Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pracownica

jak grzecznie wymigać się od...

Polecane posty

Gość pracownica

rozmowy kwalifikacyjnej, tzn. szukałam pracy, wysłałam mnóstwo ofert, byłam umówiona na jutro na rozmowę, ale dziś mnie przyjęli w innej fimie:), jak w grzeczny i kulturalny sposób napisać, że dziękuję za zaproszenie ale nie skorzystam, mimo, że byłam już umówiona...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idż na ta rozmowe
i podczas niej powiedz ze niestety juz nieaktualne, albo powiedz ze chcialas odwolac bo dostalas lepsza propozycje pracy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja znalazłam się w takiej sytu
natychmiast wysłałam maila z podziękowaniem za poświęcony czas. napisałam, że zaistniałe okoliczności nie pozwalają mi na na podjęcie pracy w Państwa firmie (albo .... nie pozwalają na kontynuaowanie udziału w procesie rekrutacyjnym), ble ble ble, z wyrazami szacunku... wiem ,ze byli bardzo zaskoczeni (pozytywnie), bo wcześniej nie spotkali się z takim zachowaniem. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pracownica
do idż na ta rozmowe-> niestety nie mogę, bo w tym czasie będę już pracować, ale dziękuję za odzew:) do ja znalazłam się w takiej sytu-> dzięki za pomysł, bardzo ładnie to ujęłaś:), właśnie chciałam jakoś podziękować, że mnie docenili:P zapraszając na rozmowę, zresztą uważam za nieuprzejme po prostu nieprzyjście na umówione spotkanie bez uprzedzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez szukając kiedyś pracy miałam tego samego dnia dwie rozmowy kwalifikacyjne. Ponieważ na pierwszej od razu przyjęto mnie do pracy, poszłam więc osobiście do drugiej firmy i podziekowałam za zaproszenie, tłumacząc, że na dzisiejszym spotkaniu zaproponowano mi już prace i ją przyjęłam. Pani, z którą rozmawiałąm, był bardzo niemiła, zapytała mnie o nazwę firmy, która mnie przyjęła, a kiedy powiedziałam, skomentowała: No, nie wiem, czy Pani dobrze trafiła z ta firmą, ale cóż, to Pani decyzja... Ponieważ nie lubię takich niedomówień, bo uważam je za tchórzostwo i manipulację (najwidoczniej chciała mi pokazać, co tracę, nie przyjmując ICH oferty), odparłam, że na mnie firma zrobiła jak najlepsze wrażenie, a jak sie trafi, nigdy nie wiadomo. Wyszłam z mysla, że gdybym miała miec za szefową tą własnie panią, to wtedy dopiero trafiłabym źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a po co się tak tłumaczyć...często pracodawcy mają nas za nic, więc przesadne tłumaczenia i dziękowania są zbędne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Należy zadzwonić (lepiej) lub zamail\'ować (w ostateczności), można też pójść osobiście. Tak się jakoś dziwnie składa, że jak komuś okazujemy szacunek to dostajemy to samo (w końcowym rozrachunku). Kandydaci, którzy z jakiejkolwiek przyczyny nie przychodzą na rozmowę bez uprzedniego powiadomienia, trafiają na czarną listę. A świat jest mały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie jestem pewna czy owa czarna lista istnieje. Z własnego doświadczenia wiem, że nawet jak się nie przyjdzie na rozmowę (bo np. nie mogłam się dodzwonić do firmy i powiedzieć, że mnie nie będzie) to i tak po jakimś czasie po złożeniu dokumentów w to samo miejsce do tej samej firmy, po raz kolejny do mnie dzwonią i zapraszają na rozmowę. Wnioski nasuwają się same..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrottka
Ja zadzwoniłam i powiedziałam " Niestety już nie jestem zainteresowana podjęciem pracy w Państwa firmie, dziękuję za poświęcony mi czas i przepraszam za kłopot" (przeprosilam bo to juz mialam isc umowe podpisac i wiem ze beda teraz musieli na szybko kogos szukac na to miejsce...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bardzo ładnie zrobiłaś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrottka
zapomniałam dodać, ze jak odłozyłam słuchawkę to dodałam: cmoknijcie mnie w dupę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale problem
głupi ten temat jak but i jeszcze głupsi ludzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
as1LhJZg24LUAOtHgt2AOhcj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×