Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dorcia24

3 tyg dziecko i utrzymująca się żółtaczka

Polecane posty

Gość dorcia24

mam dziecko 3 tyg i lekarz rodzinny twierdzi że wciąz utrzymuje sie żółtaczka choć nie jest taki żółty tylko oczka ma jeszcze żółteniewiem co o tym myśleć może ktoś z was miał taki problem pomóżcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie. Moja siostra, ktora niestety nie ma dostepu do neta, ma ten sam problem i bardzo sie denerwuje. Dzidzius juz ma 3 tygodnie i dalej ma zoltaczke. Co robic? Lekarz zapisal glukoze(?) Czy to normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie chcę was martwić
i mam nadzieję, że nie dotyczy to waszych dzieci, ale taka dłużej utrzymująca się żółtaczka może wskazywać m.in. na zarażenie dziecka w życiu płodowym cytomegalią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny!! Moje dzieci mialy zoltaczke 6 tyg!!! Nie denerwujcie sie!! Jesli maluszki przybywaja na wadze i sa normalnie rozwijajacymi sie dziecmi na razie zostawcie. Odwiedzajcie tylko regularnie lekarza i czesto przystawiajcie do cyca. Pozdrawiam i zycze wytrwalosci i zdrowia dla dzieci!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do cytomegalii to moge wiele powiedziec. Jesli dziecko jest chore na te chorobe to napeno nie przybieralo by na wadze. Mozecie w porozumieniu z lekarzem zrobic 24 godzinna przerwe w karmieniu. Przed przerwa i po nalerzy zbadac poziom bilirubiny. Jesli duzo spadnie to nalerzy wykonac dalsze badania. W cytomegalii jest tak,ze przez mleko matki pogarsza sie poziom bilirubiny. Wiem,bo u mojego synka tak bylo i z poziomu 16 po jednej dobie spadla bilirubina do 6. Glowa do gory!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spokojnie,moja córka miała 4 i pół ty g żółtaczke.Żyje,ma się dobrze i jest wszystko ok.Przejdzie,nie martw się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najwazniejsze ze schodzi. zazzolcenie zjpierw schodzi z nog potem z raczek i na koncu z glowki a zaczyna sie odwrotnie. jelsi sie martwisz to zrob dziecku poziom bilirubiny i idz z wynikiem do pediatry. ja np zaraz po wyjsciu zeszpitala zrobilam bo dziecko bylo jak pomarancza. ale okazalo sie ze poziom nie jest wysoki zzi ze od szpitala zmalal. ale zazolcenie bylo do 5 tyg. ogolnie zazocenie moze schodzic do 3 msc potem jest juz niepokojace. glukoza to normalka. na to zeby zazolcenie sie rozeszlo. dziecko nalezy przepajac przed posilkiem. podobno spradzony sposob to podgrzec 100 ml sciagnietego mleka i ostudzic go i podawac dziecki w dzien a w nocy normalnie z piersi. a najlepiej to duzo wychodzic w sloneczne dni. promienie sloneczka duzo daja u mnie zaczela schodzic od razu ja zaczelam wychodzic na spacerki tyle ze to byl marzec a slonce nie az takie mocne ale mozesz klasc dziecko wdomu na promykach sloneczka tak przed 12 godzina. dzila to jak lampy uwierz mi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja miałam to samo 4 tyg dziecko a tu żóltaczka i zrobili poziom bilirubiny i był wysoki i chcieli mi dziecko zabrac do szpitala ja sie nie zgodziłam i moja prywatna lekarka kazałam mi na 3 dni odstawic karmienie piersia i dac Nan 1 i zeszło jak ręką odjąć, troche sie namęczyłam z odciąganiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×