Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zefirek1

fasolka

Polecane posty

może to i głupie pytanie ale prosze o odpowiedzi jak robicie i co dodajecie do fasolki po bretońsku mam zrobić i nie bardzo wiem jak do tego sie zabrać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ajmnik 1213
pokrojone, podsmażone mięsko boczek kiełabasa fasolka przecier pomidorowy jest specjalna przyprawa do dan z fasoli , polecam podduszona cebula liść laurowy, ziele angielskie, vegeta, zasmażka zielona pietruszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Namaczasz na noc fasolę i następnego poranka gotujesz do miękkoście w dużej ilości wody (bo odparowuje i spija). Solisz pod koniec gotowania. Odstawiasz. Warzywa korzeniowe kroisz wsłomkę, cebulę w półkrążki i wszystko podsmażasz na oliwie w głębokim, ciężkim kociołku. Jak masz mięsożernego faceta, to przed warzywami podsmażasz w tym kociołku boczek pokrojony w kostkę, kiełbaskę w półkrążkach. Potem te warzywka... Podlewasz wodą i dusisz. Jak są miękkie , dodajesz fasolę, przecier pomidorowy. Dosmaczasz słodką sproszkowana papryką i co Ci zmysły podpowiedzą. Podajesz w głębokich miseczkach z białym pieczywem (bułka paryska lub pszenne bułeczki). Mój mąż też to uwielbia... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ajmnik 1213
Namoczoną (przez noc) fasolę ugotuj (BEZ SOLI ! bo bedzie twarda) Dodaj resztę składników, pogotuj to wszystki razem, na końcu zasmażkę i pietruszke, dopraw magga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ajmnik 1213
racja, zapomniałam o włoszczyźnie , ups... Dobrze jest pokrojona marchjewkę poddusić z cebulą, daje to fajny smak (do zup tez tak robię)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Farmerka masz fajne
przepisy. Widać, że umiesz i lubisz gotować. Ja bardzo lubię zupy. Masz dla mnie jakiś łatwy przepis na zupę na wywarze z jarzyn, bez mięsa ? Moje zupy wychodzą jakieś takie "płytkie", chciałabym się w nich doszukać głębszego smaku ale nie wiem jak je gotować. Śni mi się pomidorowa z ryżem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamnik 123
Chyba nie ma faceta, który by nie lubił..:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki... Ja w zasadzie niewiele czasu spędzam w kuchni i mało finezyjna jestem w menu... Mam kilka \"Hiciorów\", ale tylko kilka... Wokół pełno przepisów zaczerpniętych z kuchni egzotycznych, a ja tak patriotycznie... tradycyjnie, że aż mam kompleksy czasem :( A tę pomidorówkę to zrobimy tak: Warzywa korzeniowe zetrzyj na grubej tarce i podsmaż na oliwie. Potem zalej wodą i gotuj do miękkości. Bardzo dobra jest ze świeżych pomidorów, sparzonych i obranych ze skórki. Niezła z pomidorów z puszki ( ale pokrój na drobniejsze cząstki). Poprawna z przecieru. Jak mało \"charakterna\" to odrobina vegety, papryki słodkiej, bazylii, rozmarynu, zielonej pietruszki. Ryż gotujesz osobno - gotowany w zupie stworzy budyń ;) Odrobina śmietany na górę jeszcze nikogo nie zabiła ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziękuję Farmerko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×