Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Seeni

Mam dwie żony .....

Polecane posty

niektórzy maja poezję w sobie❤️ nie muszą pisac wierszy, gdy robią coś to całym sobą jak NIżyński, zatracał się w tancu zaprzeczając prawu grawitacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To prawda, bo to jest taki rodzaj sztuki. Inni musza pisac, albo malowac, albo komponowac muzyke, albo grac :) W kazdym wypadku to co wychodzi z serca przepuszczac przez umysl zeby uniknac kiczu... Wiec artysta ma byc inteligentny albo przynajmniej miec intuicje (inny rodzajinteligencji).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewieczkę młodą z Abisynii W wizji ujrzałem kiedyś ja Cudownie ona grała na cymbałach Grała, a grając, tak śpiewała Jaka jest góra Abora O gdybym wskrzesić w sobie zdołał Jej pieśń i te cymbałów dźwięki Tak bym się pięknem rozweselił Że przez rozgłośnej, długiej pieśni cud Dźwignąłbym znowu pałac ten pod błękit Słoneczny dach! W pieczarach lód! Gdy zapytano autora dlaczego nie dokańcza swoich wierszy, Coleridge odpowiedział, że nie może , gdy próbuje dopisać od siebie coś zgrzyta, kończył tylko wtedy gdy poezja przepływała przez niego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poezja po przetlumaczeniu na inny jezyk to naogol nie to samo. Kiedy tlumaczyl Tuwim to mogla byc nawet lepsza :) ale czy kazdy tlumacz umie dobrze przetlumaczyc? Przyklad: Orginal (Puszkina) U lukomomoria dub zielonyj Zolotaja cep' na dubie tom Na etoj cepi kot uczonyj Wsio chodit w krug noczu i dniom (z pamieci wiec pewnie niedokladnie ale przynajmniej w przyblizeniu) Tlumaczenie (przylizone ale mniej niz orginal z pamieci): Zielona wiezba nad bajorem Do wierzby przywiazany sznur Na sznurze rankiem i woeczorem Wciaz chodzi w krag uczony knur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy szlas piechota, tak jak pan slowik? A ja tu w gniazdku na akacji ... :) Wlasnie bylo w TokFM: -- O rany, ile razy pan sie do mnie usmiecha, chce pana zprosic do siebie... -- Tak sie pani podobam? -- Nie, jestm dentystka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiedzialem ale po skoku do wskazanego linku juz wiem :) Reszte napisze Ci mailem bo to prawdopodobnie ta reszta nie zainteresuje ewentualnych czytalnikow rego topiku a takze moze przyprawic o atak zlego humoru co wrazliwsze charaktery, ktore doskonale wiedza co ludzie powinni robic a czego nie powinni i czesto staraja sie o tym zawiadomic wszystkich zainteresowanych jak i niezainteresowanych. Wiec jako jeden z tych ostatnich przelaczam sie na maila :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze zanim Ci sie zdarzy napiszesz mi gdzie i kiedy to Ci dam prawdziwy 🌼 ... a nazie wirtualny 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A kiedy się kochacie? Jedna idzie na zakupy a drugą pukasz? A może razem? Jak dzieci mówią na tą drugą? I która to jest? Pogubiłam się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedy to trwalo to kochalismy sie razem i tak samo chodzilismy na zakpy ale jak juz mowilem zazdrosc mlodszej z nich wszystko zakonczyla. A dzieci wspolnych nie mielismy. Potem mlodsza wyszla za maz i miala dwoje wlasnych. Witaj maalutka 🌼 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wesołych świąt
życzy Krysia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×