Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Kto mi powie....

co znaczy grypsowac ??

Polecane posty

Gość Kto mi powie....

Oczywiście chodzi o gware więzienną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kto mi powie....
no tak ... tyle wyczytałam w necie ... ale jesli ktos mowi do kogos: grypsujesz ?? To znaczy,ze pyta o to czy bedzie przekazywał zaszyfrowane wiadomosci ?? i tyle ?? W wiezieniu mozna albo grypsowa albo byc frajerem ... czyli frajeszy nie grypsuja (nie przkazuja wiadomosci ) ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość raca
pujdziesz na puche to sie dowiesz co to znaczy grypsowac ........hahaha i zapomnij o przekazywaniu liscikow.......grypsowani to cos bardziej zlozonego..............obyczaje gwara zasady jak to i jak tamto itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapasy na wesoło
uwał sie na fikoł i nawet nie mruknij

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na wolnosci sie nie grypsuje ......!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziwne. Piszecie ze siedzieliscie i grypsowaliscie? A teraz ktos tu dal pokaz grypserki komus kto nawet nie byl za murem. Od razu bym cie schowal do wora padluchu. I za.je.balbym ci z berla w ten durny leb to bys pod klapa spal panie 'grypsujacy'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co za bzdury tutaj wypisujecie, grypsowanie nie ma nic wspolnego z przesylaniem grypsow tj. liscikow, informacji. Grypsujacy to grupa ludzi walczacych z administracja wiezienia gdzie istnieje zasada "jeden za wszystkich wszyscy za jednego" oczywiscie tyczy sie to tylko grypsujacych. Osobiscie uwazam ze kiedys grypsera miala racje bytu z tej uwagi iz dzieku swojemu buntowi wywalczyli to ze dzjs w zk mozna miec tv czy ps itp. Na dzien dzisiejszy grypsera spadla juz na psy, grypsuja przewaznie ci, ktorzy boja sie ze nie dadza sobie w wiezieniu sami rady dlatego podpinaja sie pod grupe w ktorej beda go chronic. Niegrypsujacy musi radzic sobie w wiezieniu sam, niegrypsujacy nie tworza zwartych grup, chca poprostu odsiedziec swoj wyrok i tyle. Jest jeszcze jedna grupa tzw cwaniakow ale jest ich bardzo malo. To osoby nie nalezace ani do grypsujacych ani do niegrypsujacych, robia co im sie podoba, tepia tak samo jednych jak i drugich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick1565
teraz w wiezieniach nie ma grypsowania bo nawet frajer i cwel z kasa bedzie grypsowal za komuny mozna bylo grupsowac a teraz wszystko zeszlo na pasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
po 1 grypsowanie to jest szereg zasad i regul scisle przeszczeganych w wiezieniu i czesciowo na wolnosci ale grypsujacych jest co raz mniej bo o co walczyc jezeli wszystko masz.Ci co siedza dlugo i wracaja czesto to starzy grypsujacy jeszcze z lat 80-tych 90-tych bo maja swoje zasady bo kiedys o cos walczyli a teraz jak by wiekszosc mogla to by nie grypsowala tylko martwia sie co powiedza Wafle ktorzy go znaja i sie boja pojechania po rajtach i do wora .Na wolnosci grypsujacy nie przestrzegal czesciowo zasad a powinien przestrzegac higiene a chodzi osrany zeszczany i przeszczelony wiadomo o co chodzi pozdro artek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
grypsowac to znaczy miec zasady ustanowione przez ludzi i dla ludzi i je przeszczegac.walczyc z cala administracja sodowa i wiezienna siema git

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slang wiezieny dzieli sie na grypsow i cwaniakow cwaniak nie umi tak gadac tylko ulicznie a gryps inaczej mowi za grypsuje wam ale niepowiem co oznacza sami odpowiedz mi daj cie no to mowie. Ziomek dawaj na parkiet bierz fikol i lecimy w sztory spojrz w lipo czy klawisz nie idzie wylaz z tego kata i lec na jaskolke. siedzialem i wiem co powiedzialem wasza kolej odgadnijcie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lanser
widzę że na tym forum już nawet patologia wiezienna ma swoje tematy :D slang wiezieny dzieli sie na grypsow i cwaniakow>>>od dawna nie dzieli sie jak napisales tylko poszli z postepem i dzieli sie na tcyh co maja kase i na tcyh co nie maja, :D - cytat z masy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przemycac tresci zrozumiale tylko dla okreslonej grupy ha... bylam przemytniczka przemycilam przez granice dropsy i dwa kubanskie cygara :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaya111
mój stary grypsuje i niewiele mi o tym opowiada. Początkowo czytając literaturę przeraziłam się, myślałam że mój stary gwałci i bije cweli, buntuje się przeciwko pracownikom i w ogóle. Ale rzeczywistość jest zupełnie inna - polecam stronę wtroki.pl - gościu opisuje swoje życie za kratami, grypsowanie, przepustki i inne aspekty kary pozbawienia wolności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćasert
Jeżeli są tacy wielcy grypsujący to czemu taki pedofil-morderca mariusz trynkiewicz odsiedział 25 lat i mu nawet włos z głowy nie spadł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
swojego czasu na grypsowanie trzeba było mieć pozwolenie i grypsowali tylko złodzieje i to ważni. A teraz sankcja 3 miesiące i wychodzi grypser obdziarany jak gazeta robotnicza bo siedział z takimi samymi "gangsterami" jak on... i to za kradzież stonki z ziemniaków..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Barnim z Pomorza
Grips-po nniemiecku"mozgownica"to jezyk polskich wiezniow z 19tego wieku(wtedy Polski nie bylo;) Kto zna troche rosyjski czy niemiecki,ten zrozumie...np wtedy w celach zalatwiano sie do kubelka-niem.Kuebel-spolszczony"kibel"itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sa grypsujący i niegrypsujący niegrypsujących jest o wiele więcej i grypsujących często chowaja do wora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GIT.

GITi  mają swoje  zasady i reguły za złamanie których grozi wór tylko i wyłącznie w ich gronie,  frajer niema nic do tego  .Druga sprawa  frajerów jest dużo więcej dla tego że jest tak łatwiej idzie na łatwizne, niema zasad ani reguł żyją jak w chlewie, każdy swoją żepkę skrobie I mają większa szansa wyjść na wolność wcześniej z jakiejś tam wokandy, dostać jakąś prace sprzątać u administracji i wszędzie GITi  mają dużo trudniej bo się sznują i tego nie robią  j.Sprawa kolejna frajer niema  HONORU ani GODNOŚĆI  godzi się na wszystko co zaproponuje administracja żeby tylko sobie ułatwić często kosztem innych   nie będę tego rozpisywał  I na koniec GITi tworzą GRONO przyjmując do siebie tylko sprawdzone i zaufane osoby, oczywiśćie selekcja względem paragrafu jest obowiązkowa;,   u frajerów wsystko siedzi razem i wciąga z jednego stołu.    OCZYWIŚCIE SĄ WYJĄTKI  jak to z życiu pozdrawiam  GIT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyszedłem dopiero z puchy grypsujący służą adminisracji  gady też im służą co tu gadać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Następne jest jeden gość który trzyma porządek na oddziale i te kórwy się go boją A lepsze się nim wysługują

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×