Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość kociamberek

Samodzielne ocieplanie budynku

Polecane posty

Gość prawictwo pospolite 114
Czytaj uważnie moje posty .. A jak nie to siedz cicho Roznica między nieocieplonym domem , a ocieplonym 8 cm jest kolosalna . olbrzymia , potężna róznica między 8 cm a 15 cm jest widoczna , ale nie kolosalna tylko przeciętna Zresztą pisałem o tym wczesniej 15 cm daje się wyłącznie w nowych domach , które jeszcze długo postoją w starych 50 letnich ociepla sie miedzy 8-12 Mija się z celem ocieplanie 60 letniej rudery 15 centymetrowym styropianem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawictwo pospolite 114
innymi słowy jezeli dom był wybudowany w 1995 to jak najbardziej możesz dac 12-15 cm jak to stara rudera z 1954 roku to lepiej daj 8-12 ta rudera długo nie postoi , a szkoda kasy na 15 cm styro ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawictwo pospolite 114
Polacy nie myślą kompletnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawictwo pospolite 114
tata ocieplał w ten sposób - ze z 3 stron budynku dał 8 cm a od polnocy 12 cm od wschodu jest ganek wiec wystarczyło 8 cm .. Budynek i tak jest chroniony przed wiatrami Dobrym pomyslem jeżeli chcesz maksymalnie oszczędzić na ociepleniu jest dać 8 cm z południa oraz z zachodu a 12 cm ze wschodu i połnocy wiadomo ze najzimniejsze wiatry sa z polnocnego wschodu i tam warto dac grubszy styropian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawictwo pospolite 114
północ , wschód - 12 cm zachód , południe - 8 cm efekt będzie oczywiscie dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawictwo pospolite 114
jak ktoś daje 15 cm od południa , to ja nie mam pytań frajer i tyle hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślę, że nawet taki domek warto ocieplić, bo wykonana dobrym izolatorem termomodernizacja, np. materiałami Termo Ograniki, gwarantuje ciepło zimą, a przyjemny chłód latem. Wiadomo można zastanowić się nad grubością ocieplenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jednak sam bym się tego nie podjął. U mnie ocieplenie wykonywała firma www.izolacjenatryskowe-piana.pl i wiem ile to jest pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odziedziczyliśmy dom po dziadkach, więc jak można się spodziewać nie jest on w stanie idealnym. Chcielibyśmy zabezpieczyć się przed zimą i podjąć współpracę z firmą, która zajmuje się dociepleniem budynków w Lublinie. Szukając informacji w internecie trafialiśmy najczęściej na http://www.climowool.pl/oferta/docieplanie-budynkow-lublin.html - Czy faktycznie są tacy dobrzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kryszkaaa
ja nie wiem czy to dobry pomysł, by samemu robić ocieplenie. inaczej - jeśli ktoś ma w tym doświadczenie to ok, nie ma sprawy. ale jeśli nie to lepiej oddać to w ręce fachowców. ja na przykład kupiłam materiały od Caparola te do systemu Carbon, bo wszyscy tak zachwalają. i naprawdę byłoby mi szkoda je zmarnować ze względu na moje małe doświadczenie i duże prawdopodobieństwo wykonania pracy źle .co potem, trzeba byłoby wszystko ściągać? za duże ryzyko, lepiej niech robią to fachowcy i będziemy mieć spokój na lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Takie rzeczy lepiej zostawić fachowcom. Sam skorzystałem z usług firmy: https://cels.pl/ . Same prace wykonane były bardzo starannie i szybko. Płacę teraz za ogrzewanie praktycznie dwa razy mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ocieplenie samodzielne nie jest takie trudne, tylko należy o tym poczytać. Duże znaczenie ma też materiał - ze styropianem ogólnie pracuje się najłatwiej, zwłaszcza jeśli nie masz doświadczenia. NIe dość, że jest lekki, to jeszcze nie pyli, obcowanie z nim nie wpływa źle na nasze zdrowie - dlatego jeśli chcesz samodzielnie ocieplać, to zdecydowanie polecam styropian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×