Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 0001

Storczyk-dostałam ale jak go pielęgnować?????????????

Polecane posty

Gość 0001

Dostalam tego kwiatka od znajomej ktora sobie z nim nie poradzila storczyk przekwitl wiec obciela mu ten " patyczek" na ktorym rosna kwiaty a i dostal czarnych plam na lisciach.Czy klos moze mi poraczic jak go podlewac slyszalam ze tylko do podstawki i gdzie powinien stac??? Prosze poradzcie mi co dalej..... z gory dzieki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 0001
Nikt mi nie moze pomuc???:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 0001
juz z tego zamartwienia nie wiem jak suie pisze pomóc .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polecam strony
htt://amikp.w.interia.pl/storczyk.htm htt://storczyki.tripod.com/id7.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deli25
odświeżam jak pielęgnować storczyka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tututka
Podlewanie bardzo umiarkowane i absolutnie nie na podstawke !!! On nie moze stac w wodzie !!! Ja moje storczyki (mam 3) podlewam raz w tygodniu : Przelewam doniczke woda i stawiam na 1/2 godziny na chlonnej sciereczce zeby moksymalnie ja odsaczyc - woda ma zostac tylko "W" korze ktora sa oblozone korzenie ale absolutnie nie "pomiedzy". A na dnie doniczki to juz nawet mowy nie ma !!! Padnie na 100 % !!! Moje niezle sie trzymia przy takiej pielegnacji. A co do tego gdzie go postawic : w jasnym i spokojnym miejscu (nie na przejsciu i nie w przeciagu) ale absolutnie nie w miejscu slonecznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam 1 storczyka i należy go raz w tyg wstawić do uprzednio przygotowanej wody w miseczce na kwadrans lub pół h, dodatkowo jakiś nawóz płynny, co do słonecznego pomieszczenia to nie wiem ja mam już b długo w nasłoneczninym miejscu... życze sukcesów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia - stefanotis
ja biorę miseczkę i wlewam do niej wody najlepiej troche odstajałej i niezbyt zimnej, wkładam storczyka tak raz na dwa tygodnie nieraz nawet na całą noc bo przewaznie zapominam o nim ale wystarczy raz na tydzień na pół godziny, potem go wyjąć i włożyć do jego doniczki dobrze żeby to była doniczka z lekkim wybrzuszeniem żeby woda ściekała w rowki żeby w niej nie stał, można po przekwitnięciu przyciąć ale nie trzeba mi wyrasta trzecia łodyżka zaraz zakwitnie, za pierwszym razem kwitł mi ze cztery miesiące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajdla
A moje 2 non stop stoją w wodzie (przegotowanej) i swietnie sie czują. Padają tylko od bezpośredniogo południowego słońca. Tak rosną cudnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dooris
ja tez mam storczyka i super mi rosnie wystarczy ze go podlewam z odrobina nawozu własnie mi przekwitłale nie obcinam jego kozenie jezeli sa zielone to znaczy ze ma nadmiar wody w sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alel
mój strorczyk też non stop stoi w wodzie i jest przepiekny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Są różne szkoły z tą wodą i nie wiem, która jest lepsza. na pewno nie zaszkodzi kupić im dobrą odżywkę http://sklep.sprolnik.pl/ na pewno będą lepiej rosły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Postaraj się zadbać o to, aby miał wystarczający dostęp do światła, ale przede wszystkim odpowiednią ilość witamin i waznych do jego rozrostu pierwiastków. Może w tej sytuacji pomoże jakiś nawóz płynny, który wzmocni jego strukturę? Osobiście polecam coś z tej serii - http://www.biostyma.pl/nasze-produkty/nawozy-plynne/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×