Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość roślinki czerwonolostne

co robić jak zielenieją

Polecane posty

Gość roślinki czerwonolostne

Mam w ogrodzie kilka roślin czerwobolistnych berberys , perukowiec , rajska jabłon mam problem bo liście tych roślin po jakimś czasie zielenieją czy możecie mi coś poradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może są przekarmione azotem ? Oprócz zestawu jaki wymieniłaś mam jeszcze czerwonolistna leszczynę i właściwie tylko ona mi zielenieje - może dlatego, że rośnie na najlepszej ziemi ? Reszta czerwona jak należy - ziemia lichutka u mnie :( Może to też być winą zbyt słonecznego stanowiska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roślinki czerwonolistne
nie nawożę ich ale co do słonecznego miwejsca to by się zgadzało wszystkie rosną na słońcu i to pełnym żółto listne w tych miejscach udają się znakomicie zastanawiałam się czy to może wina kwaśnej lub zasadowej glaby? Słyszałam też że te roślinki mają jakieś żeńskie i męskie geny i od tego zależy kolor czy słyszałaś coś na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roślinki czerwonolistne
może znasz jakieś linki do stron na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roślinki czerwonolistne
mam zamiar wykopać ten berberys i posadzić nowy bardzo czerwony ale w tym samym miejscu ciekawe czy też zzielinieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roślinki czerwonolistne
a to ciekawe bo tam pisze że powinny rosnąć w słońcu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
....mhm....sama się dziwię.... Mam trochę książek, którym bardziej wierzę, niż internetowym sensacjom- poszukam informacji i Ci napiszę, dobrze? Sama się zdenerwowałam...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roślinki czerwonolistne
w te geny też mi sie nie chce wierzyć bo co sadzę czerwony a potem mu się geny zmieniają??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roślinki czerwonolistne
dzięki ja też mam parę książek ale odpowiedzi na nurtuj ace mnie pytanie nie znalazłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roślinki czerwonolistne
a wiesz może co robić żeby hortensja miała różowy kolor bo o niebieskim wiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://www.ogrody.cvd.pl/pliki/hortensje.html Różowy to standartowy kolor hortensji - żeby uzyskać niebieski, to właśnie trzeba się troszkę nagimnastykować :) Ostatni na tym forum był temat o hortensjach... A powyżej masz link z przepisem na niebieskie kwiatki. Czytam książeczkę mojego ulubionego angielskiego ogrodnika - Stefana Buczackiego o krzewach właśnie.... i na temat liści pstrych i czerwonych rozmaitych gatunków wiadomości zgoła sprzeczne... Pozostaje nam po prostu doświadczać na własnej skórze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rośliny czerwonolistne
bardzo dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×