fajnie się na nim smazyło, ale amerykańscy naukowcy odkryli że jest rakotwórczy. Wystarczy,że troche sie teflonu zedzre i finito patelnia do wyrzucenia, mówie serio teflon jest rakotwórczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja za bardzo się nie znam, mam tylko jedną patelnię teflonową z Tefalu. Takiej średniej wielkości o średnicy chyba 26 albo 28 cm. Jest bardzo dobra. Nie pamiętam ale na kartonie chyba było zdjęcie pomidorów. Mięsa za bardzo nie smażę, czasem rybę. W sumie patelnia jest funkcjonalna i wszystko da się na niej zrobić. W ogóle nie jest porysowana, nic do niej nie przywiera. Tylko kurde jak chcę usmżyć jajko do białko rozlewa się prawie na pół patelni wzdłuż brzegu. :( Moja mama też ma w kuchni patelnię niby teflonową i muszę napisać, że te teflony nie są takie same i teraz nie wiem ktory jest prawdziwszy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie chce was straszyc ale naprawde teflon jest rakotwórczy, ja wierze pani od chemi bo nie mowila tego po to aby nie stosowac takich patelni, bo jaki by miala w tym cel, poprostu jest chemikiem i zna sie na rzeczy. Co do jajka sadzonego to sie rozlewa wiem cos o tym smazylam na teflonie jaja ;) Teflonowa patelnia musi byc b ciezka wtedy wiadomo , ze to prawdziwy teflon. A nie zastanawiałyscie sie czemu te patelnie teflonu sa takie tanie, kiedys były naprawde drogie teraz to taniocha . Sama zakupilam swego czasu takowa patelnie bo byla prmocja, ale juz na niej nie smazę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tanie ??? ja swoją widziałam ostatnio za 67 zł, wiem, że są takie i po 3 stówy, no ale wydaje mi się że moja nie była najtańsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upupupupupu
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkkkkkooooog
ja mam patelnie tez za 60 zl tefala...i nie uwazam ze jest zla...nie wyobrazam sobie smazyc na takiej zwyklej o ktorej wszytsko przewiera.......a fakt takie patelnie z marketu TEFLONOWE za 15 -25 zl to fakt to szajs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polelum
Ogladalam dzis piekne patelnie na zamku w Debnie, w kuchni zamkowej. No cudo. Marzy mi sie kupienie patelni zeliwnej, takie jak to dawniej bywaly. Zadnych paskudnych teflonow. Jak widze teflon to mnie otrzepuje. Tak wiec szukam dobrej patelni i jak gdzies zobacze to sobie kupie. Kupilam ostatnio patelnie od cyganow, ale to nie jest to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marika, hehe, moi rodzice (oboje!) są chemikami, a teflonowe patelnie są używane w domowej kuchni. Czy to znaczy, ze popełniają samobójstwo?:D Olej do frytek tez może być rakotwórczy Jajka powodują wyższy cholesterol Masło zabija Kurczaki=dioksyny Wołowina=wściekłe krowy Wieprzowina=pryszczyca Coca-cola rozpuszcza zęby ..i tak w nieskończoność.. Cholernie niebezpieczne mamy to życie, trzeba przyznać. ;-) Co do patelni: moja mama ma kilka patlni Tefala, i muszę przyznać, ze są całkiem dobre. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuchcik
Tanie patelnie teflonowe zupełnie nie nadają się do użytku ! Rok temu znalazłem w sklepie dość drogiego Tefala (28 cm, ok. 100zł), na którego nalepce była informacja, że powłoka teflonowa wytrzymuje używanie metalowych narzędzi. Kupiłem i do dziś służy doskonale. Oczywiście używam wyłącznie drewnianej łopatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zależy jaki teflon
nie każda patelnia niby z teflonu zasługuje na to miano. Prawdziwy opatentowany teflon robi jedna zagraniczna firma.Patelnie i inne naczynia z takiego teflonu są naprawdę drogie. Mam kilka naczyń pokrytych najmocniejszym teflonem platinium i jestem bardzo zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patelnie teflonowe sa po prosty wygodniejsze, bo jedzenie nie przywiera, ale faktycznie do zdrowych nie naleza. szczegolnie te tanie leciutkie, gdzie teflon praktycznie sie oblupuje juz po paru myciach. najlepsze sa patelnie ze grube ze stali nierdzewnej lub z miedzi. te naprawde dobre sa bardzo drogie (podejzewam, ze 300 zl.), ale nawet za polowe tej ceny mozna dostac pozadna patelnie dobrej firmy, ktora praktycznie starczy na cale zycie, bo w przeciwnosci do teflonowych jest niezniszczalna. miedzaine patelnie sa najlepsze i uzywaja ich szefowie najlepszych restauracji, poniewaz bardzo szybko przewodza (a przy tym i traca, gdy zajdzie taka potrzeba) cieplo, wiec kucharz moze idealnie kontrolowac temperature. a przy wytwornym i szlachentym jadle jest to element bardzo wazny. na domowy uzytek polecam patelnie ze stali z grybym dnem (ok. cm) i dobrej firmy, poniewaz taka patelnie jest idealnie gladka, wiec i myje sie lepiej, i jedznei nie przywiera. oczywisce pod jednym warunkiem: patelnie, wraz z olejem, musi byc najpierw bardzo dobrze nagrzana. nawet jak cos si ciut przylepi, wystarczy lekko poruszac patelnia i odchodzi. jedzenie sie nie pali, jedyni szczatki skarmelizowane=go miesa lub warzyw pozostaja na dnie, co potem mozna potraktowac woda lub winem i wszystko sie odczepia tworzac rzadki sos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokładnie najlepsze to te najcieższe żeliwne, śmażą genialnie, no i nie przypalają tak jak te cienkie. mięso nie przywiera i nie smazy sie tylko na zewnątrz ale i w środku. No tylko ze trzeba mieć niezłe bicepsy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kubiszko
Zeliwne patelnie!!!Cięzkie niemilosiernie ale najlepiej trzymające temperature!!nie ma nic lepszego od zeliwa :) dziękuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kubiszko
Estelka:D Jaja nie podwyższają a regulują.To jest mit!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małgosia_kos
Rózne sa patelnie i tak naprawde ciezko jest bez patrzenia stwierdzic co na kazdej smażyc. Najlepszy jest tefal bo nic nie przywiera i fajnie wszystko sie smazy. za10goszy.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patelnia znalazła swoje miejsce w każdym domu. Jaka pani domu mogła by stworzyć arcydzieło kulinarne bez jej pomocy? Pamiętam, gdy na rynku pojawiły się patelnie teflonowe, które od razu znalazły swoich odbiorców i wielbicieli. Nie było w tym nic dziwnego, skoro przy ich pomocy można było obyć się bez tłuszczu lub ograniczyć jego ilość do minimum. Jednak okazało się, że długotrwałe użytkowanie takich patelni pokrytych teflonem nie wychodziło zbyt korzystnie, zarówno dla użytkowników jak i samej powłoki teflonowej. Teflon bowiem był naprasowywany, co wiązało się z możliwością odchodzenia tej powłoki płatami, nawet przy niewielkim zarysowaniu dna. Nikt nie chcę jeść potraw, w których jednym z komponentów jest owy teflon! Ciekawym rozwiązaniem jest sposób pokrycia dna patelni firmy Fissler. Powierzchnia patelni Cryspy do smażenia np. mięsa lub do szybkiego smażenia w wysokiej temperaturze napylana jest tlenkami tytanu. To innowacyjne rozwiązanie zapewnia jej długotrwałą wytrzymałość. Taki sposób pokrycia dna nie powoduje jego rozwarstwiania, nawet przy niewielkim uszkodzeniu. Patelnie Crispy umożliwiają smażenie w małej ilości tłuszczu, a nawet bez niego. Unikalna konstrukcja podstawy sprawia, że ciepło rozprowadzane jest równomiernie, a dno pozostaje idealnie płaskie nawet po wieloletnim użytkowaniu. A co za tym idzie - nie potrzeba jest, aż taka ilość ciepła, aby przygotować daną potrawę. Takie endotermiczne rozwiązanie pozwala akumulować ciepło, a tym samym zaoszczędzić sporo energii. Tak więc czy opłaca się kupowanie patelni, która posłuży nam tylko przez pewien czas? Może warto jest zainwestować w produkt, który będzie nam wiernie służył przez długie lata. A to taki przykład jednej z wyżej opisanych patelni http://www.brodasystem.pl/newsdesk_info.php?newsPath=1&newsdesk_id=11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×