Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość proszę o pomoc...

PYSZNA KOLACJA DLA 8 OSÓB I DO TEGO DESER.POLEĆCIE COŚ!!!

Polecane posty

Gość proszę o pomoc...

Kto może polecić przepis na dobrą kolację i deser. Do męza przyjeżdzają jutro znajomi (to ludzie którzy z Nim współpracują). Chciałabym podać im coś pysznego. Pomożecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a wiec.....
na przystawke polecam sałtatkę pieczarkową (gotujesz pieczarki aż zmiekną i ściemniieją ok 30min) naseonie kroisz w kosteczkę wyciskasz z nich wodę, dodajesz drogniutko posiekaną paprykę i ustart drobny ser, przyprawy:sól pieprz i co lubisz i dodajesz poszatkowane drobno ząbki czosnku. Robisz sos:gęstą śmietanę przyprawiasz trochę przyprawami by nie była mdła , zalewasz i mieszasz. Na wierzch sałatki posypujesz szczypiorkiem. Do tego polecam smażoną cebulę w cieście francuskim. Ciasto kupujesz, wycinasz kóleczka (od szklanki np.) i nakładasz na nie 2-3 usmażone wczesniej na patelni krażki cebuli z przyprawami ivegeta. Na to nakładasz drugie kółeczko ciasta łączysz i pieczesz. Może też być grzanki z czosnkiem żółtym serem utartym oraz podsmażanymi kosteczkami pieczarek z cebulą. Na danie właściwe polecam makaron sojowy z warzywami chińskimi mocno przyprawiony i /lub sajgonki (trzeba kupić papier ryzowy). Sałatkz brokułami-puszka ciemnej fasoli, kiełki soi lub inne, papryk, serki mozarella do sałatek, rzodkiewka, ugotowane brokuły sos śmietanowy dużo szonku i przyprawy-w tym oregano, bazylia i estragon. deser tiramisu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do w wiec....
to chyba ma byc powazna kolacja dla ludzi, ktorzy ze soba wspolpracuja a nie jakies mamalygi z vegeta i wygotowanymi smakami jak dla malych dzieci :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Galilea_
dzieciaku, najpierw sprawdź co to znaczy "mamałyga" nim zaczniesz coś pisać:-D Tylko się kompromitujesz! Przepisy które przeczytałam są bardzo ciekawe, oryginalne i pyszne (sama robię chińszczyznę i sałatkę pieczarkową). Jest tu duży wybór przepisów, a vegetę można dodać do każdej potrawy, tak jaj sól czy pieprz. Ewidentnie wypisujesz nic nie znaczące głupopty, bo jesteś zazdrosna, że ktoś ma fajne pomysły i to sporo a ty nie ma nic, mało tego pewnie gotować nie umiesz i to cię zżera, no może jedynie poza wodą na herbatę:-D żal mi cię... osobiście zasugerowałabym np.faszerowaną paprykę lub pomidora. Pycha!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolacja dla powaznych osob a
tu sosy czosnkowe i pieczona cebula :O od razu im zapewnij szczoteczki do zębów :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mniami mniami
ale mam ochotę na takie wspaniałości.a jak teraz tylko kanapki z dżemem:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do do w wiec
chyba nie masz pojecia o gotowaniu skoro twierdzisz ze przedstawione przepisy to wygotowane smaki.albo masz problemy ze zrozumieniem (przygłup??) albo nigdy nie mialas w ustach nic poza jałowym jedzeniem. az mi humor poprawiłas dziwczyno:-D:-D:-D:-D:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wona-rona
aż mi ślinka leci jak przeczytałam te przepisy.cebula w ciescie-pycha!! sama taka robie. polecam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak pieczesz ok. 20-25min
w sredniej tepm na papierze perg. ciasto musi urosnac i zrmienic. to w sumie zalezy od piekarnika:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość S-e-r-i-o-22
Piers z kurczaka lub schabowy do tego risotto szpinakowe-plus salatka- moze byc mizeria. Pieczarki mozemy wrzucic do wody z olejem i kostka rosolowa - smakuja wybornie. Chcoiaz przepis "a wiec....." brzmi calkiem smakowicie i pewniego wyprobuje. Przygotowanie zajmuje max. 30 minut

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×