Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
nibys

laserowa korekcja wzroku???

Polecane posty

przymierzam sie do takiego zabiegu. mial ktos czy moze mi opisac wrazenia?? czy naprawde jest tak jak pisza 15 minut zero bolu i ostry wzrok do konca zycia??? slyszalam ze na 4 tygodnie przed opracja nalezy zdjac szkla?? co jeszcze??? juz mam dosc szkiel okularow i tego wszystkiego. niewidzenia rano i wieczoram;( jak leze w lozku tego zeby cos zobaczyc musze wstac i ubrac szkla. 4600 tyle kosztuje operacja w polsce. idealnie sie klasyfikuje mam skonczone 21 lat, stabilna wade wzroku i nie jestem chora na wszystkie choroby umozliwiajace ja. powaznie rozwazam taki zabieg, chce znac wrazenia osob ktore mialy taka operacje. wiec piszcie:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmm hmmm
ja mam 19 lat, pytalam sie mojej okulistki o plusy i minusy takiej operacji, powiedziala mi ze owszem, nie masz zadnych problemow ze wzrokiem, widzisz wszystko jak trzeba, natomiast w 30% przypadkach wystepuja roznego rodzajuskutki uboczne typu ograniczona widocznosc przy zmroku, suchosc oka, takze, powiedziala ze wystarczy dobrze dbac o soczewki(ja je nosze) i moge cale zycie z nich korzystac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm hmm z tego co wiem to tylko w 5% takie skutki wystepuja. co do dbania o soczewki kiedys dojdziesz do tego ze one sa super ale to nie to. zbubisz ja w autobusie. przyjdziesz narabana i niebedziesz mogla ich zdjac. przespisz sie w nich 3 noce bo zapomnisz wziasc plynu. juz nie mam sily. do noszenia z soba kropli bo jak mi cos wpadnie to musze sobie oko zakroplic. jak pod prysznicem mi wypadnie i wtedy na kolana i modle sie zebym ja znalazla. siedze 6 h przy kompie robie projekt i musze sciagnac szkla ubieram okulary i nic nie widze bo mnie irytuja. a wszystko to moze rozwiazac operacja. nowy wzrok fajnie by bylo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anii
oj to co Ty za soczewki nosisz jak takie masz z nimi pronblemy? coś chyba złe dobrane. po pierwsze, to dobrze dobrane i dobrej jakości soczewki nie wypdają!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gdzie ty masz tam napisane ze wypadaja mi co chwila?? mi wystarczy raz na miesiac i mnie to denerwuje. zawsze sie zadarzy ze mi wyleca z oka czy z rak. nie wiem jesli tobie nigdy nie wypadly to pogratulowac bo ja jeszcze takiej osoby nie znam. a akurat mam znajomych ktorzy nosza szkla chyba z 6 osob i kazda ma do opowiedzenia kilka histori jak zgubilo szkla:P:P moim wyczynem jest prysznic, kolezanki autobus a kolegi lepiej nie mowic:P:P wypadanie szkiel to jeszcze bym przezyla bo rzadko to sie dzieje. ale kiedy robie projekt 6h i potrzebuje pracowac jeszcze 6 a oczy odmawiaja mi posluszenstwa ze wzgledu na suchosc oka spowodowana szklami to mnie naprawde strasznie irytuje zwlaszcza ze mam pomysl jak to zrobic. moze poprostu mam juz dosc szkiel i wyolbrzymiam wszystkie te dolegliwosci. a tak cenowo to w sumie 4600 = powiedzmy ze 60 zl szkla na 2 miesiace (36 szkla 24 plyn) to 12 lat noszenia szkiel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmm hmmm
hm, nie wiem czy to kwestia firmy czy tego ze dbam o soczewki ale w zyciu nie mialam powyzej opisanych problemow z soczewkami a mam je juz 2 lata ponad, wiec nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmm hmmm
a kiedy masz ta operacje? mam nadzieje ze podzielisz sie pozniej wrazeniami bo rozwazam taka mozliwosc w przszlosci i przydalaby mi sie Twoja opinia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja koleżanka
miała taką operację w lutym- nie znam szczegółów, ale wiem, że jest bardzo zadowolona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm hmm to chyba wina tego ze ja siedze na kompie od 9 rano do 24. ja mam j&j sa zajebiste nie przecze. normalnie jest wszystko jest dobrze, w sumie wiekszosc dni jest tak, a czasem bosze... moze poprostu juz chce miec spokoju z tym. nie myslec o tym ze musze zmienic szkla. miec plyn i pudeleczko w kazdym miejscu gdzie sypiam. nie wiem chyba mam kryzys noszenia szkiel :D:D:D:D lol w sumie niech ktos mnie walnie w glowe i powie ze znowu mam zwidy:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ja jestem po laserowj korekcji wzroku i to juz ponad rok, zabieg mial miejsce dokladnie w marcu 2005r mialam duzy astygmatyzm wiec mialam ta bardziej bolesna metode, tylko ta wchodzila w gre, teraz tez nosze okulary ale zdecydowanie slabsze (-2 i -1) prawda jest ze gorzej widze noca, jestem zadowolona z efektu choc nie ukrywam myslalam ze bedzie 0dioptrii, niestety grubosc rogowki na to nie pozwolila :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmm hmmm
wchodzi tez kwestia pieniedzy, mam twarde soczewki i co pol roku wydaje na nie 500 zl, w sumie oplacalaby sie operacja i spokoj do konca zycia ale obawiam sie blasnie o skutki uboczne, takze, mam nadzieje ze Ty ich miec nie bedziesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
własnie po wakacjach moge sobie ja zrobic bo mam pieniadze i nie wiem czy zrobic czy nie. nowy wzrok fajna sprawa ale w sumie mogla bym wydac to na cos innego.(sory ze bylam taka wredna przed chwila wiecie zmienne nastroje:P:P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najlepiej umow sie na 1. wizyte w klinice wykonujacej takie zabiegi, lekarz opowie o wszystkim, koszt takiej wiyzyty ok 100-150zl tyle placilam za 1.wizyte informacyjna wtedy dokonali pierwszych pomiarow i powiedzieli czy to w ogole mozliwe, na zabieg zdecydowalam sie dopiero po 4mscach od tej 1 wizyty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
własnie ja mam ten komfort ze mam mam -3 obie i prawie zerowy astygmatyzm tylko na lewym nieznaczny. i cena szkiel dla mnie na rok nie jest duza 360 zl. i nie wiem moge zaryzykowac albo nie. ba-sia szkoda ze nie udalo sie 0 ;/ ale z tego co piszesz jestes zadowolona wiec fajnie:):) a jakie oni zadrozenia i powiklania tobie mowili??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojej zagrozen juz nie pamietam wszystkiego ale po operacji dostalam cala liste lekow ktore powinnam kupic, bylo cos przeciwgrzybiczne, przeciwalergiczne, cos na dobre gojenie nie moglam przez pierwszy miesiac po wysilac wzroku ogladaniem tv czytaniem ksiazki praca przed kompem, zero nadmiernego wysilku, zero sauny basenu przez ok.6mscy moja wada wyjsciowa to bylo -7,5 -3astygm/ -6, -4 astyg dodatkowo mialam cienka rogwke wiec lekarze nie mieli \"na czym\" pracowac ale to bylo zadziwiajace weszlam na sale i zle widzialam bardzo niewyraznie, ajak wychodzilam mimo ze cos troche pieklo w oku i zamglony obraz widzialam ale widzialam duzo duzo wyrazniej! zabieg robialm w poznaniu :) przez ok.2tyg musialam spac z klapkami na oczach, by w snie nie potrzec oczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anii
jeszcze wracając do soczewek, to raz optyk wcisnął mi fatalne szkła i miałam z nim problemy, nie trzymały się dobrze oko i itd. ale to był wypadek przy pracy, teraz to co najwayżej bardzo rzadko zsunie mi się z palca przy zakładaniu, ale to już moja wina, nieuwaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja metoda to lasek. LASIK jest bezbolesny, ale tez nie dla kazdego, o tym decyduje lekarz przez pol roku po op musialam stosowac sztuczne lzy, bo mi oczy szybko wysychaly i piekly ostrzegali mnie o wrastaniu nablonka pod platek - co sie konczy kolejna op; zapalenia rogowki, rozszczepienie swaitla w nocy - to zauwazaylam u siebie, operacji nie powinny podsdawac sie osoby z chora tarczyca, z nowtworami,z rozrusznikiem serca z jaskra zacma, przed 21rz wiecej powinnas znajezc na www.intermedica.pl pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) dziwne moja znajoma mila operacje tylko tyle ze ona w francji i 3 lata temu. i ona mowi ze wlasciwie nie musial nic z tym robic jednymi krople jej przpisali i kazali nie pic alkocholu. i widzi doskonale. teraz basiu to wogle sie zgubilam czy to mozliwe ze w polsce 3 lata pozniej nadal byla by taka roznica w zabiegu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najnowsza metoda jest LASIK, rozmawialam przed wizytami kkontrolnymi z ludzmi po lasiku walsnie i im bylo zdecydowanie lepiej moze twoja kolezanka miala te metode moj znajomy mial tez lasik i on po 2 tyg jechal juz samochodem do niemiec!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierwszy tydzien b.zle wspominam, oczy bardzo piekly, pierwsze 3 dni spedzilam tylko w ciemnym pokoju w lozku nie polecam tej operacji (lasek)osobom samotnym(chyba ze znajda sobie kogos do opieki na ten okres), bo ja rozne krople musialm miec podawane co kilka godzin, a sama w zyciu nie umialabym sobie ich zaaplikowac!!! nikogo nie chce straszyc, pisze tylko jak to bylo u mnie pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki basia przeczytalam sobie strone o lasiku i hmmm coraz powazniej o tym mysle. ale chyba zaczekam jeszcze rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze chcę iść na taką operację na jesieni, ale pracuję przy komputerze i w związku z tym czy ktoś wie jak długo nie będę mogła pracować i czy na ten czas dostanę L4 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po operacji jest zakaz korzystania z komputera przez ok miesiąc i TV też nawet co do czytania jest zakaz ok 2-3 tyg (żeby niewytężać wzroku) a potem z umiarem można korzystać z tych sprzętów ... co do kompa to mi lekarz kazał co godzinę robić przerwy 45 min a wczasie pracy spoglądać co jakiś czas za okno itd żeby wrok odpoczął ... codziennie nie powinno sie spędzać dłużej niż 2-3 godz - u mnie to nie działa ale biore tabletki na oczy robię okłady biorę krople i jest ok :)... jak pieką to robię przerwę 2 dniową (żeby odpoczeły i doszły do siebie) ... staram się przestrzegać zaleceń doktora bo nie chcę żeby te opracje poszły na marne :o .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak wogóle L4 możesz nie dostać jedynie zwolnienie z komputera od lekarza okulisty który przeprowadzi operaccje ... napewno jak poprosisz to dostaniesz zwolnienie L4 na kilka dni bo po operacji w szpitalu jest się 3-4 dni no i mozesz brać lasery (ja miałam przez 2 tyg codziennie) ... także zadzwoń do tej kliniki i tam się zapytaj co i jak - tak bedzie najlepiej :). Ja radzę wziąść urlop np 2 tyg ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko nie wiem jak wymóc na pracodawcy bym co godzinę mogła robić sobie dłuższą przerwę i czy lekarz da mi ewentualnie L4 na tak długo, z pracy niestety zrezygnować nie mogę, urlop bezpłatny też nie wchodzi w rachubę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
super taka operacja, chyba zaczne zbierać, bo mi oczy od komputera wysiadają, a okulary mnie męczą www.kobieta.wellnesslife.pl nowy program dla kobiet "odkryj swoje piekno" www.wellnesslife.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w klinice tam gdzie chcesz poddać się takiej operacji zapytaj się o zwolnienia ... ja akurat nie potrzebowałam L4. ps. tak czy siak musisz mieć ok 4-7 dni wolnego na pobyt w szpitalu bo zaraz na drugiczy na trzeci dzień po operacji Cię nie wypuszczą bo są to oczy !!!! A wogóle musisz na dzień dobry przejść profesjonalne u nich badania czy wogóle operacja wchodzi w grę bo czasem wada zwroku niestety nie kwalifikuje się do operacji :( ... znam takie przypadki że zwykły okulista narobił ludziom nadzieje na korekcje wady a po tych badaniach lekarz w klinice mówił \"niestety ale nie możemy operować\" :o.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktos moze
mial ta operacje we Wroclawiu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość axanna
Odświeżam. Czy mógłby ktoś opowiedzieć jak taka operacja wygląda kok po korku (od strony pacjenta oczywiście). Bardzo bym chciała zrobić sobie ten zabieg tylko jeszcze sporo niewiadomych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×