Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Serene

Poród w Irlandii

Polecane posty

Czy sa tu moze dziewczyny, ktore rodzily lub beda rodzic w Dublinie? Ja nie jestem jeszcze w ciazy, ale myslimy o tym i chcialabym wiedziec jak to jest z opieka medyczna, podczas ciazy i samego porodu, urlopem macierzynskim. Czy nie lepiej byloby jednak urodzic w Polsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justaaaaaaaaaaaaaaa
mnie tez to zastanawia, ale wiem ze nawet jak urodze w polsce to moj chlopak bedzie dostawal 150 euro na dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jejejejeeeeeee
maja bardzo duze wzierniki w szpitalach ,ale to oszczednosci:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justaaaaaaaaaaaaaa
ja jestem w polsce a maoj narzeczony w irlandii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niekoniecznie dostaniesz
te 150 euro. są duże trudności, zeby otrzymać jeżeli dziecko mieszka w Polsce. Trudno dostać wczesniej niż po 2 latach mieszkania w Irlandii.(habitual residence) patrz: www.welfare.ie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justaaaaaaaaaaaaaaaa
czy ja wiem , kolega mojego ukochanego z ktorym pracuje , jest w trakcie rozwodu i bedzie dostawal na dziecko ktore mieszka w polsce ponoc od maja sie tam przepisy zmienily i dostanie jeszcze wyrownanie czyli dostanie kase od kad zmienily sie te przepisy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niekoniecznie dostaniesz
ale znowu mają się zmienić na niekorzyść. Irlandii "kazano" płacić zasiłki nawet kiedy dziecko mieszka pzoa Irlandią bo to jest godne z dyrektywami Unii. Ale teraz okazało się , że tylko Irlandia płaci i mają się tego probowac wycofać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justaaaaaaaaaaaaaaaa
i co? opowiadaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justaaaaaaaaaaaaaaaa
a jak wygladam twoj porod tam?? zadowolona jestes z opieki lekarskiej ze szpitala itp. tyle sie czyta ze szpitale sa brudne pielegniarki w dupie maja itd. czyli twoje dziecko ma obywatelstwo irlandzie jakie ma przez to przywileje ile dostajesz od panstwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niekoniecznie dostaniesz
obywatelstwo irlandzkie może dostac dziecko urodzone w Irlandii, którego rodzice nie-Irlandczycy mieszkali w Irlandii przed urodzeniem dziecka co najmniej 4 lata. (www.justice.ie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niekoniecznie dostaniesz
Irlandia zaczyna się bronić - w tym około 4 milionowym kraju, otrzymują tysiąc wniosków o zasiłek tygodniowo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niekoniecznie dostaniesz
od Polaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na szczescie mo porod trwal 1 godz i szystko bylo ok,pielegniarki mile itp.karmie piersia co dla nich jest wogole niezrozumiale i dziwne,badania podczas ciazy to raz w miesiacu badanie moczu,raz w czasie ciazy pobranie krwi (nieuzywajac rekawiczek) i usg w 14 tyg ciazy i dopiero pod koniec8 miesiaca nastepne usg .Rodzinne wynosi 141euro i do szustego roku zycia 100euro kazdego roku(rozbijaja to na cztery raty) szczerze lekarze do kitu tu sa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli rodzic dziecka jest 5 lat i dziecko urodzi sie wirlandi to bedzie mialo podwojne obywatelstwo,jeszcze mozna sie starac jesli dziecko bedzie mieszkalo 3 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niekoniecznie dostaniesz
1000 euro rocznie dla dzieci do 6 roku życia mieszkających w Irlandii na pomoc w pokryciu wysokich kosztów żłobka/przedszkola (około 1000 euro miesięcnie) zasiłek 141-150 euro /miesięcznie - tak jak pisałam-dyskusyjny jeżeli dziecko nie mieszka w Irlandii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niekoniecznie dostaniesz
dodam jeszcze, że irlandzkie dzieci, irlandzkich rodziców nie mieszkające w Irlandii-też są traktowane wg powyższych zasad .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niekoniecznie dostaniesz
A child born in Ireland after 01 January 2005, neither of whose parents was an Irish citizen, will not be an Irish citizen unless one of the parents was lawfully resident in Ireland for at least three out of the four years preceding the child's birth.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niekoniecznie dostaniesz
Child Benefit is a benefit paid every month for each qualified child normally living with you and being supported by you. powtarzam: NORMALLY LIVING WITH YOU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczka super, ze sie odezwalas. A powiedz, w ktorym szpitalu rodzilas. I czy gdybys miala rodzic drugi raz, to zdecydowalabys sie na porod w irl czy jednak w pl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na obywatelstwie irlandzkim mi nie zalezy, bo nie zamierzam tu nie wiadomo ile zostac. Zreszta bedac w Unii i tak mamy wszystkie przywileje, obywatelstwo nic nie daje. Dziecko wychowywane za granica biegle posluguje sie jezykiem, a w paszport to raczej nikt mu ot tak nie zaglada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rodzilam w Mullingar,moja znajoma miala przeboje w szpitalu,jak dziecko sie rodzi to ten sluz z buzi itd .odsysaja to niezrobili tego pozadnie,dzziecko zrobilo sie sine i zaczelo sie dusic,pozniej dwa razy zaszcepili na rubelle.Co za ..... z tych irysow!!! niewiem czy drogi raz bym urodzzila tu,niemoglabym sobie juzz latac na badania,ma dziecko,by sie meczylo itd,ale z drogiej strony chcialaabym zeby moje dzieci urodzily sie w tym samym szpitalu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie na temat irlandzkiej sluzby zdrowia nie slyszy sie pochlebnych opinii, ale polska raczej lepsza nie jest :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam szczescie bo porod przeszedl bez zadnych komplikacji,ale jakby juz wczasie ciazy bylo nie tak to bym pojechala do pl. niemaja tu warunkow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pa! jak bedziecie jeszcze cos wiedziec to piszcie:) troche tak w skrucie pisalam ale dlatego ze jestem zmeczona.pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×