Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aneczka11

podoba wam sie imie Nastka?

Polecane posty

Gość jeśli to zdrobnienie
od Anastazji ,to mi się podoba.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nastka, Sebek, Kostka - okropne zdrobnienia od pięknych imion: Anastazja, Sebastian, Konstancja Itd. Ale ludzie widać lubią przerabiać piękno na ohydę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam mieszane uczucia
Nastka, to skrót od Anastazji?? bo zawsze się zastanawiałam i myślałam, że jest takie imię jak Nastka. Anastazja, to piękne imię, zdrobnienie Nastka jest brzydkie, ale jakoś zdrabniać trzeba. Poza tym, to imię jest zbyt oryginalne, dziecko może odczuwać pewną przykrość kiedy będzie się przedstawiało takim imieniem. Jest już piosenkarka Anastacia, jej wady staną się wadami osoby noszącej, to imię, a dzieci w przedszkolu są okrutne jak diabli. No i jest niewiele nazwisk, do których to imię mogłoby pasować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie - Oliwia - piękne imie, ale zdrobnienie Oliwka.... za bardzo kulinarne :( Ładne Otylia, Otylka - niestrawne :( Przykłady można podawać chyba w nieskończoność, ale nie będę zaśmiecać topiku, bo nie na temat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kurczee nie wiem
brzydkie....Kojarzy mi się z pestką,albo po prostu z określeniem nastolwtki.Nie za ładne......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anastazja to piekne imie
nie wiem jak u was ale u mnie w rodzine bylo kilka anastazji zreszta wystarczy czasem przejsc sie przez cmentarz i poczytac imie nadawane od dawien dawna i lepsze niz te Nikole i Klaudie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heh, no do mojego akurat pasuje :) A w dobie Antosiów, Janów i Kazimierzów, których w przedszkolu będzie zatrzęsienie, nie sądzę, żeby Anastazja się wyróżniało.... Bardziej współczuje Juliom, bo ich będzie 20/30 dziewczynek.... A zdrabniać wcale nie trzeba Nastka! Trochę wyobraźni. Jest jeszcze: Nastusia, Nastunia, Ana ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bettysue
anastazja - b. ladne imie a zdrobnienie od niego, jeszcze ladniejsze - nastia. troche z rosyjska ale na pewno lepsze niz nastka ;) - takie czuc, ze na sile stworzone...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poeta Bezdomny
Nastka pederastka. (tak mi się zrymowało)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poeta - tandeta - tez mi się zrymowało :) Dzięki za pomysł z Nastią! - śliczne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fraszynskiej córka ma tak na
imie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bettysue
prosze bardzo ;) mi tez sie bardzo podoba.ale nie wiem czy natasza nie bardziej - tylko tu juz trudniej z ladnym zdrobnieniem...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja córka ma na imię Anastazja ,mówimy do niej Nastka. A Nastja... O tym zdrobnieniu nie słyszałam, ale też pięknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nastka jak mastka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nastka jest tez zdrobnieniem od Nastja, ktore funkcjonuje jako samodzielne imie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jak słyszę NAstka to mi od razu mastka na myśl przychodzi. To się nie tyle rymuje co identycznie niemal brzmi. Zdrobnienie bardzo brzydkie. Moja koleżanka, córkę Anastazję zdrabnia a właściwie skraca- "Ana"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
głodnemu na mysl jedzenie, ty od mastki, kretynie. ciekawe jak masz na imie, moze tez sie ponabijamy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może trochę kultury? Kto powiedział, ze ja się nabijam. Takie mam skojarzenie bo tak to zdrobnienie brzmi- różni się tylko jedną i to bardzo podobną literką. Nie oznacza to, że w jakikolwiek sposób to imię komentuję czy że biegam za dzieckiem i krzyczę "Nastka mastka!". Niemal każde imię przynosi jakieś skojarzenia- negatywne lub pozytywne. Nie ma w tym nic złego dopóki nie "przelewamy" naszych myśli i skojarzeń na osobę, która nosi dane imię. JEżeli komuś Alan rymuje się z analem czy imię Dżesika przywodzi na myśl panienkę z kiepskiej komedii romantycznej to nie ma w tym nic złego dopóki nie zacznie oceniać osoby przez pryzmat imienia jakie nosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie podoba mi się to imię, bo brzmi jak zdrobnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×