Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mnbvcxz

Czy sa tu lektorzy,ktorzy maja wlasna dzialnosc gospodarcza?

Polecane posty

Gość mnbvcxz

Jestem lektorem i chcialabym zalozyc wlasna dzialanosc gospodarcza, tzn wspolpracowac ze szkolami jezykowymi,ale sama odprowadzac ZUS i te sprawy. Czy ktos tak pracuje,tzn czy to sie w ogole oplaca i jak generalnie sie do tego zabrac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jaki by były średnio Twoje przychody miesięcznie ? Jakie możliwości rynku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnbvcxz
Na poczatek ok 500 zl netto,ale mam nadzieje,ze w przyszlosci byloby tego wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jak będzie więcej to porozmawiamy. Szkoda Twojego zachodu i nerwów na nieopłacalną działalność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnbvcxz
A od jakiej mniej wiecej kwoty sie to zaczyna oplacac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skromnie, powyżej 1200 zł netto na umowę zlecenia-dzieło + co wiąże się z możliwością pertraktacji stawki in plus z tego tyłułu że sama opłacasz zus i odciążasz zleceniodawcę z wielu obowiązków. Trzeba dokładnie wyliczyć konkretną umowę zlecenie/ dzieło, zus podatki, ile można zaoszczędzić przechodząc na własną działalność gospodarczą, również należy uwzględnić wybrany sposób opodatkowania (karta, ogólne, ryczał) i ewentualne oddanie dokumentacji do biura rachunkowego (karta i ryczałt zapewne we własnym zakresie), dodatkowo uwzględniamy zus z działalności gospodarczej i jak wspomniałem wyżej możliwość podniesienia stawki za godzinę z tyt. j.w.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×