Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość malutka....21

Praca wakacyjna na Cyprze - moja historia

Polecane posty

Gość malutka....21

Piszę to, aby Was przestrzec przed tą firmą. Na początku lipca wyjechaliśmy z chłopakiem do pracy na Cyprze w charakterze kelnerów. Pracę załatwiło nam Katowickie biuro pośrednictwa pracy Euro Praca. Wszystko rozegrało się dość szybko, drogą internetową wysłaliśmy do nich swoje cv, pewnego dnia zadzwoniła kobieta że jest praca, trzy dni później byliśmy w Katowicach by podpisać umowę a po 8 dniach mieliśmy samolot na Cypr. Wylot był we wtorek w piątek po raz ostatni kontaktowała się z nami kobieta z Katowic, miała nam powiedzieć dokładną nazwę hotelu w którym będziemy pracować oraz chcieliśmy wiedzieć ilo gwiazdkowy jest to hotel, nie miała jednak wówczas tych informacji powiedziała, że zadzwoni w sobotę.. nie zadzwoniła ani w sobotę ani we wtorek, dzwoniliśmy żeby potwierdzić rezerwacje biletów, nikt nie odbierał, ale jako że na lotnisku wszystko odbyło się bez problemów, bilety na nas czekały, oprócz nas z tego biura leciało jeszcze ok 10 osób, nie zwróciliśmy większej uwagi na brak kontaktu. Po przyjeździe z lotniska pojechaliśmy do hotelu gdzie mieliśmy wykupiony nocleg, a rano zostaliśmy porozwożeni do miast w których mieliśmy pracować większość osób jechała taksówkami my jechaliśmy z pośrednikiem. Pracodawcy wydawali się w porządku, praca nam się spodobała. Po ok tygodniu rozmowa z pracodawcą zeszła na temat dni wolnych które w umowie mieliśmy zagwarantowane (1 tygodniowo), szef stwierdził, że jego zdaniem taki dzień nie jest nam potrzebny ale skoro tak bardzo potrzebujemy to go dostaniemy, poza tym NIE TAK UMAWIAŁ SIĘ Z POŚREDNIKIEM. Zaczęliśmy drążyć temat, szef powiedział nam że inaczej umawiał się z pośrednikiem niż z nami nie tylko co do dni wolnych ale także co do wysokości naszej wypłaty, kontrakt mieliśmy podpisany na 350 funtów cypryjskich + napiwki, On natomiast umawiał się na 300 funtów. W umowie było wyraźnie napisane, że w razie problemów z pracodawcą mamy zwracać się do pośrednika i gdyby pracodawca nie chciał nas zatrudnić na warunkach jakie mamy w umowie, pośrednik ma tydzień na znalezienie nam pracy odpowiadającej naszym kwalifikacjom na nie gorszych warunkach finansowych. Zadzwoniliśmy więc do pośrednika który stwierdził że powinniśmy się cieszyć z tego co mamy, a jak nam się nie podoba to możemy sobie wracać do Polski, że ma jedynie teraz inną pracę za 250 funtów i nie będzie nam niczego nowego szukał. Poczuliśmy się oszukani. Zbliżał się termin wypłaty, gdyż wypłaty nie były po pełnym przepracowanym miesiącu, tylko na koniec każdego miesiąca ze ilość przepracowanych dni, Na koniec lipca za przepracowane 19 dni dostaliśmy 200 funtów(w tym napiwki) pieniądze dostaliśmy w gotówce nie w czeku jak reszta pracowników. Umowa była podpisana na miesiąc, i po miesiącu jeśli obie strony były by zadowolone miała być przedłużana na następne miesiące. Nie byliśmy zadowoleni z pieniędzy jakie Nam wypłacono, nie dostaliśmy żadnych pieniędzy za nadgodziny. Powiedzieliśmy szefowi że zostajemy tylko do 12 sierpnia czyli do końca naszego kontraktu, nie chcieliśmy zwiewać, chcieliśmy być uczciwi , żeby miał czas na znalezienie kogoś na nasze zastępstwo. Podziękował nam za to, że nie zwieliśmy jak robili to inni. Samolot powrotny mieliśmy dopiero 16 umówiliśmy się więc z szefem że pracujemy do 13 ale za ostatni dzień nam nie płaci, ale w zamian będziemy mogli zajmować pokuj do 15 , Ostatniego dnia pracy szef stwierdził, że nam nie zapłaci, że mu się to nie opłaca, zaczął podliczać ile wydał na nas dla pośrednika na nasze ubrania (które po 1 mieliśmy zagwarantowane w umowie po 2 mieliśmy swoje i wcale nie musiał nam kupować nowych), pokazaliśmy mu umowy które podpisywaliśmy(jedną z biurem w Katowicach jedną którą niby On podpisał i przesłał faksem do Katowic)powiedział że On podpisywał co innego, a na umowach które my mamy wcale nie widnieje jego podpis, co udowodnił nam pokazując dokumenty które miał u siebie w biurze i które On podpisywał. Suma sumarum powiedział, że nie da nam więcej ani grosza a jak nam się nie podoba to żebyśmy sobie dzwonili do pośrednika. Tak też zrobiliśmy, z tym tylko wyjątkiem, że nagraliśmy tą rozmowę. Powiedzieliśmy mu jak wygląda sytuacja, że nie chcą nam zapłacić, na co On stwierdził, że przyjedziemy za rok to nam zapłacą więcej, i że 350 funtów to jest stawka jak się jedzie na rok a nie na wakacje, i skoro u Nas w umowie jest napisane 350 fun, to musi być to jakiś błąd, a błędy w umowach często się zdarzają.… Podsumowując 1700 zł na bilety transfery i nocleg które wzięło od nad biuro w Katowicach 154 funty bilet powrotny do Polski, z 350 fun+napiwki dostaliśmy 200 funtów, nie trudno policzyć ile wyszłam na minusie (funt cypryjski podobno ok. 6,7zł ) , mój chłopak drugie tyle.. Nie muszę pisać, że odradzam współpracę z tym biurem..…

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agencja była tam zarejestrowana. nadal jest dlatego myśleliśmy że to raczej sprawdzone biuro :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina Larnaka
Ja jestem na cyprze juz rok...i rowniez nie polecam tu przyjezdzac po pierwsze cyprusy to zboczency prymitywy nie majacy pojecia o swiecie...nie odrozniaja polskiego od rosyjskiego...mysla ze te wszystkie kraje jak polska ukraina slowacja bulgaria to jakas tam czesc rosji i ze wszyscy mieszkamy w drewnianych domach albo w ziemiankach i ze zyjemy sobie wsrod dzikich bialych niedzwiedzi...pokazuja nam ze sa lepsi a tak naprawde sa kilka lat do tylu od nas...i w rozumie i w rozwoju i w edukacji...pozatym cypr za rok padnie na leb kiedy wejdzie w strefe euro...Wczesniej pracowalam w restauracji i nie dosc ze kradziono wieksza czesc mojich tipsow to zapieprzalam jak wol podczas gdy inni potrafili mi tylko wytykac moje bledy...nie widzieli tego ze daje z siebie naprawde wiele tylko zauwazali co zapomnialam ,co zrobilam niedokladnie...itp dostawalam 360 i uwazam ze to jest tutaj nic bo dodajac wynajem mieszkania zycie zostajemy z niczym... wogole cyprs to jest taki prosty wol...oni sa naprawde tak nieskaplikowani i prymitywni ze szkoda wogole mowic..napewno jakies 95% z nich... Teraz pracuje na lotnisku zarabiam 470 i jest ok to jedyna praca w ktorej czuje sie dobrze jednak zatrudnia mnie ogromna firma ktora jednak musi pracownikowi cos zapewnic...Jest tu kilku cyprusow ktorych znam i lubie jednak oni sa albo pol anglikami albo wiekszosc zycia spedzili na podrozach i misjach...oni sa naprawde fajnymi ludzmi...Jednak trudno sie doszukac czystej krwi cyprusa ktory nie zabilby sie skaczac ze swojego ego na swoje IQ Ja znam tylko jednego ale to i tak duzy sukces...Pozdrawiam serdecznie Karolina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pimpka
dzięki za te posty ja planowalam jechac na Cypr...ale im dluzej sie zastanawiam tym mi to brzydnie bardziej ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×