Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

i-cin

wkładka antykoncepcyjna a tampony

Polecane posty

Witam! Proszę Was o radę: mam zamiar założyć sobie spiralę - po raz pierwszy. W związku z tym chciałabym wiedzieć, jak ma się stosowanie wkładki do używania tamponów. Czy te wystające ze spirali nitki nie zachaczą o tampon i nie wyjmę razem z nim spiralki? Pytałam mojego gina, ale on jest w ogóle przeciwny stosowaniu tamponów, więc mi nie odpowiedział. Jak to jest u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja nie stosuję
stosuję tamponów, od kiedy mam wkladkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sweet cherry
Witam, mam wkładkę już od 1,5 roku i cały czas z wyjątkiem pierwszego cyklu ,kiedy to nitki były zostawione dłuższe, używam tamponów, jak tylko moja gin mi je przycięła to od razu zaczęłam używać tamponów w czasie okresu, bo nie wyobrażam sobie stosowania podpasek,po pierwsze przy tak obfitych okresach po drugie w takie upały(fu!). Moja ginekolog powiedziała ,że to mit z tymi tamponami i spiralą, tak też jest napisane w ulotce od mojej spirali, że tampony możana spokojnie stosować. Więc się nie przejmuj w ogóle.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zainteresowana tematem
Podnoszę. Może więcej opinii - ja też jestem ciekawa, a tu na razie jedna osoba za a jedna przeciw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zainteresowana tematem
??????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biri
jestem przeciwna, a choćby z powodu tego,ze nigdy nie ma się pewności, że nie wyciągnie się tampona nie postrzeżenie poruszając sznureczkami od spirali. To moje zdanie.., nie ryzykowałabym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam wkladke od miesiaca. Po zalozeniu stosowalam podpaski,terań mam 2 okres i stosuje tampony. Sznureczkow w szasadzie wogole nie wyczuwam,nawet jak wloze palec. Takze pewnie sa kotko uciete. Mam nadzieje,ze nie wyciagne jej sobie przypadkiem. A tak swoja droga od kiedy moge zaczac wspolzycie bemy ryzyka,ze w ciaze zajde!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moza od razu po zalozeniu wspolzyc jak mina plamienia i nie bedzie Cie bolal brzuch ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Ja mam wkładkę od prawie roku zakładaną miałam w 4 dniu miesiączki, więc chyba 2 dni po założeniu współżyłam. A jeśli chodzi o tampony to mój gin powiedział, że w wyjątkowych sytuacjach można ale ogólnie to nie poleca. Poza tym wszystkim polecam wkładkę, kosz może nie mały ale po roku się zwraca i komfort psychiczny - bezcenne:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podaj dzienną amortyzację wkładki i na każdy stosunek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Stosuje spirale anty juz ponad 10 lat i zawsze uzywam tylko tamponow. Nigdy nie mialam z tym problemu, a jest o wiele bardziej komfortowo. Jesli chodzi o antykoncepcje to wkladka dziala juz od pierwszego dnia po zalozeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co ma jedno wspólnego z drugim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wkładka siedzi w macicy zamiast płodu,a tampon jest w pochwie,która ma zmienną pojemność w zależności od podniecenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gonia6911
Moja Siostra wyjęła sobie wkładkę niechcący przy usuwaniu tamponu i zaszła w ciążę , myślę że coś musiało być nie tak z ta wkładką i do tego musiało przyczynić sie to że ma bardzo obniżoną macicę...Ja sama mam wkładkę od roku i mam zamiar użyć pierwszy raz tampony upał lato woda.....Mam pewne obawy myśląc o przypadku siostry ale ja czuję tylko delikatne sznureczki więc wierzę że nic się nie stanie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej ja mam wklatke od 3 lat i wiem napewno od pani ginekolog ze wkładka żadna nie działa od razu tylko po miesiąc dopiero jak się wro śnie .sp nic dziwnego że dziewczyny zachodzą w ciążę jeśli mają podane błędne info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Już od dłuższego czasu żyję z wkładką antykoncepcyjną i zdążyłam się przyzwyczaić. Nie mam żadnych zaburzeń tylko czasem czuję się hormonalnie rozstrojona i to na pewno od tego:( Oprócz tego jestem w kontakcie z moim ginem www.piotrromanczuk.pl w razie gdyby coś się działo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koralicja
Szczerze mówiąc nie mam takich problemów. Biorę vibin mini i nie przejmuję się wkładką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spirala powoduje często chorobę beztlenowce. Jedynym nieszkodliwy są prezerwatywy! Reszta rozwala wątrobę! Nam doradził ginekolog bo mąż jest przy każdym badaniu cipki bo nie jestem tępa by wstydzić się ukochanego! A każde badanie cipki jest ryzykiem zakażeń bo gabinety lekarskie to siedlisko zarazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość anka
Mojej kumpeli kiedyś wypadła dlatego jak się decydowałam na anty to wolałam tabletki, mam belarę. Jedyne co, to na początku bałam się, że będę zapominać o godzinie brania, ale przypominacz w telefonie działa i nie zapominam :) Nawet cera mi się poprawiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć zesrito :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
19.40 po kilku latach wątroba do przeszczepu po tabletkach itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wkładka nie zawsze chroni przed ciążą do tego unika się gdy nie ma potrzeby badań i zabiegów. Jest to ingerencja w organizm. A tabletki szkodzą nawet niedawno reklamowano osłonowe tabletki na wątrobę przy antykoncepcyjnych tabletkach niestety tylko guma nie szkodzi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmm

ja tamponow uzywam od zawsze i przy 1 spirali tez uzywalam tamponow , teraz mam wymieniona i na chwile obecna sie waham , wydaje mi sie ze te sznurki sa duzo dluzsze niz przy tamtej, 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×