Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
przenoszę

Czy ktoś miał przeprowadzoną laserową korekcję oczu?

Polecane posty

Gość gusia 123
ja za zadne skarby swiata nie pojde do "słynnej pani Gierkowej" ona zniszczyła wzrok mojej babci chodz nie chodziło o poprawienie wzroku tylko zaćme to przez jej głupowe moja babcia nigdy nie odzyskała wzroku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PTR29
Ja kilka lat temu zastanawiałem się nad wykonaniem takiego zabiegu, ale postanowiłem nie ryzykować.Szukając w 'necie' wypowiedzi osób, które miały korekcję wzroku można znalezć wiele negatywnych opinii! Niektórzy miewali powikłania i to dosyć poważne np. tzw.'henę' czyli na oczach po zabiegu powstał biały nalot i utrzymywał się przez wiele miesięcy! Poza tym długotrwałe bóle i problemy z ostrością wzroku. Moim zdaniem warto też wziąć pod uwagę ryzyko pózniejszych infekcji oczu!! W końcu to oczy a nie palec! Tego drugiego w razie niepowodzenia można by chociaż odciąć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martyś_23
Witam, zaaczęłam interesować się tym tematem, gdyż sama mam wadę krotkowzroczności, ale po tym, co przeczytałam na innych forach jeestem coraz mniej przekonana... Obecnie noszę soczewki kontaktowe.. słyszałam, ze nie wolno ich nosić zbyt wiele lat, bo one wysuszają oczy i ingerują na ogolną widoczność, datego chciałabym coś zrobic z tym moim wzrokiem... proszę o poradę, mam -8 d na oba oczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy ktos mial laser w uk
jak to tam wyglada , badania itp, slyszalam ze optical express sie tym zajmuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalal
hej co to za cwiczenia wzroku o ktorych mowisz wszadzse? ja nigdy o takich nie slyszalam wiem tylko ze powinno sie jesc duzo jagod ze one poprawiaja jakos tam. mam -2,5 wade na obu oczach okulary naosze od 5.5 roku(zaczynalam od -0,25) juz mam dosyc i chce wziasc soczewki ale doradzono ze moze lepiej operacje. hm nap jakie to cwiczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ami22
tez byłabym zainteresowana tymi cwiczeniami. Ja nosze głownie soczewki, czasem dla odmiany ubiore okulary. Operacja mi chodzi troche po glowie, a wade mam -5 i -4,75 :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość highvoltage
Słuchajcie, a ile czasu zajmuje taka operacja? Na jak długo jest się wyłączonym z normalnego życia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SviRu
Ja mialem operacje 5 lat temu - wzrok - sa wady. Mam chroniczne problemy z suchosia oka - ale to zdaje sie juz przed operacja. W nocy swiatla widze podwojnie jakby przeciagniete w dol... Na jedno oko nie mam ostrosci wcale - i sie pogarsza. Mialem -4 i -2. Teraz wada jest w okoliach -0.5. Najgorsze sa jednak cylindry w prawym oku - nawet okulary nie pomagaja w korekcji tego cos mam nie tak z okiem i jego geometria. Generalnie musze z tym zyc a nie jest latwo. Choc jakbym musial to bym chyba jeszcze raz tenz abieg zrobil bno jednak zycie bez okulatrow to inne zycie. Sa minusy jesli ktos ma pecha to pewnie bez nich sie nie obedzie. Dobrze sie zastanowic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość exdalekowidz
ja miałam rok temu, +4,5 ; +4,75, żadnych komplikacji. To były jak dotąd najlepiej wydane pieniądze w moim życiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość exdalekowidz
Zabieg trwa 15 minut/oko (jezeli lasik) na drugi dzień można w miare normalnie funkcjonować. Dwa tygodnie zwolnienia są zupełnie wystarczającym okresem aby wrócić do pracy (nawetjeżeli 8 h przy kompie) no chyba że jakieś komplikacje to wiadomo. Nie stosuje się żadnej diety, podobno lepiej nie palić po zabiegu ale ja nawet i to robiłam. Co ważne nie można zacząć ani odstawić tabletek anty 3 m-c przed lub po zabiegu i bardzo dbać o regularne zakraplanie oczu w sumie to zakraplanie jest najbardziej uciążliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cwiczenia oczu
http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3297840 o tu macie link do kafe, sa ksiazki do tego etc ja je robilam, mialam -5,5 mam -5 juz trwale dlugo :) jakbym robila systematycznie przez sotatani rok mialabym pewnie -3 :O na operacje nigdy sie nie zdecyduje, a najlepsze jest to ze znacie okuliste ktory robil wzrok laserem? zaloze sie ze nie :P oni sa na tyle madrzy ze na pacjentach kase robia ale sami sobie oczu nie psuja :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juśka_Ka
Od dłuższego czasu zastanawiam się na laserową korekcją, ale ostatnio głośno się zrobiło o soczewkach fakijnych, jakiś elastycznych co wszczepia się pod rogówkę. No i nie wiem teraz co mam zrobić. Bo niby laserowa korekcja to już nie nowość i trochę już osób ją zrobiło. Wiadomo co i jak. A z tymi soczewkami to jeszcze nic pewnego. Co myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też nad tym myslałam
ale teraz mam raptem -1,5,od 15 lat nie noszę okularów,choć powinnam.Ale nienawidzę ich! W klinice w Katowicach mi właśnie uratowali wzrok.-10 i potworny astygmatyzm.Na początku lat 80 trzy operacje w klinice i potem żmudne cwiczenia.Pomogło.Po operacjach bylo jakieś - 5.Po ćwiczeniach -3.A potem samo się naprawiło do -1,5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juśka_Ka
I co utrzymuje ci się wada na tym poziomie -1,5. Czy pogłębiło się? I nie sądziłam, że ćwiczenia mogą tak zmniejszyć wadę? 15 lat to szmat czasu. Jesteś więc kolejnym dla mnie przykładem, że laser nie jest taki zły i po 15 latach może być ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość futerko misia
Wiem chyba, o których soczewkach mówisz. Też mi się to rzuciło w oczy:) Mnie osobiście taki zabieg przekonuje, bo jest odwracalny, ale pewnie dużo droższy od lasera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MadziUlek1991
Ja mam astygamtym OP: -0,5 OL:-0.25 czy taką wadę można laserowo usunąc? jaki może byc jej koszt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość venik
Witam, mialam przeprowadzona korekte oczu w Katowicach, ok. 4 lata temu - mialam wade -10 na oba, do chwili obecnej nie potrzebuje zadnych wspomagaczy (okularow, soczewek). To byla decyzja zycia - jestem bardzo zadowolona, ale przygotowalam sie odpowiednio do zabiegu - przestalam nosic soczewki na rok przed, odzywialam rogowke specjalnymi lekami. Slyszalam o roznych przypadkach w Klinice ale osobiscie jestem bardzo zadowolona - bez wahania podjelabym taka sama decyzje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość futerko misia
Madziula z taką wadą to chyba cię nawet nie wezmą. Bo mimo iż statystyki są naprawdę budujące ok 1-3% powikłań (infekcji, efektów halo itp.) na 99-97%udanych zabiegów , to jest bardzo malutka wada i szkoda to w ogóle ruszać. No chyba że Ci się powiększy. To wtedy pomyślisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem po takim zabiegu, kolezanka może mówić prawde, chodzi o kontak z innymi kudzmi, o to aby się czyms nie zarazić, nie wolno chodzić do zatłoczonych miejsc, przenywac z chorymi osobami, w zadymionych pomieszczeniach, nie wolno się denerwować, kożystać z solarki, sauny, basenu, nie wolno ćwiczyć, zero wysiłku fizycznego, trzeba chodzić w okularach czarnych jak noc, przebywac w zaciemnionych pomieszczeniach, duuuuuuzo razy dziennie zakraplać oczy i dawać różne klejące się jak diabli maści i wiele innych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do uczucia, to da się je przezyć, ale ból po wszystkim jest gorszy od bulu wynerwionego zęba, w moim przypadku tak było wszystkim zamierzającym się operować laserowo zalecam nie podróżować po zabiegu, wynajać pokój na 2 doby i leżeć plackiem, moja wspaniała okulistka, pani docent nie raczyła mnie o tym poinformować, a na wizycie kontrolnej stwierdzila że to z podwdu podróży autobusem mam stan zapalny w oku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiedzmy sobie szczerze
nigdy, ale to przenigdy nie dajcie się namówić na klinikę Gierkowej w Katowicach ! Kiedyś może wiedzieli co robią, ale teraz... Dno i pół metra mułu!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość futerko misia
Hmmm.. No różnie to ludziska gadają :) Jedni zachwyceni z efektu inni trochę mniej. Niektórzy na forach piszą, że ich to mało co bolało, albo, że jak zaczynało to faszerowali się prochami przeciwbólowymi i dało się przeżyć. Może to zależy od metody jaką się miało zabieg? Nie wiem dokładnie. Niewinna a tobie co robili?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fiołeq
Soczewki fakijne oprócz takich zalet jak pełna odwracalność zabiegu oraz bardzo mała ingerencja w oko ma również jeszcze jedną bardzo ważną zaletę - daje możliwość normalnego widzenia osobom z bardzo dużymi wadami. Zakres wad jaki mają soczewki fakijne jest o wiele większy od lasera ( szczególnie jeśli chodzi o krótkowzroczność).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kurczaczkowa
Ja gdzieś czytałam, że robi się niewielkie nacięcie na rogówce i przez ten mały otwór wkłada się to cudo, które potem rozwija się do swoich normalnych rozmiarów . I już po operacji:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fiołeq
No dokładnie dzięki temu, że soczewka nie jest sztywna nie potrzebne jest duże rozcięcie. W konsekwencji pacjent o wiele szybciej wraca do pełnej sprawności, nie mówiąc już o zminimalizowaniu ewentualnych powikłań niemal do zera..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majeczka40 40 40
martyś_23 przy -8 radzę zdecydować się na operację. Należy pójśc na badania wstępne kwalifikujące przynajmniej do dwóch róznych klinik. Raptem to koszt po 150 zł. I jak nie ma żadnych przeciwskazań i wszyscy zaproponują ten sam rodzaj zabiegu to ryzyka nie ma. Jestem 2 lata po zabiegu lasik. Miałam po około -4 na obu oczach, lasik jedno oko zrobił na 0 , drugie na +. Nie wiem dokładnie ile + ale czytam bez okularów. Lekarz mówi że to starowzroczność i okulary wskazane do czytania. Komputer bez problemów po 2 tygodniach obsługiwałam. Czytanie swobodne dopiero po około miesiącu czy dwóch. Całkowicie mineło gorsze widzenie po zmroku. Zabieg nie bolał i oczy po zabiegu też nie bolały, bez komplikacji. Już następnego dnia super widzenie na odległość. Przerwa w pracy 1 miesiąc ale to na zapas było. Wystarczyło 2 tygodnie. Minęła suchośc oczu która była przy soczewkach. Z efektów ubocznych pojawił sie efekt hal czyli poświat wokół ostrego punktu światła lub efekt promieni jak na kartkch światecznych koło płomyka świecy. Cena około 5000 z kroplami, 3 badania kontrolne w cenie, gwarancja bezpłatnej korekty na 1 rok ale lekarz zwalił na starowzrocznośc to nie nalegałam bo ma skończone 40 lat. Jednak to duży stres taki zabieg. Bez okularów i soczewek jest zdecydowanie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majeczka40 40 40
Z czasem przestałam zwracac uwage na efeky uboczne halo i starburst bo nie przeszkadzeją one w normalnym widzeniu ani przy prowadzeniu auta w nocy. Ale jest to fakt chociaż na badaniach wstepnych miałam obiecywane że kwalifikuje się w 100 % na zabieg i będzie zrobiony na 0 i bez efektów ubocznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fiołeq
Majka a na jaką klinikę się zdecydowałaś? Kiedy ja poddawałam się korekcji nikt nie mówił mi, że na 100% zejdzie i utrzyma się 0.0 D i na 100% nie wystąpią powikłania. Pani doktor podczas pierwszej rozmowy uprzedziła mnie jakie są możliwe efekty uboczne i w jakich przypadkach może wystąpić regresja wady. Na pewno zapewniali Cię, że nie ma mowy o powikłaniach??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość APELANTKA
Ludzie zastanówcie się...Od wprowadzenia metody laserowej korekcji wzroku (lasik i inne) minęło dopiero 20 lat.Skoro teraz odkrywa się multum skutków ubocznych co będzie jak minie 40 lat.TEGO NIKT NIE WIE I NIE MA JESZCZE BADAŃ NA TEN TEMAT.PO CO PAKOWAĆ SIĘ W NIE ZNANE OBSZARY NAUKI??JEŚLI LUBICIE BYĆ KRÓLIKAMI DOŚWIADCZALNYMI.....Zna ktoś jakiegokolwiek lekarza po laserowej korekcji wzroku ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×